Reklama

Działania bezpieczny pieszy w powiecie świeckim. Ile ujawniono wykroczeń?

W czwartek i w piątek na terenie całego powiatu świeckiego policjanci prowadzili działania ,,Bezpieczny Pieszy”. Głównym celem działań było wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych jak i kierujących

- Podczas tylko czwartkowych działań mundurowi ujawnili aż 45 wykroczeń z czego 11 dopuścili się piesi, 34 popełnione wykroczenia należały do kierowców – informuje KPP w Świeciu. - Kierowcy głównie przekraczali dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych, piesi natomiast przechodzili w miejscu niedozwolonym. Pomimo, że pieszy ma pierwszeństwo w strefie zamieszkania czy znajdując się na przejściu dla pieszych policja apeluje, aby pieszy przed wejściem na jezdnie upewnił się , że został dostrzeżony przez kierowcę i może bezpiecznie przejść przez jezdnię – dodają policjanci.

Fot. KPP w Świeciu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości