Reklama

Trzęsienie ziemi we Wdzie Świecie. „Zbyt wygórowane ambicje”

Turbulencje w sztabie szkoleniowym Wdy Świecie. Krzysztof Urtnowski nie jest już trenerem pierwszej drużyny

Wda obecnie w III lidze zajmuje ósme miejsce. Piłkarze zgromadzili 45 punktów (13 zwycięstw, 6 remisów, 10 porażek). W ostatniej kolejce Wda pokonała na własnym stadionie bardzo dobrze spisującą się Polonię Środę Wielkopolską 3:2.Zdaniem wielu sympatyków piłki nożnej drużyna była dobrze prowadzona przez trenera Krzysztofa Urtnowskiego.

Dlatego też kibiców zdziwił wpis, który pojawił się na profilu klubowym 4 maja. - Zarząd Klubu Sportowego Wda Świecie informuje, że z dniem 4 maja 2026 r. funkcje trenera oraz drugiego trenera przestają pełnić Krzysztof Urtnowski i Mikołaj Linowski – czytamy w komunikacie. - Dziękujemy bardzo za trud włożony w rozwój naszego klubu i życzymy powodzenia. Rolę trenera pierwszej drużyny przejmie Maciej Megger.

Reklama

Do decyzji odniósł się sam zainteresowany, czyli Krzysztof Urtnowski. - Przejmowałem zespół na 5. miejscu w IV lidze będąc 28 letnim trenerem bez sztabu – byłem tylko ja i raz w tygodniu fizjoterapeuta – pisze w mediach społecznościowych były już trener Wdy Świecie. - Dzisiaj ten sam zespół z bardzo dobrym sztabem jest na 7. miejscu w III lidze z realną szansą na miejsce w pierwszej trójce. Realną szansą na powtórzenie najlepszego wyniku w historii klubu i niestety ta przygoda się w dniu dzisiejszym kończy. Decyzją zarządu – z powodu zbyt wygórowanych ambicji i grę o jak najlepszy wynik sportowy, a nie punkty w Pro Junior System – od dnia dzisiejszego przestaję pełnić obowiązki pierwszego trenera Wdy Świecie – dodał.

W najbliższym meczu Wda zagra na wyjeździe z Flotą Świnoujście, która ma taką samą ilość punktów co świecianie. Pierwszy gwizdek 9 maja o godz. 17. Do zakończenia sezonu pozostało pięć kolejek.

Reklama

Fot. Wda Świecie

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2026 09:14
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefek - niezalogowany 2026-05-07 18:05:41

    Przecież władzom Świecia nie chodzi o to aby klub awansował i zdobywał coraz większe sukcesy. Pieniędzy nie ma I nie bedzie i już raz WDA została wycofana z rozrywek. Podsumowując, zespół ma grać i być ale bez sukcesów i dumy dla Świecia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości