Reklama

Jeden kierowca na 374 skontrolowanych w czwartkowy poranek prowadził pod wpływem alkoholu

15/02/2018 14:46
Dzisiaj w Belnie (gm. Jeżewo) policja przeprowadziła akcję „Trzeźwy poranek"

- Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości - mówi sierż. szt. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Policjanci przeprowadzili 374 kontrole drogowe, podczas których każdy z kierowców został sprawdzony pod kątem trzeźwości. Jeden z nich kierował w stanie nietrzeźwości. - O godz. 6:00 patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem citroen jumper, 67-letniego mieszkańca powiatu toruńskiego, który „wydmuchał” blisko promil - mówi Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnym areszcie. - Wkrótce usłyszy zarzut i stanie przed sądem - dodaje rzecznik.

Tej samej karze podlegają inni dwaj mężczyźni, którzy podczas nocnej służby (ze środy na czwartek) zostali zatrzymani przez patrol interwencyjny w Świeciu. - Pierwszy, który „odważył się” wsiąść za kółko samochodu po alkoholu został zatrzymany na ul. Laskowickiej wczoraj (14 lutego) o godzinie 19:20. 35-latek ze Świecia, kierując oplem, miał ponad 0,9 promila alkoholu we krwi. Kolejnego nietrzeźwego kierującego, policjanci wyeliminowali z ruchu na ulicy Chopina. Kierujący vw transporterem 23-letni Świecianin miał w organizmie z kolei 0,65 promila. Obaj stracili prawo jazdy a o ich losie zadecyduje sąd - mówi Tarkowska.

Źródło: KPP w Świeciu
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości