Wda Świecie – pod wodzą nowego trenera – niebawem rozpocznie okres przygotowawczy do nowego sezonu III ligi
W niedawno zakończonym sezonie III ligi Wda Świecie zajęła 9. miejsce. Nie obyło się bez kontrowersji, gdyż w trakcie trwania rozgrywek z klubem pożegnał się trener Krzysztof Urtnowski. Wywołało to falę negatywnych komentarzy kibiców w kierunku zarządu klubu.
W tym tygodniu zarząd ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Szymon Kmiecik. - Nasz nowy szkoleniowiec posiada licencje trenerskie UEFA A oraz UEFA Elite Youth A – informuje klub. - W zakończonym sezonie 2025/2026 prowadził Pogoń Mogilno, z którą zajął drugie miejsce w rozgrywkach IV ligi kujawsko-pomorskiej i brał udział w barażach o awans do Betclic 3. Ligi. Ponadto w trenerskim CV naszego nowego trenera znajduje się praca w roli asystenta trenera Piotra Tworka w I-ligowej Kotwicy Kołobrzeg, a także trenera drużyn młodzieżowych i koordynatora szkolenia Chemik Moderator Bydgoszcz, Budowlany KS Bydgoszcz czy KP Polonia Bydgoszcz.
Piłkarze Wdy treningi wznowią już w przyszłym tygodniu. Pierwszy mecz sparingowy rozegrają 4 lipca na wyjeździe z RKS Lechią Tomaszów. Następnie zmierzą się z Sokołem Kleczew 11 lipca (wyjazd), Olimpią Elbląg 18 lipca (dom, możliwy jeszcze jeden mecz sparingowy w tym terminie) i na zakończenie 25 lipca z Cartusią Kartuzy (wyjazd).
Początek sezonu prawdopodobnie na początku sierpnia.
Fot. Wda Świecie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze