Reklama

Osiem medali karateków ze Świecia w Mistrzostwach Województwa [ZDJĘCIA]

W Chełmnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Karate Kyokushin

Organizatorem zawodów był Chełmiński Klub Kyokushin Karate, a współorganizatorem Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Karate. O medale rywalizowało 138 zawodników z 10 klubów z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Inowrocławia, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna i Żnina. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji kumite knock-down kyokushin karate, z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Szkołę Kyokushin Karate w Świeciu reprezentowało 14 zawodników, którymi opiekował się senpai Adam Poćwiardowski. Zdobyli oni osiem medali, w tym trzy złote, trzy srebrne i dwa brązowe. Mistrzyniami województwa zostały Aleksandra Gorczyca (U-10), Roxana Szyndler (U-14) i Karolina Stożek (U-18).

Wyniki:

Reklama

Złote medale: Aleksandra Gorczyca - kumite U-10 dziewcząt -37 kg; Roxana Szyndler - kumite U-14 dziewcząt -45 kg; Karolina Stożek - kumite U-18 dziewcząt +55 kg.

Srebrne medale: Lilla Mazurek - kumite U-12 dziewcząt -40 kg; Olgierd Olesiński - kumite U-12 chłopców -47 kg; Wojciech Rusin – kumite U-14 chłopców -65 kg.

Brązowe medale: Julia Pietras - kumite U-12 dziewcząt -40 kg; Julia Jurczykowska - kumite U-14 dziewcząt +55 kg

4. miejsce: Oskar Zaręba – kumite U-10 chłopców +37 kg.

W klasyfikacji drużynowej mistrzostw klub ze Świecia był piąty. Triumfował w niej Bydgoski Klub Karate Kyokushin. Dodajmy, że jednym z 13 sędziów turnieju był sensei Jakub Kunkel.

Reklama

fot. Szkoła Kyokushin Karate w Świeciu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości