Oskar Kubiak – były zawodnik Wdy Świecie – przeszedł z Arki Gdynia do Mistrza Czech Slavii Praga
19-latek swoją karierę zaczynał w Gople Kruszwica. Następnie przeszedł do Wdy Świecie. Rundę jesienną 2025/26 rozegrał w Sokole Kleczew, a wiosenną w ekstraklasowej Arce Gdynia.
W Świeciu Oskar reprezentował barwy zarówno juniorskie jak i seniorskie.
Ostatecznie klub Oskara – Arka Gdynia – spadł z ekstraklasy zajmując przedostanie miejsce w lidze.
Nie zatrzymało to rozwoju i kariery młodego zawodnika. Graczem zainteresował się Mistrz Czech Slavia Praga. To z tym klubem Oskar podpisał kontrakt do 2030 roku. Slavia w zakończonym sezonie zdobyła mistrzostwo kraju zdecydowanie wyprzedzając Spartę Praga i Viktorię Pilzno. Oznacza to grę w Lidze Mistrzów,
fot. Slavia Praga
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze