Dzisiaj (22 czerwca) w Warlubiu można było usłyszeć wozy strażackie jadące na sygnałach. Wszystko przez ćwiczenia przeprowadzone w tutejszym urzędzie
W ramach działań realizowanych w czerwcu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzono próbną ewakuację budynku Urzędu Gminy Warlubie. Scenariusz ćwiczeń zakładał wystąpienie pożaru i zadymienia obiektu, co wymagało sprawnego opuszczenia budynku przez pracowników oraz interesantów przebywających w urzędzie.
- Ewakuacja przebiegła sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami – podkreślają urzędnicy. - Wszystkie osoby znajdujące się w budynku zostały bezpiecznie wyprowadzone i skierowane do wyznaczonego miejsca zbiórki. Dodatkowym elementem ćwiczeń było poszukiwanie dwóch zaginionych osób oraz udzielenie im pierwszej pomocy. Była to doskonała okazja do praktycznego sprawdzenia procedur ratowniczych oraz współpracy służb w sytuacji kryzysowej – dodają.
Ćwiczenia dały możliwość doskonalenia umiejętności ratowniczych podczas akcji w obiektach użyteczności publicznej.
fot. Gmina Warlubie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze