Policjanci z KPP Świecie zatrzymali dwie osoby, które rażąco przekroczyły prędkość. Funkcjonariusze ukarali je wysokimi mandatami. Obu kierującym zatrzymano również prawa jazdy
W sobotę (20.06.2026 r.) funkcjonariuszy tucholskiej „drogówki” mogliśmy spotkać między innymi w Żalnie na ul. Tucholskiej. Właśnie tam została zatrzymana 20-latka. Laserowy miernik wskazał, że jej pojazd pędzi w obszarze zabudowanym 106 km/h. Policjanci ukarali kobietę mandatem w kwocie 1500 zł oraz zatrzymali jej prawo jazdy. Na jej koncie pojawiło się również 13 pkt karnych.
- Następnego dnia na trasie Tuchola – Świecie w rejonie Płazowa kierujący Fordem pędził 155 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h – informuje KPP Tuchola. - W tym przypadku mundurowi ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę mandatem w wysokości 2000 zł, a do jego konta dopisali 14 pkt karnych. 40-latek pożegnał się także z prawem jazdy - dodają policjanci.
Przypominamy, że każdy kierowca jest zobowiązany stosować się do znaków określających dopuszczalną prędkość. W przypadku ich braku należy przestrzegać przepisów z kodeksu drogowego. W tym akcie prawnym określone zostały wszystkie dopuszczalne prędkości obowiązujące na danym rodzaju drogi.
W zgodnie z obowiązującymi przepisami każde przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej poza obszarem zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy przez funkcjonariusza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze