Reklama

Nietrzeźwy weekend na drogach naszego powiatu. Policjanci zatrzymali czterech kierowców

Czterech mężczyzn wsiadło pod wpływem alkoholu za kierownicę. Jeden uderzył w drzewo samochodem i bełkotał w rozmowie z policjantami, inny wpadł podczas rutynowej kontroli, dwóch kolejnych jechało motorowerami

 

W piątek (27 września) po godz. 12.15 policjanci „drogówki” z komendy w Świeciu w Górnej Grupie (pow. świecki) obsługiwali zdarzenie drogowe, w którym 29-letni mieszkaniec Grudziądza, jadąc seatem toledo, uderzył w drzewo. Stróże prawa od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu, a podczas rozmowy z nimi bełkotał. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Jak się okazało, ma on również sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Tego samego dnia,  przed północą, policjanci „patrolówki” ze Świecia skontrolowali kierowcę vw golfa w miejscowości Skrzynki (pow. świecki). Badanie trzeźwości wykazało w organizmie 27-latka ponad 2 promile alkoholu.

Reklama

Kolejny „śmiałek” wpadł w ręce policjantów w Sulnowie (pow. świecki). Następnego dnia o godz. 23.30 jechał motorowerem romet. I w tym przypadku kierowca nie był trzeźwy. 43-latek „wydmuchał” ponad 2 promile, podobnie jak 52-letni kierowca rometu, zatrzymany następnego dnia przez policjantów w Świekatowie na ul. Tucholskiej.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości oraz rozsądek, kulturę i trzeźwość za kierownicą. 

Reklama

 

źródło: KPP Świecie

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości