Reklama

Ekstremalne upały nadciągają nad nasz region. „Apeluję do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności”

W powiecie świeckim zrobi się naprawdę upalnie. Komunikat w sprawie zagrożenia wydał wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel

- Zgodnie z prognozami meteorologicznymi najbliższe dni przyniosą bardzo wysokie temperatury, miejscami przekraczające 35°C – informuje w komunikacie wojewoda. - W związku z tym apeluję do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, śledzenie komunikatów pogodowych oraz stosowanie się do zaleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – dodaje Sztybel.

Wojewódzkie i powiatowe służby, inspekcje oraz straże pozostają w zwiększonej gotowości. Komunikaty i ostrzeżenia będą przekazywane m.in. za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

Reklama

Michał Sztybel przypomina o konieczności regularnego nawadniania organizmu, ograniczania aktywności na świeżym powietrzu w najgorętszych godzinach dnia oraz szczególnej troski o dzieci, seniorów i osoby przewlekle chore. Nie pozostawiajmy również dzieci i zwierząt w zaparkowanych pojazdach.

- Bezpieczeństwo mieszkańców jest naszym wspólnym priorytetem – podkreśla wojewoda kujawsko-pomorski. - Apeluję o rozwagę, stosowanie się do zaleceń służb i wzajemną troskę.

fot. ilustracyjne

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości