Wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego wzrasta liczba kradzieży rowerów. Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swojego mienia i przypominają, że złodziejowi często wystarczy zaledwie chwila nieuwagi
Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych powiatu świeckiego. Zwiększa się też zagrożenie kradzieżami jednośladów. Chcąc zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Należy też unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony, np. w klatce schodowej czy pod sklepem. Jak wynika z policyjnych statystyk, kradzieże rowerów są zazwyczaj przypadkowe. Złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia jednośladu na tzw. „chwilkę” bez żadnych zabezpieczeń i nadzoru. Do kradzieży dochodzi także z miejsc, gdzie rowery są przechowywane, czyli z garaży i piwnic. Aby ustrzec się przed takimi zdarzeniami, a jednocześnie ograniczyć ich ryzyko, należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu naszego roweru.
Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży naszego roweru, należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje:
Aby ustrzec się przed kradzieżą i utrudnić działanie złodziejowi:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze