Reklama

Nie miał prawda jazdy i OC. Ale jechał. Miał za to 2,4 promila w organizmie

25/01/2018 14:46
Policjanci z posterunku w Pruszczu zatrzymali mężczyznę, który kierował po pijanemu, bez prawa jazdy i bez OC. Miał za to blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie

- Teraz grozić mu może do dwóch lat pozbawienia wolności – podaje sierżant sztabowa Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

We wtorek (23 stycznia) przed godziną 23:00 policjanci z  Posterunku Policji w Pruszczu w Luszkówku zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego volkswagenem polo.

- Podczas kontroli, 50-letni kierujący przyznał się, że nie posiada prawa jazdy. Jak ustalili później policjanci, okazało się, że mężczyzna kierował autem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli również od niego wyraźny zapach alkoholu – relacjonuje funkcjonariuszka. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna usiadł za kółkiem mając blisko 2,4 promila w organizmie.

W środę, po wytrzeźwieniu, 50-latek usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. - Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat – dodaje policjantka.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości