Reklama

Ewakuacja Urzędu Gminy w Warlubiu. Przeprowadzono ćwiczenia

Dzisiaj (22 czerwca) w Warlubiu można było usłyszeć wozy strażackie jadące na sygnałach. Wszystko przez ćwiczenia przeprowadzone w tutejszym urzędzie

W ramach działań realizowanych w czerwcu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzono próbną ewakuację budynku Urzędu Gminy Warlubie. Scenariusz ćwiczeń zakładał wystąpienie pożaru i zadymienia obiektu, co wymagało sprawnego opuszczenia budynku przez pracowników oraz interesantów przebywających w urzędzie.

- Ewakuacja przebiegła sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami – podkreślają urzędnicy. - Wszystkie osoby znajdujące się w budynku zostały bezpiecznie wyprowadzone i skierowane do wyznaczonego miejsca zbiórki. Dodatkowym elementem ćwiczeń było poszukiwanie dwóch zaginionych osób oraz udzielenie im pierwszej pomocy. Była to doskonała okazja do praktycznego sprawdzenia procedur ratowniczych oraz współpracy służb w sytuacji kryzysowej – dodają.

Reklama

Ćwiczenia dały możliwość doskonalenia umiejętności ratowniczych podczas akcji w obiektach użyteczności publicznej.

fot. Gmina Warlubie

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości