Reklama

Były piłkarz Wdy Świecie przeszedł do Mistrza Czech. Młody zawodnik robi zawrotną karierę

Oskar Kubiak – były zawodnik Wdy Świecie – przeszedł z Arki Gdynia do Mistrza Czech Slavii Praga

19-latek swoją karierę zaczynał w Gople Kruszwica. Następnie przeszedł do Wdy Świecie. Rundę jesienną 2025/26 rozegrał w Sokole Kleczew, a wiosenną w ekstraklasowej Arce Gdynia.

W Świeciu Oskar reprezentował barwy zarówno juniorskie jak i seniorskie.

Ostatecznie klub Oskara – Arka Gdynia – spadł z ekstraklasy zajmując przedostanie miejsce w lidze.

Nie zatrzymało to rozwoju i kariery młodego zawodnika. Graczem zainteresował się Mistrz Czech Slavia Praga. To z tym klubem Oskar podpisał kontrakt do 2030 roku. Slavia w zakończonym sezonie zdobyła mistrzostwo kraju zdecydowanie wyprzedzając Spartę Praga i Viktorię Pilzno. Oznacza to grę w Lidze Mistrzów,

Reklama

fot. Slavia Praga

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości