Reklama

Blisko 1200 skontrolowanych kierowców. Podsumowanie akcji

Blisko 1200 skontrolowanych kierowców - to efekty działań prowadzonych przez „drogówkę” ze Świecia i policjantów z podległych posterunków, wymierzonych przeciwko pijanym użytkownikom dróg. Niestety w dalszym ciągu trafiają się osoby, które lekceważą zasady bezpieczeństwa

Wczoraj (07.07.2025r.), w kilku wyznaczonych miejscach na terenie powiatu świeckiego, policjanci ruchu drogowego, wspólnie z funkcjonariuszami podległych posterunków, przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. W trakcie trzygodzinnych działań policjanci przeprowadzili blisko 1200 kontroli drogowych, podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu. Jeden z nich kierował na tzw. „podwójnym gazie”.

Kierowca poddany badaniu w Jeżewie (pow. świecki) popełnili przestępstwo. 42-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, jadąc mercedesem miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakazem kierowania nawet na 15 lat.

Policjanci, nieodpowiedzialnemu kierowy zatrzymali prawo jazdy i zapowiadają, że tego typu akcje będą prowadzone na terenie całego powiatu cyklicznie.

źródło: KPP Świecie

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości