Reklama

Strażacy walczyli z pożarami lasów. Jest ekstremalne ryzyko

W związku z suszą na terenach leśnych jest duże ryzyko wystąpienia pożaru

1 maja (piątek) o godz. 11.34 służby otrzymały informacje o pożarze poszycia leśnego w Wielkim Komorsku (gm. Warlubie). Na miejsce skierowano strażaków z Wielkiego Komorska, Warlubia, Nowego, Małego Komorska, Krusza i Świecia. Łącznie osiem zastępów.

Dzień później – 2 maja – do pożaru poszycia leśnego doszło w Płochocinie (gm. Warlubie). Tym razem na miejscu działali strażacy z Wielkiego Komorska, Warlubia, Lipinek i Świecia.

Na przeważającym obszarze kraju obowiązuje 3. (najwyższy) stopień zagrożenia pożarowego lasów, co oznacza ekstremalnie wysokie ryzyko powstania i szybkiego rozprzestrzeniania się pożaru. Straż pożarna podkreśla, że ogień w lesie rozprzestrzenia się błyskawicznie – wystarczy chwila nieuwagi.

Reklama

Pamiętaj:

- Ogniska rozpalaj wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych

- Nie grilluj i nie używaj otwartego ognia w lesie i jego pobliżu

- Nie wyrzucaj niedopałków – to jedna z najczęstszych przyczyn pożarów

- Reaguj, gdy widzisz zagrożenie – dzwoń 112

fot. OSP Wielki Komorsk

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/05/2026 08:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości