Reklama

Gzuby recytowały i śpiewały po kociewsku. Kto będzie reprezentował nasz powiat na konkursie w Starogardzie Gdańskim?

W jury zasiedli: Mirosława Möller (przewodnicząca), Joanna Ilnicka - Narloch i Tomasz Kamm. Wysłuchali przygotowanych wierszy i piosenek oraz wyłonili laureatów

W piątek (22 kwietnia) w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu odbyły się eliminacje powiatowe do finału XXXIX Konkursu „Recytujemy prozę i poezję kociewską”  im. Antoniego Górskiego. Jury w składzie Mirosława Möller (przewodnicząca) Joanna Ilnicka - Narloch i Tomasz Kamm przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. 11 maja na finale konkursu w Starogardzkim Centrum Kultury będą reprezentować nasz powiat: w recytacji Julia Kufel i Michalina Wiśniewska (Drzycim), Maja Gaca (Sierosław), Natalia Radzimska (Jeżewo), Julia Piotrowska (Gródek), Sara Sitkowska (KSP w Świeciu), Hubert Dalak (Jeżewo), Iga Spychalska (Bukowiec), Lena Lewandowska (SP7 w Świeciu), w śpiewie Lena Macura (Laskowice), Dominika Wiśniewska (Drzycim), Szymon Oleksy (Sierosław), Zofia Zajączkowska (Gródek), Emilia Pilińska (SP1 w Świeciu), Anna Zbrzeska (Jeżewo). Podziękowania odebrali również nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu i na co dzień dbają o to by młodzi ludzie poznawali nasz region i gwarę kociewską. 

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości