:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Ksiądz gwałciciel mieszkał w Świeciu. Nasze miasto pojawia się w głośnym filmie o pedofilii Tomasza Sekielskiego

Newsy, Ksiądz gwałciciel mieszkał Świeciu Nasze miasto pojawia głośnym filmie pedofilii Tomasza Sekielskiego - zdjęcie, fotografia
Portal nswiecie.pl 12/05/2019 20:24

Co robił w Świeciu ks. Andrzej Srebrzyński, jeden z negatywnych bohaterów filmu Tomasz Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”?

Film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” opowiada o pedofilii w kościele. Jednym z molestujących księży jest Andrzej Srebrzyński, który skrzywdził kilkanaście ofiar.  Historia ks. Srebrzyńskiego zaczyna się od opowieści Marka Mielewczyka.

Mielewczyk pojawia się po raz pierwszy w 45 minucie filmu. Opowiada on ze szczegółami, jak jako dziecko został wielokrotnie zgwałcony przez księdza. Z filmu dowiadujemy się także, że jedna z ofiar Srebrzyńskiego, popełniła samobójstwo.

Srebrzyński w Świeciu

Nazwa naszego miasta pada w filmie raz, w kontekście procesu sądowego.  W 2015 roku Gazeta Wyborcza informowała o procesie, który toczył się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Oskarżonym był właśnie ks. Srebrzyński.  Jednak z powodu złego stanu zdrowia nie stawił się przed sądem w Gdańsku, tylko został przesłuchany przez sąd w Świeciu, gdzie według Gazety Wyborczej mieszkał i posługiwał od kilku lat jako kapłan. Tymczasem w 2017 roku  ks. prob. parafii MBNP w Mogilnie Paweł Lewandowski powiedział tygodnikowi Pałuki, że Srebrzyński mieszkał pod Świeciem u swojego brata. 

Co się stało z księdzem Srebrzyńskim?

Ksiądz Srebrzyński po wybuchach kolejnych skandali pedofilskich wielokrotnie był przenoszony przez zwierzchników z parafii do parafii. Za molestowanie Mielewczyka nie poniósł kary, bo przestępstwo się przedawniło. Mielewczyk wytoczył mu jednak w 2015 roku proces o ochronę dóbr osobistych, który zakończył się w 2017 roku.

Sąd nakazał księdzu przeproszenie Marka Mielewczyka.  Srebrzyński w październiku 2016 roku decyzją papieża Franciszka za czyny pedofilskie został wydalony ze stanu kapłańskiego. Mimo to przez wiele miesięcy na terenie dekanatu mogileńskiego w parafiach w Mogilnie i we Wszedniu odprawiał msze święte i słuchał spowiedzi. Ostatnio widziano go tam w 2017 roku. Nie wiadomo gdzie przebywa obecnie. 

Przeczytaj też: Andrzej Srebrzyński już nie odprawia mszy i nie spowiada - zapewniają kuria i proboszcz świeckiej parafii

Poniżej fragment filmu z wypowiedzią w której pojawia się Świecie:

Reklama

Ksiądz gwałciciel mieszkał w Świeciu. Nasze miasto pojawia się w głośnym filmie o pedofilii Tomasza Sekielskiego komentarze opinie

  • Ksiądz - niezalogowany 2019-05-12 21:37:00

    Nie mieszkał w Swieciu a kazania głosił. Zresztą w Boboli...

  • Nie ksiądz - niezalogowany 2019-05-12 22:26:09

    Na pewno mieszkał? A może nadal mieszka i bywa w Boboli? Tylko po drugiej stronie ołtarza...

  • Eh - niezalogowany 2019-05-12 22:36:17

    Teraz wszyscy rodzice, których syn był ministrantem w Boboli powinni z chłopcami delikatnie porozmawiać

  • Gość - niezalogowany 2019-05-12 22:44:15

    Mieszkał w csw A czy jeszcze mieszka to nie wiadomo

  • GośćAga - niezalogowany 2019-05-12 22:48:26

    Mieszkał w moim bloku,w mojej klatce...

  • Gość - niezalogowany 2019-05-12 22:56:56

    Z tego co wiadomo to widziano go niedawno w CSW ale i nadal jest

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 00:28:19

    Nadal jest w Swieciu, potwierdzam. Widywany regularnie, nawet wczoraj.

  • GAZETA - niezalogowany 2019-05-13 02:02:23

    Proszę o informację gdzie jest widywany. Chcielibyśmy nakręcić reportaż !

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 02:29:17

    Najwięcej pedofilii jest pośród lewaków!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 02:30:31

    Najwięcej pedofilii jest pośród lewaków!

  • kolo - niezalogowany 2019-05-13 05:28:53

    Pislamski śmieciu (2019-05-13 02:30:31) zanim puścisz bąka zastanów się. Przypomnij sobie obłąkanych solidaruchów pod przywództwem Guzikiewicza (nie mylić z kumatymi członkami NSZZ Solidarność) jak przy wsparciu PiS-u walczyli, żeby nie usuwać pomnika pedofila Jankowskiego. Widzisz pedofilów wśród lewaków, jak ich nazywasz, zgłoś odpowiednim władzom, a nie pisz farmazonów, pod osłoną nocy.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 07:01:00

    Mieszka w Świeciu na ul.młyńskiej drzwi w drzwi z rodzina z trójką dzieci.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 07:02:34

    W Nowem też mieliśmy księdza, który na szczęście trafił za kratki.

  • Basia77 - niezalogowany 2019-05-13 08:10:39

    Andrzej Srebrzynski mieszka u kuzyna ul. Młynka na przeciwko sklepu u Ewy , kuzyn Hubert właściciel piwialni piwa i sklepu u Ewy .

  • Basia77 - niezalogowany 2019-05-13 08:10:54

    Andrzej Srebrzynski mieszka u kuzyna ul. Młynka na przeciwko sklepu u Ewy , kuzyn Hubert właściciel piwialni piwa i sklepu u Ewy .

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 09:22:46

    U kuzyna? Ma pani bledne informacje

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 09:42:24

    U brata któremu kiedyś pomagał założyć obecny interes
    Na ulicy młyńskiej

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 09:43:08

    U brata któremu kiedyś pomagał założyć obecny interes
    Na ulicy młyńskiej

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 11:11:31

    O widzę że w tym Świeciu nieźle ksiezulki...
    Jeden za dzieci drugi harce z mężatkami

  • gość 2019-05-13 12:15:16

    Według statystyk na 1400 pedofili przypada jeden ksiądz. Do 40% pedofili to osoby o orientacji homoseksualnej. Najciekawsze dane dotyczą jednak tego, kim są skazani pedofile. Aż 900 osób z 1468 osadzonych nie ma żadnego wyuczonego zawodu. Prawie 70 z nich było murarzami, 40 pracowało dorywczo, 30 wykonywało zawód ślusarza, 30 to rolnicy, a 25 mechanicy samochodowi. Jedynie "pojedyncze osoby" wykonywały zawody takie jak inżynier, lekarz, nauczyciel, pedagog, wychowawca czy duchowny kościoła katolickiego. To są oficjalne dane którymi posługują się również politycy. Kiedy mówi się o przekupnych sędziach czy lekarzach biorących łapówki dodaje się od razu, że większość jednak jest uczciwa, nie stygmatyzuje się tych środowisk. Kiedy pedofilia wśród księży to niecały procent robi się film na ten temat, i twierdzi że większość księży to pedofile! Kiedy nie ma programu, kiedy pęd do kasy i stanowisk przysłania wszystko, zaczyna się jazda po najniższych instynktach i szukanie wroga. Skoro Biedroń chce ,,sądu ostatecznego" zróbmy go pokażmy ile osób z jego środowiska to pedofile bo jak podają statystyki jest ich około 40%.

  • jerzyurban - niezalogowany 2019-05-13 12:27:33

    To jednak różnica. 40 procent pedofili to homoseksualiści - w praktyce oznacza to, że 40 procent pedofili skrzywdzi chłopców jeśli są mężczyznami, ale to tylko statystyczna teoria. Ale 40 procent homoseksualistów to nie pedofile. W myśl tekstu, że każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem. Albo nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin, chyba że jeszcze chrześcijanin Brejvik. Więc 40 procent gejów nie jest pedofilami.

  • gość 2019-05-13 12:55:47

    1:17:20, co ta pani psycholog pier..li? Księża nie mają dostępu do zasobów? Zasoby w spódnicach w całym spektrum wiekowym do kościólka chodzą. Tylko zboki wolą atakować dzieci bo je jest łatwo zmanipulować i zastraszyć grzechami i innymi cudami wiary

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 15:07:49

    Ludzie Co wy piszecie dziwne ze matka ktora obok mieszka nigdy nie zglaszala podobnych sytuacji tego nie idzie zachamowac jesli nawet teoria jest prawdziwa juz dawno cos by mialo ku temu kierunek nawet po dziwnych zachowaniach ksiedza s Internet manipuluje ludzmi swiatem wierzymy w to Co slyszymy nie zanajc drugiego czlowieka idziemy za szarym tlumem ktory zyje I karmi sie nienawiscia do drugiego czlowieka

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 19:16:05

    Jeżeli analfabeci bronią pedofili to znaczy, że świat się kończy. Tak to do osoby "zahamować "

  • Gość. - niezalogowany 2019-05-13 20:11:31

    Oskarżyć kogoś jest łatwo zaś trudniej się bronić szczególnie gdy wszyscy Cię atakują. A kto z nas jest bez winy? Czy byśmy byli zadowoleni jak wszyscy nawet nie do końca nie poinformowani o naszej sprawie atakowali by nas? Czy te wszystkie występki których się dopuszczamy każdego dnia są w jakiś sposób usprawiedliwione? Każdego z nas Pan Bóg rozliczy. Czy zastanowił się ktoś czemu ma to przedstawienie Sekielskiego służyć? Czy nie jest to swoista walka z Kościołem? Może bracia Sekielscy chcą zdobyć Hollywood? Kariera za wszelką cenę i po trupach. Oby nie było zdziwienia bo i ich Bóg rozliczy.

  • Gość. - niezalogowany 2019-05-13 20:12:12

    Oskarżyć kogoś jest łatwo zaś trudniej się bronić szczególnie gdy wszyscy Cię atakują. A kto z nas jest bez winy? Czy byśmy byli zadowoleni jak wszyscy nawet nie do końca nie poinformowani o naszej sprawie atakowali by nas? Czy te wszystkie występki których się dopuszczamy każdego dnia są w jakiś sposób usprawiedliwione? Każdego z nas Pan Bóg rozliczy. Czy zastanowił się ktoś czemu ma to przedstawienie Sekielskiego służyć? Czy nie jest to swoista walka z Kościołem? Może bracia Sekielscy chcą zdobyć Hollywood? Kariera za wszelką cenę i po trupach. Oby nie było zdziwienia bo i ich Bóg rozliczy.

  • Aloś - niezalogowany 2019-05-13 20:19:43

    Kręcicie tu wątpliwą reklamę dla Świecia. Księdzem powinien zająć się wymiar sprawiedliwości a nie gazeta robić hucpę, z której najbardziej pokrzywdzona wyjdzie jego rodzina.

  • Ona - niezalogowany 2019-05-13 20:43:04

    Dziwię się że jeszcze go nie zlinczowali

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 20:46:34


    Jeżeli analfabeci bronią pedofili to znaczy, że świat się kończy - jestes zimnym I beznadziejnym czlowiekiem ktory nie ma Boga w sobie? Znasz tego ksiedza ze zarzucasz mu pedofilie. UWAZAM ZE TACY JAK TY POWINNI BYC NA JEGO MIEJSCU ZA BEZPODSTAWNE OCENIANIE PARSZYWCU

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 20:52:11

    Zlinczowali? Za Co? Dziwisz sie widocznie bardzo temu czlowiekowi tego zyczysz? Moze popatrzcie na siebie? Porazka ludzie sa gorsi niz zwierzeta

  • gość 2019-05-13 21:03:53

    https://www.youtube.com/watch?v=pU2uY_3qHbA

  • gość 2019-05-13 22:15:45

    https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4

  • Gość22 - niezalogowany 2019-05-13 22:29:46

    Jakby ,któregoś z Was dziecka to być tyczyło to byście wtedy dopiero przejażali na oczy przecież za takie coś powinno się wysyłać do więzień tam gdzie są Ci ,którzy potrafiliby się zająć takimi prze gościami a ktoś ma czelność jeszcze bronić starych zbokow !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 22:35:18

    http://forum.gazeta.pl/forum/w,328,109452525,109452525,Srebrzynski.html
    Lektura obowiązkowa dla obrońców pedofila Srebrzyńskiego

  • Gość22 - niezalogowany 2019-05-13 22:37:16

    I dla ścisłości to wypowiedz dla tych ,którzy to zrobili i Oni to wiedza ,bo oczywiście zdarzają sie oskarżenia bez podstawne pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 23:01:09

    Czas mu uciąć co nieco poco takie coś nam potrzebne

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 23:02:16

    Czas mu uciąć co nieco poco takie coś nam potrzebne

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 23:18:26

    Masz jego wyrok w reku? Ze chcesz mu obciac jaja? nie ma zadnego wyroku obwiniajacego tego ksiedza Co wy piszecie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-13 23:46:28

    Przecież sam się przyznał

  • gość 2019-05-14 00:10:00

    A za co go papiez Franciszek usunął z kapłaństwa? Nie zostaL skazany bo wczesniej ludzie bali się zgłaszać i się przedawniło

  • Pamiętam - niezalogowany 2019-05-14 00:36:26

    Srebrzyński, ty jesteś skończone zero. Zero! Jesteś niczym, nie nikim, Niczym, bo człowiekiem na pewno nie jesteś! Przyszedł czas, że cię zdemaskowali! Chory psychol, który zniszczył życie wielu niewinnym chłopcom. Patrząc na ciebie mam odruch wymiotny.

  • Pamiętam - niezalogowany 2019-05-14 00:37:51

    Srebrzyński, ty jesteś skończone zero. Zero! Jesteś niczym, nie nikim, Niczym, bo człowiekiem na pewno nie jesteś! Przyszedł czas, że cię zdemaskowali! Chory psychol, który zniszczył życie wielu niewinnym chłopcom. Patrząc na ciebie mam odruch wymiotny.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 07:42:04

    Ale tu goraco..... Kazdy wszystko wie gdzie Co I jak gdzie kto mieszka czemu Ci Co pisza sami do niego nie pojda po Co pisac czas prawde w oczy powiedziec

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 07:44:43


    A za co go papiez Franciszek usunął z kapłaństwa? Nie zostaL skazany bo wczesniej ludzie bali się zgłaszać i się przedawniło _a tu sie zgadzam

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 07:48:35

    Rodzina z dziecmi w tym maly chlopiec , na mlynskiej 13.

  • gość 2019-05-14 08:23:05

    Szok, ile tu obrońców pedofilów...

  • gość 2019-05-14 11:56:35

    Wychodzi na to, że wszystkie "prawilne" chłopaki chlejące browary na Młyńskiej dokładają się na utrzymanie pedofila i gwałciciela :))

  • MiHu - niezalogowany 2019-05-14 12:11:54

    Po obejrzeniu filmu nie wiem co napisać jeden wielki szok i współczucia dla tych dzieci teraz ludzi po krzywdzonych , tak nie powinno się stać co teraz z resztą książąt , proboszczy itp Bo skoro ludzie to kościół to po co te wszystkie sakramenty nie wiem czy po czymś takim wogule chciał bym wejść do kościoła czy nawet dzieci dać do sakramentu jedno wielkie obrzydzenie i wstręt blee ... kase biorą za sakramenty różne i za mszę i jeszcze pieniędzmi chcą wynagradzać krzywdę szok, głosząc słowo Boże co niedzielę i w święta i namawianie do spowiedzi i oczyszczenia , Boga nie ma skoro coś takiego się dzieje ....

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 12:36:17

    Juz zwatpilem w isnienie Boga... Gdzie jest Bog w takich sytuacjach? Dlaczego na to pozwala? Dlaczego biedne dzieci sa tak skrzywdzone przez osoby w ktorych widza"autorytet "po Co Ida za ksiezy? Jestem za tym Aby kieza mieli rodziny I zony a nie szukai w biednych nieporadnych dzieciach swojego zaspokojenia dlaczego pytam?

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 12:37:24

    Tych zuli to POWINNI zlikwidowac szczanie I hlanie na chodniku

  • Ksiądz księdzem a ludzie ludźm - niezalogowany 2019-05-14 12:48:55

    Żeby księża mieli żony i dzieci.. To po co im celibat i inne wyrzeczenia, niech w takim razie każdy będzie księdzem no bo jak żyć się pytam , każdy ma jakiś zawód i to wykonuje tak jak należy A jak ktoś się nie nadaje to się zwalnia i daje nowego pracownika. My ludzie jesteśmy kościołem i to my wykonujemy dane prace i się uczymy każdy ma jakieś obowiązki itp tak też jest z księdzem bo również muszą się uczyć , przy tym wyrzekać wielu rzeczy , na świecie jest wiele pedofilii i są skazywani i obojętnie czy ksiądz czy pisarz lub malarz jest pedofilem prawo jest jedno i tak powinno też być z księdzem w takiej sytuacji .

  • GośćMieszkanka Swiecia - niezalogowany 2019-05-14 14:09:49

    Bardzo czesto widuje go na ul.Mlynskiej gdzie w/g mojej wiedzy mieszka lub mieszkal w prywatnym domu naprzeciwko sklepu "U Ewy"

  • gość 2019-05-14 14:24:24

    Treść komentaCi ludzie srebrzyński, głódź (który kamuflował te przestępstwa) i inni powinni być ukamienowani, to są śmierdziele , w tym filmie jest taki probosz co nazywa hieną autora filmu on ma też kryje te przestępstwa, to jest skandal, powinni dostać dożywocie siedzieć w celi razem z przestępcami, którzy im brązowe kominy porządnie przeczyszczą, przepraszam to sobie mogą teraz wsadzić, był na to czas. Ci niektórzy biskupi to są kreatury myślą że są nie do ruszenia, bujdzie się bo nie wiecie kiedy na was przyjdze czas. A GŁÓDŹ POWINIEN USTĄPIĆ NATYCHMIAST !!! za krycie tych przestępstrza...

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 15:43:16

    Nie za taki kościół Jezus został ukrzyżowany. Nie takich następców chciał aby głosili wiarę i miłość. To nie jest chrześcijaństwo to tylko rzymsko-katolicyzm

  • gość 2019-05-14 16:18:34

    Można sobie pisać o statystyka, tylko ,że nie ma statystyk pedofili księży. Jeden znajduje się w bazie przestępców seksualnych :-D A dlaczego , ponieważ są kryci przez przełożonych głównie biskupów , przenoszeni z miejsca na miejsce. Gdyby wszystkie przypadki zostały zgłoszone okazało by się ,że statystyka jest druzgocąca dla księży wyszło by też ,iż wielu z nich to homoseksualiści .

  • taka prawda - niezalogowany 2019-05-14 20:17:58

    Srebrzynskiemu kij w dupe

  • Strażak - niezalogowany 2019-05-14 20:35:21

    Gdzie jest prokuratura i policja rowerzyste za piwo to zamykają

  • Deny de vito - niezalogowany 2019-05-14 21:05:25

    Pochodzi ze Świecia uczęszczał do ZSZ był w klasie wielozawodowej wychowawczyni była pani H. I. Praktyki miał u Kuchary bo uczyl się w zawodzie cukierni potem wszelki ślad po im zaginol aż do 1986 roku kiedy szedłem do służby popołudniowe spotkałem jego przy skrzyżowaniu ulic AWP i Laskowickiej wówczas okazało się że jest księdzem był w towarzystwie trzech lub czterech dzieci może od tego czasu już próbował. Z czasów szkolnych jeżeli chodzi o kontakty z dziewczynami to kompletna dupa może jakby w seminarium to my się wajcha Pr, estawila a zresztą co tu dużo mówić musiał często patrzeć w lustro a widok który w nim widział spowodował to co za parę lat nastąpiło. Jeszcze jedno w szkole to była kompletna dupa i w nauce.,spotcie jak i do dziewczyn kumpli wogole nie mial

  • Gość - niezalogowany 2019-05-14 21:32:31

    Sukinsyn powinien zostac wykastrowany

  • gość 2019-05-15 00:38:09

    Dlaczego Sekielski kryje księży z SB w swoim filmie i prawdziwych pedofili w tym biskupa poznańskiego Juiusza Petza oskarżonego o pedofilie, którego chroni episkopat Polski z ojcem świętym Franciszkiem na czele ! Ksiądz Srebrzyński jest pomówiony przez Sekielskiego i jego kompanów w tym filmie i jest niewinny w świetle praw, gdyż za te czyny nie został skazany wyrokiem sądowym ! Natomiast prawdziwy pedofil Roman Polański jest nadal honorowym obywatelem Miasta Gdańsk, ks Jankowski nigdy nie skazany za pedofilie został tego tytułu pozbawiony bezpodstawnie przez prezydent PO Dulkiewiecz oto standardy komuny i postkomuny !!!

  • gość 2019-05-15 01:08:58

    Skoro tek uważacie, że można bez wyroku nazwać księdza Andrzeja Srebrzyńskiego pedofilem i kierować pod jego adresem groźby karalne to wszyscy jesteście przestępcami włącznie z tą redakcja i ja zawiadamiam prokuraturę bo jakim prawem linczujecie człowieka niewinnego bez wyroku skazującego za ten ohydny czyn !!! W Polsce i na całym świecie obowiązuje domniemanie niewinności, zanim kogoś nie skaże się wyrokiem sądowym i ten ksiądz jest wobec prawa niewinny !!! jeżeli uważanie inaczej to też można każdego z was nazwać pedofilem przestępcy internetowi. Oczekuję by prokuratura przeciw wszystkim bandytom, którzy tu linczują nieskazanego człowieka wszczęła postępowanie karne w trybie art 257 kodeksu Karnego co niniejszym ja czynie zgłaszając zawiadomienie do prokuratury o popełnionym przestępstwie na tym forum i przez ta redakcje wobec Pana księdza Andrzeja Srebrzyńskiego

  • Gość - niezalogowany 2019-05-15 06:47:20

    To nie ksiadz juz

  • Gość 123 - niezalogowany 2019-05-15 09:48:22

    To idź do kogo chcesz,,Gosć' -obrońca, bo na moje w filmiku jest jasne ciekawe jak byś Ty był ofiarą i opowiadał przed milionami ludzi o tym co Cię spotkało bo nikt by Ci nie uwierzył ..!co byś Ty zrobił. To jest Ksiadz kazdy powinien czuć się bezpiecznie a tak nie jest .Tu chodzi o to żeby przestrzegać takich sytuacji żeby nie miały miejsca i dobrze że Gazety są na temat. A to że Ksiądz teraz podaje że to nie on i daje w wiadomościach innych że to inny ksiądz czyli ich jest więcej pedofilii trzeba to nazwać tak jak się mówi w dzisiejszych czasach na takich ludzi . A po za tym kazdy ma prawo do wypowiedzenia się tym bardziej jesli ma dzieci lub mieszka w Świeciu .Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-05-16 09:42:57

    I weź tu idź się do takiego wypowiadaj z grzechow to jeszcze Cię poucza a sam co...pedały wykastrować jak idą na księdza albo zalegalizować małżeństwa i do normalnej roboty powinni zapier....niczac! Odechciało by im się myśleć o bezbronnych dzieciach. Zabiła bym gołymi rękoma gdyby skrzywdził mi któryś syna!!!! A Ci co ich bronią dokładnie jak ktoś napisał gdyby to spotkało ich dzieci inaczej by myśleli i gadali. Dla takich gnoi nie ma wytłumaczenia!!!!!

  • Gość Damian - niezalogowany 2019-05-16 11:10:47

    Trzeba byc tepakiem,zeby za dowod o udziale ksiezy w pedofilskich aktach podawac statystyki z niepewnych zrodel.Wedlug mnie 99,9% takich spraw zostala zamieciina pod dywan i nie ujrzalo swiatla dziennego,dlatego wsrod ksiezy nie ma prawie pedofili.

  • gość 2019-05-16 15:21:00

    A co z zapadaniem na choroby HIV, dokument nic nie mówi o takich przypadkach. A wręcz udowadnia długowieczność tych sprawców. Dziwne jest także i to że najbliższe środowisko nic nie wiedziało i nie reagowało. Tylko jeden krewniak wypowiedział się w tej sprawie. Czy takie praktyki nie powodowały skutków ubocznych na tyle aby interweniował lekarz lub służba zdrowia. Dokument niezwykły, Spiellberg przy tym to krasnal.

  • Gosciowa - niezalogowany 2019-05-17 08:02:08

    Sama mam syna 12 letniego nie wyobrażam sobie żeby taki świński zwyrodnialec mógłby go skrzywdzić. Jest udowodnione że dopuścił się takich obrzydlistw to dlaczego mieszka sobie bezkarnie wśród ludzi jego miejsce jest w pierdlu z innymi zboczencami. . kpina że mieszka wśród dzieci. Ale jest kapłanem może wszystko to jest chore co się dzieje w tym kraju. Won do pierdla ze zboczeńcem .

  • Gość - niezalogowany 2019-05-17 20:43:14

    Jak można czynić samosady. Kościół katolicki jest instytucja ktura jest bardzo poważna na całym świecie. A wy robicie naganki jak w historii dawniejszej : czy człowiek jest winny czy nie winnym jest... Do takich spraw należą poszkodowany jak i przestępca udowodnienie tego kto mówi prawdę należy tylko sądu rozpatrzec. Oczywiscie ten temat jest bardzo rozjuszony w moich oczach jest to przykre dla obu stron. Jak i dlacalej rodziny dwóch stron i obywateli miasta Świecia tej popularności nie zazdrosze. To co mnie wzrusza że to już temat polityczny więcej jest przeciwko katolickiemu kosciolowi jak osobą wymienionym na liście jak i we filmie Idzie oczywiście o duże pieniądze ( odszkodowania danym poszkodowanym osobom) . Ludzie proszę was te kampanie przeciwko A. Srebrzynskiemu pozostawić. I żadnych naganek nie robić i on ma prawo na obronę państwa jak i jego przełożonych kościoła. Sąd rozstrzygnie wszystko ten na ziemi jak i w niebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-17 20:44:06

    Jak można czynić samosady. Kościół katolicki jest instytucja ktura jest bardzo poważna na całym świecie. A wy robicie naganki jak w historii dawniejszej : czy człowiek jest winny czy nie winnym jest... Do takich spraw należą poszkodowany jak i przestępca udowodnienie tego kto mówi prawdę należy tylko sądu rozpatrzec. Oczywiscie ten temat jest bardzo rozjuszony w moich oczach jest to przykre dla obu stron. Jak i dlacalej rodziny dwóch stron i obywateli miasta Świecia tej popularności nie zazdrosze. To co mnie wzrusza że to już temat polityczny więcej jest przeciwko katolickiemu kosciolowi jak osobą wymienionym na liście jak i we filmie Idzie oczywiście o duże pieniądze ( odszkodowania danym poszkodowanym osobom) . Ludzie proszę was te kampanie przeciwko A. Srebrzynskiemu pozostawić. I żadnych naganek nie robić i on ma prawo na obronę państwa jak i jego przełożonych kościoła. Sąd rozstrzygnie wszystko ten na ziemi jak i w niebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-17 20:46:37

    Jak można czynić samosady. Kościół katolicki jest instytucja ktura jest bardzo poważna na całym świecie. A wy robicie naganki jak w historii dawniejszej : czy człowiek jest winny czy nie winnym jest... Do takich spraw należą poszkodowany jak i przestępca udowodnienie tego kto mówi prawdę należy tylko sądu rozpatrzec. Oczywiscie ten temat jest bardzo rozjuszony w moich oczach jest to przykre dla obu stron. Jak i dlacalej rodziny dwóch stron i obywateli miasta Świecia tej popularności nie zazdrosze. To co mnie wzrusza że to już temat polityczny więcej jest przeciwko katolickiemu kosciolowi jak osobą wymienionym na liście jak i we filmie Idzie oczywiście o duże pieniądze ( odszkodowania danym poszkodowanym osobom) . Ludzie proszę was te kampanie przeciwko A. Srebrzynskiemu pozostawić. I żadnych naganek nie robić i on ma prawo na obronę państwa jak i jego przełożonych kościoła. Sąd rozstrzygnie wszystko ten na ziemi jak i w niebie.

  • gość 2019-05-18 00:14:37

    Obrzydliwy, spasiony zboczeniec ... dlaczego jeszcze go nie zgarnęli o 6:00?

  • ojoannna - niezalogowany 2019-05-19 22:39:29

    powinni śmiecia srebrzynskiego powiesić za jaja. ktokolwiek broni tego śmiecia jest moralnym zerem.

Dodajesz jako: |