Reklama

Akcja CBŚ w Sulnówku. Zatrzymano trzech mieszkańców powiatu świeckiego

Prawie 8 kg amfetaminy ukrytych było w kołach sprowadzonego z Holandii starego peugeota

- Funkcjonariusze CBŚ Policji wkroczyli na jedną z posesji w Sulnówku w nocy z czwartku na piątek - mówi Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu. - Znaleźli tam blisko 8 kg amfetaminy przemyconej z Królestwa Niderlandów. Narkotyki ukryte były w kołach starego osobowego peugeota sprowadzonego do Polski na lawecie - dodaje.

Policjanci z CBŚ zatrzymali trzech mieszkańców naszego powiatu: 41-letniego organizatora przemytu, 32-letniego właściciela posesji, na której znaleźli narkotyki i 22-letniego kierowcę lawety.

Reklama

- Maciej K., Kacper K. i Szymon B. zostali doprowadzeni do prokuratury w sobotę - mówi Janusz Borucki. - Prokurator wnioskował dla nich o areszt tymczasowy. Do tego wniosku przychylił się sąd. Mężczyźni zostali zatrzymani na 3 miesiące - dodaje.

Przemytnicy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sprowadzenia i posiadania znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo organizator akcji otrzymał zarzut nielegalnego posiadania broni. 

- 41-latek znany jest prokuraturze. Był już karany, ale nie za przestępstwa związane z narkotykami - mówi prokurator rejonowy. - Chodziło o przestępczość gospodarczą - dodaje. Sprawę przejął Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Reklama

Tekst: Agnieszka Czubek, foto: ilustracyjne

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości