Reklama

Afgańczycy podróżowali w naczepie tira

14/07/2017 09:48

Świeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżowali w naczepie ciężarowego volvo. Pojazd był załadowany w Macedonii. Pukanie z wnętrza kontenera usłyszał kierowca. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie


Dyżurny KPP w Świeciu w czwartek (13.07.2017) około godziny 20:15 został powiadomiony przez WCPR, że polski kierowca przebywający na MOPie w Gajewie (pow. świecki), został poproszony o pomoc przez kierującego samochodem ciężarowym volvo z naczepą schmitz, 40-letniego Macedończyka. Z wnętrza kontenera swojego pojazdu słyszał pukanie.

Reklama

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. W obecności kierowcy otworzyli oplombowaną naczepę. Mundurowi wyprowadzili z niej dwóch mężczyzn w wieku ok. 30 lat.


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mogą to być obywatele Afganistanu. Zarówno kierowca ciężarówki, jak i dwaj cudzoziemcy nie mówią po Polsku.


Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Decyzję tą skonsultowano z prokuratorem rejonowym. Prowadzone jest postępowanie karne za nielegalne przekroczenie granicy Polski.

Reklama

Źródło: KPP w Świeciu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości