Reklama

VI Konferencja Szkoleniowa za nami. Główny temat to uzależnienia młodzieży i przemoc domowa

„Wspólna droga w walce z uzależnieniami behawioralnymi, demoralizacją i przemocą domową”. Pod takim tytułem policjanci z Komendy Powiatowej Policji wspólnie ze Starostwem, Koordynatorem Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świeciu zorganizowali tegoroczną konferencję. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów, oświaty, opieki społecznej, straży miejskiej, straży pożarnej oraz kuratorzy zawodowi

W minionym tygodniu, na terenie powiatu świeckiego, odbyła się dwudniowa konferencja szkoleniowa mająca na celu wypracowanie wspólnych kierunków działań związanych z uzależnieniami behawioralnymi, demoralizacją i przemocą domową. Osiągnięcie tego celu wymaga zintegrowanej współpracy wielu osób, dlatego obok policjantów, w konferencji uczestniczyli przedstawiciele instytucji i organizacji, które na co dzień mają kontakt z problematyką uzależnień, młodzieżą sprawiająca problemy wychowawcze oraz przemocą domową.

Licznie zebranych uczestników szkolenia przywitał Komendant Powiatowy Policji w Świeciu mł. insp. Marek Mitura. Starosta Świecki Pani Barbara Studzińska podkreśliła wagę oraz potrzebę przedsięwzięcia. Zajęcia prowadzili m. in. terapeuta Paweł Szopiński z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy, Pani Beata Sulima - Wojewódzki Koordynator Realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, funkcjonariusze straży pożarnej oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Reklama

Wszyscy prelegenci przygotowali wystąpienia, podczas których przedstawili uczestnikom konferencji zagrożenia mogące dotknąć młodzież i rodziny. Goście mieli okazję uczestniczyć w warsztatach związanych z procesem uzdrawiania osób uzależnionych behawioralnie, poznać zasady gaszenia pożarów podręcznym sprzętem gaśniczym oraz zapoznać się ze zmianami dotyczącymi procedury Niebieskiej Karty. Dodatkowym elementem szkolenia był występ grupy szkolnej „NieTakt” z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu pt. „Taniec z Białą Damą”, który nawiązywał do dalszej tematyki szkolenia.

Uczestnicy konferencji wspólnym głosem stwierdzili, że zachodzące zmiany wymagają ciągłego doskonalenia metod pracy, a konferencje szkoleniowe umożliwiają bieżącą wymianę doświadczeń między szkołami, instytucjami oraz promowanie nowatorskich pomysłów na pracę z młodzieżą.

Reklama

źródło: KPP Świecie

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości