Reklama

Strażacy w Zalesiu Królewskim. Tak wyglądały ćwiczenia [ZDJĘCIA]

W Zalesiu Królewskim (gm. Świekatowo) odbyły się wspólne ćwiczenia na lodzie funkcjonariuszy KP PSP w Świeciu i druhów OSP

Ćwiczenia odbyły się 10 lutego na jeziorze w Zalesiu Królewskim. Główną tematyką ćwiczeń było ratownictwo lodowe. - Omówiono zasady działania na zamarzniętych akwenach oraz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym – informuje KP PSP w Świeciu. -  W trakcie zajęć wykorzystano specjalistyczny sprzęt ratowniczy będący na wyposażaniu jednostek. Systematyczne ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego pozwalają na eliminacje błędów, których uniknięcie w rzeczywistych zdarzeniach zapewnia skuteczność podjętych działań ratowniczych – dodają strażacy.

W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Świekatowo: OSP Świekatowo, OSP Zalesie Królewskie, OSP Szewno, OSP Lubania Lipiny.

Reklama

Fot. OSP Świekatowo, OSP Lubania Lipiny, KP PSP w Świeciu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości