Reklama

Oszustwo na węgiel. Policjanci: kiedy przestępcom uda się kogoś naciągnąć szybko zwijają interes

Ostatnio węgiel stał się towarem deficytowym. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują oszuści, którzy po prostu w sposób bezczelny żerują na ludziach. Wszystko oczywiście dla szybkiego zysku.

Policjanci wyjaśniają sprawę przestępstwa polegającego na niekorzystnym rozporządzaniu mieniem. Mieszkaniec Złotników Kujawskich, za pośrednictwem serwisu społecznościowego, złożył u prywatnej osoby zamówienie na węgiel. Wpłacił na podane konto bankowe zaliczkę w kwocie blisko 1,3 tys. zł, co stanowiło cząstkową cenę za towar i transport. Oczekiwał siedem dni na dostawę, która nie nadeszła. Przepadły też pieniądze. Kontakt z oferentem się urwał, a ogłoszenie w internecie zostało usunięte.

Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach. Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko „zwijają interes".

Reklama

źródło: KPP w Inowrocławiu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości