W powiecie świeckim zrobi się naprawdę upalnie. Komunikat w sprawie zagrożenia wydał wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel
- Zgodnie z prognozami meteorologicznymi najbliższe dni przyniosą bardzo wysokie temperatury, miejscami przekraczające 35°C – informuje w komunikacie wojewoda. - W związku z tym apeluję do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, śledzenie komunikatów pogodowych oraz stosowanie się do zaleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo – dodaje Sztybel.
Wojewódzkie i powiatowe służby, inspekcje oraz straże pozostają w zwiększonej gotowości. Komunikaty i ostrzeżenia będą przekazywane m.in. za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).
Michał Sztybel przypomina o konieczności regularnego nawadniania organizmu, ograniczania aktywności na świeżym powietrzu w najgorętszych godzinach dnia oraz szczególnej troski o dzieci, seniorów i osoby przewlekle chore. Nie pozostawiajmy również dzieci i zwierząt w zaparkowanych pojazdach.
- Bezpieczeństwo mieszkańców jest naszym wspólnym priorytetem – podkreśla wojewoda kujawsko-pomorski. - Apeluję o rozwagę, stosowanie się do zaleceń służb i wzajemną troskę.
fot. ilustracyjne
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze