Reklama

Stalex Liga. TAF Toruń i Gresta na czele tabeli Extraligi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niedziela w Stalex Lidze w Świeciu bez wątpienia należała do piłkarzy z Torunia, którzy odnosząc dwie wygrane stary rok pożegnają jako liderzy Extraligi

Wczoraj w Extralidze rozegrano 5. kolejkę oraz odrobiono zaległość z pierwszej. Toruńska Akademia Futsalu najpierw znów wysoko ograła Świeckie Orły, tym razem 8:1 (4:0). Scenariusz meczu był podobny do sobotniego z Pucharu Ligi. Następnie w zaległościach z 1. kolejki Proflex/Agnes/Eko-Mur/Pol-Hem przegrał z TAF Toruń 2:5. Dla obu ekip był to drugi mecz tego dnia, ale zawodnicy Proflexu mieli godzinę na regenerację sił. W 1. połowie to oni strzelili dwa gole. Jednak po przerwie piłkarze z Grodu Kopernika szybko odrobili starty, a potem objęli prowadzenie po strzale trenera Michała Suchockiego, które powiększyli o dwa gole w końcówce spotkania, gdy dążący do wyrównania rywale musieli zagrać ofensywniej. Dzięki lepszemu bilansowi bramek TAF wyprzedziła w tabeli Grestę/Espack/Sadowska. Obie drużyny mają po 12 pkt. Gresta wczoraj także pokonała Proflex/Agnes/Eko-Mur/Pol-Hem 5:2. Oba zespoły nie zagrały w optymalnych składach, choć bardziej odczuwalny był brak w Proflexie Tomasza Rogóża i Piotra Papierowskiego. Ważny okazał się gol Mateusza Komura na 2:1 strzelony równo z syreną kończącą 1. połowę, który ustawił drugie 15 minut spotkania. Udany powrót do bramki Gresty zaliczył Karol Drażdżewski, który został przetransferowany z Panter. Oprócz 16 udanych interwencji zaliczył też asystę przy bramce Adama Kolmajera (na 3:1).

W pozostałych dwóch extraligowych meczach rządzili bramkarze. Chełmża Futsal Team pokonał Chesterfield-Meble Dąbrowa Chełmińska 1:0. Jedyny gol padł ok. 20. min., a zdobył go Radosław Łagodziński. Bramkarz chełmżan Szymon Ciesielski w drodze po „zerko” obronił 15 strzałów rywali. Kolejny dobry występ zaliczył Michał Wesołowski z Dąbrowy Chełmińskiej, który 18 razy skutecznie interweniował. Chełmżanie awansowali na 3. miejsce. Wciąż w Extralidze zawodzi Raf-Mix & Partnerzy, który nie wygrał czwartego spotkania z rzędu. W niedzielę zremisował ze Skodą BS Auto Grudziądz Team 1:1 (1:1). Szymon Kmiecik (Raf-Mix) obronił 16 strzałów przeciwników, zaś Marek Muller (Skoda) 15. Zespół Rafała Górskiego po 5. kolejkach ma tylko pięć punktów na koncie i zajmuje dopiero 6. miejsce, co jest największą niespodzianką rozgrywek elity. Skoda nadal zamyka ligową tabelę (3 pkt) z bilansem 3 remisy, 2 porażki.

Reklama

W niedzielę odbył się także jeden mecz w II lidze. Lider po 2. kolejkach Azymut Transport zremisował z Radboxem 4:4. Najpierw beniaminek dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale Radbox natychmiast wyrównywał. Potem sytuacja się odwróciła. Wynik tego meczu sprawił, że 1. miejsce wywalczone w sobotę zachował Noe-Trans Przysiersk, który ma 1 punkt przewagi nad Azymutem Transport. Dodajmy, że organizatorzy do tabeli dodali już wszystkim drużynom po trzy punkty za mecze z Olimpią Drzycim, która wycofała się z rozgrywek z powodu problemów kadrowych.

Więcej o świeckiej halówce w czwartek w kolejnym wydaniu tygodnika "Nowe Świecie" w dodatku "Stalex Liga Goool!".  

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości