Reklama

Zatrzymał pijanego kierowcę. Dostał podziękowania z policji

09/03/2017 17:11

W lutym mieszkaniec Grudziądza uniemożliwił jazdę pijanemu 51-latkowi. Wczoraj (8 marca) dostał podziękowania z policji


Do zdarzenia doszło 9 lutego. Około godz. 19 przez Dolną Grupę przejeżdżał 51-letni kierowca mazdy. Jego styl jazdy wzbudził podejrzenia u mieszkańca Grudziądza - innego uczestniku ruchu drogowego. - Mieszkaniec Grudziądza pojechał za nim, a gdy zatrzymał się na parkingu przy jednym ze sklepów uniemożliwił dalszą jazdę i o swoich podejrzeniach zaalarmował policję - opowiada sierż. szt. Joanna Tarkowska p.o. oficera prasowego KPP w Świeciu.

Reklama

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanego kierowcy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. - Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 2 lata i stracić prawo jazdy na 15 lat - mówi Tarkowska.


Mieszkaniec Grudziądza został doceniony przez policjantów. Wczoraj (8 marca) mł. insp. Robert Olszewski, Komendant Powiatowy Policji w Świeciu wręczył mu tabliczkę gratulacyjną. - Świadek dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze - tłumaczy Tarkowska.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości