Reklama

65-latka samotnie mieszkająca w bloku zasłabła w łazience. Strażacy musieli wyważyć drzwi

Kobieta zaniepokoiła się, że nie ma kontaktu ze swoją 65-letnią siostrą. Mimo, że sąsiedzi twierdzili, że kobiety nie ma w mieszkaniu to strażacy wyważyli drzwi. Niestety na pomoc było już za późno

W niedzielę o godz. 18.59 strażacy dostali wezwanie od zaniepokojonej siostry jednej z lokatorek bloku na ul. Wojska Polskiego w Świeciu, która nie miała z krewną kontaktu. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zamknięte drzwi od mieszkania na pierwszy piętrze - relacjonuje st. sekc. Marcin Borucki z KP PSP w Świeciu. - W mieszkaniu mogła znajdować się starsza schorowana kobieta - dodaje.

Bezskutecznie próbowano nawiązać kontakt i strażacy i policja wołali przez zamknięte drzwi. Sąsiedzi twierdzili, że kobieta najprawdopodobniej przebywa poza miejscem zamieszkania. Strażacy postanowili zajrzeć do środka przez okna. Przystawili drabinę i przez okno balkonowe salonu, okno pokoju oraz okno kuchenne stwierdzili, że nie ma w środku nikogo. Policjanci, którzy uczestniczyli w akcji zadzwonili do syna. Przebywał on na delegacji i zdeklarował, że najszybciej w ciągu godziny mogła na miejsce dotrzeć osoba z kluczem do mieszkania. - Podjęto decyzję o wyważeniu drzwi - opowiada Borucki. - Zauważono osobę przechyloną w łazience. Przybyły na miejsce Zastęp Ratownictwa Medycznego po rozpoznaniu odstąpił od czynności medycznych - dodaje. 

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo nSwiecie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości