:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wybory w gminie Bukowiec: Licznerski jedynym kandydatem? Tak, jeśli nie wystartuje Dygulska

Wybory Samorządowe 2018, Wybory gminie Bukowiec Licznerski jedynym kandydatem jeśli wystartuje Dygulska - zdjęcie, fotografia
Portal nswiecie.pl 31/03/2018 17:35
S P

W Bukowcu jedynym pewnym kandydatem na urząd wójta jest Adam Licznerski. Gminą rządzi nieprzerwanie od 2002 r. Miewał w przeszłości przeciwników. Pierwszy raz wygrał dopiero w drugiej turze. Cztery lata temu był jednak jedynym kandydatem. Czy ta sytuacja powtórzy się jesienią?

[democracy id="4"]

To jedna z mniejszych gmin powiatu świeckiego, liczy nieco ponad 5 tys. mieszkańców. Coroczny budżet to ok. 25 mln zł. Dla porównania rozbudowa basenu w Świeciu kosztowała ok. 18 mln zł. Z tego płynie wniosek, że nie jest łatwo być tu wójtem. Nie można obiecać wszystkiego. Nie ma na to pieniędzy.

- A tu, na dole, wyborcy z tego rozliczają. Pamiętają, co się obiecało. Nie można rzucać słów na wiatr – potwierdza Adam Licznerski. Nie ukrywa także, że jesienią znowu będzie ubiegał się o reelekcję.
Bukowiec zdobywa pieniądze na drogi
Bukowiec jako jedyna z gmin powiatu świeckiego rok w rok korzysta z dofinansowań na przebudowę dróg lokalnych, tzw. schetynówek. – Nie było roku, żebyśmy z tej formy pomocy nie korzystali, a jednak nadal w tym temacie jest sporo do zrobienia. Chcę dalej być wójtem i kontynuować właśnie tego typu pracę – podkreśla.

O Licznerskim mówi się, że ma konserwatywne poglądy. Ludzie uważają, że blisko mu z tego powodu do Prawa i Sprawiedliwości, ale jesienią pewnie kolejny raz wystartuje z własnego komitetu, który nazywa się Wspólnota w Bukowcu. Brał także udział w protestach w Warszawie, podczas których samorządowcy wyrażali sprzeciw wobec wprowadzenia kadencyjności m.in. na stanowiskach wójtów. Teraz można zostać wybranym dwa razy, co prawda kadencje wydłużono do pięciu lat. Ale oznacza to, że w najlepszym wypadku przed Licznerskim pozostało dziesięć lat „wójtowania”.

- Nie chcę wybiegać tak daleko w przyszłość. Jestem przeciwko takiemu rozwiązaniu, bo uważam, że od samorządu odrzuca to np. ludzi młodych, którzy mieliby ciekawe pomysły. Nie będą ryzykować startu, bo co mieliby zrobić po dziesięciu latach? – zastanawia się Licznerski. – Dlaczego nie można przedłużyć mandatu ludziom, którzy sprawdzają się na stanowisku? – dodaje.
Podgórski nie zamierza startować
Zgadza się z nim m.in. Leszek Podgórski, współwłaściciel firmy Kartpol. Wójtem Bukowca chciał być w 2002 r. Nie wszedł do drugiej tury. Wciąż wielu widzi go na stanowisku wójta, ale on nie zamierza wracać do polityki. Jest bratem Zbigniewa Podgórskiego, który dziś jest radnym gminy Świecie, wcześniej był zastępcą burmistrza. Politykę samorządową Podgórscy mają niejako we krwi.

- Dla mnie to historia. To miłe, że ktoś jeszcze o mnie pamięta, ale nigdzie nie będę kandydował. Nawet do rady gminy. Mam firmę, mam się czym zajmować. Polityka na razie mi nie w głowie – deklaruje stanowczo Leszek Podgórski. – Ale to prawda, że przez wprowadzoną dwukadencyjność niejako z automatu odsiewa się młodych, którzy mogliby się na tym polu wykazać.
Sitkiewicz i Kulikowski też wykluczają start
Wybory w 2002 r., gdy pierwszy raz wybrano Licznerskiego w ogóle miały ciekawy przebieg. W drugiej turze pokonał on bowiem Andrzeja Sitkiewicza, ówczesnego wójta, choć nic na to nie wskazywało, bowiem w pierwszej turze Sitkiewicz dostał 849 głosów, a Licznerski jedynie 416. Jednak w drugiej turze poparło go już 1066 mieszkańców, a Sitkiewicza jedynie 835. Dziś ten jest skarbnikiem gminy Osie. Ma 63 lata i myśli raczej o emeryturze niż o samorządowych bataliach.

Z samorządowych urzędników na stołku wójta część mieszkańców Bukowca widziałaby także Wojciecha Kulikowskiego, który obecnie jest sekretarzem gminy. Wiadomo jednak, że nie będzie startował. Podobno najbardziej na stanowisku wójta widział go sam Adam Licznerski, gdy jeszcze nie było wiadomo, czy obecni włodarze, którzy rządzą ponad dwie kadencje będą mogli ponownie startować.
Bez drużyny żaden wójt nie da sobie rady
- Prawda jest taka, że łatwiej wygrać gdy jest jeden kandydat. Trudno wyobrazić sobie sytuację, gdy ponad połowa mieszkańców opowie się przeciwko takiemu człowiekowi – nie ukrywa Licznerski. – Nie wiem, czy ktoś będzie przeciwko mnie startował. Może jeszcze na to za wcześnie. Sam na razie skupiam się na kompletowaniu kandydatów na radnych, którzy wystartują z mojego komitetu. Bez takiej drużyny żaden wójt nie może dobrze zarządzać gminą. Przygotujemy także ulotki z naszym programem, które każdy mieszkaniec znajdzie w swojej skrzynce. Jeżeli pojawią się kontrkandydaci to będę wtedy myślał o szerszej kampanii.
Dygulska nie mówi nie
Jedną z młodszych radnych w Bukowcu jest obecnie Żaneta Dygulska. Została wybrana po raz pierwszy w 2014 r. z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, a nie z ugrupowania Licznerskiego. O niej także mówi się, że mogłaby stanąć w szranki z obecnym włodarzem. Ta, w przeciwieństwie do innych nazwisk z przedwyborczej giełdy, nie przeczy takim pogłoskom.

- Rozważam taką możliwość. Myślę, że w Bukowcu powoli czas na zmiany – mówi krótko Żaneta Dygulska.

Reklama

Wybory w gminie Bukowiec: Licznerski jedynym kandydatem? Tak, jeśli nie wystartuje Dygulska komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kucharza poszukuje Kompleks

Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny Pałac Poledno*** w Polednie k.Świecia poszukuje: Kucharza Wymagania: - doświadczenie w pracy na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji działek

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. 052 3311286) ogłasza, że dnia 26..


Zobacz ogłoszenie

Pychota GARMAŻERKA"

Pychota GARMAŻERKA" Niewieścin 85 poszukuje pracownika na stanowisko: magazynier


Zobacz ogłoszenie

Kontrolera Finansowego

Twoje zadania: - Sporządzanie raportów wg standardów Grupy - Sporządzanie analiz i raportów bieżących - Tworzenie budżetów i estymacji oraz analiza..


Zobacz ogłoszenie

Operatora Wózka zatrudni firma

Firma Schumacher Packaging jest jednym z największych europejskich producentów opakowań z tektury falistej i litej. Aktualnie do naszego zakładu w..


Zobacz ogłoszenie

Elektryka zatrudni firma Mondi

Twoje zadania: - Bieżące naprawy, konserwacje, przeglądy oraz remonty urządzeń i instalacji elektrycznych; - Monitorowanie pracy powierzonych..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji lokalu

OGŁOSZENIE O LICYTACJI LOKALU MIESZKALNEGO STANOWIĄCEGO ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata..


Zobacz ogłoszenie

Mechanik samochodowy

W związku z rozwojem firmy firma Nat i Pol Mechanika Pojazdowa przyjmie do pracy MECHANIKA z doświadczeniem. Szczegóły oferty pracy pod nr tel...


Zobacz ogłoszenie

Inżyniera Projektanta

Miejsce pracy: Świecie Do głównych zadań Inżyniera Projektanta Automatyka należeć będzie: Projektowanie instalacji automatyki obiektowej dla..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji działki

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia..


Zobacz ogłoszenie

Pychota GARMAŻERKA"

Pychota GARMAŻERKA" Niewieścin 85 poszukuje pracownika na stanowisko: - kucharz


Zobacz ogłoszenie

Dachy, demontaż eternitu

Dachy, demontaż eternitu, montaż wszelkich pokryć dachowych, więźby, wiaty, domy z drewna, tanie własne materiały, gwarancja 10 lat, kosztorys,..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji działek

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia..


Zobacz ogłoszenie

Pracownika magazynowego

Dział Logistyki Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. oczekuje Pani/ Pana wsparcia na stanowisku: Pracownik magazynowy Dołącz do Mondi i rozwiń swój..


Zobacz ogłoszenie

Recepcjonisty poszukuje

Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny Pałac Poledno*** w Polednie k.Świecia poszukuje Pomocy Kuchennej do Restauracji:  Recepcjonisty Wymagania : -..


Zobacz ogłoszenie

Pracownika produkcji zatrudni

Fabryka Okien ALUCON INVEST OSTROWITE poszukuje pracownika na stanowisko: Pracownik produkcji Miejsce pracy Ostrowite /k Lniana CV przesyłać na..


Zobacz ogłoszenie

Specjalistę/refernta ds.

Twoje zadania: - Sporządzanie i aktualizacja planu wysyłek - Nadzór nad planem i realizacją wysyłek do klientów, - Przygotowywanie dokumentacji..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji

OGŁOSZENIE O LICYTACJI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia 13 czerwca..


Zobacz ogłoszenie

Referenta ds. projektowania

Dział Rozwoju Produktu Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. oczekuje Pani/ Pana wsparcia na stanowisku: Referent ds. projektowania Dołącz do Mondi i..


Zobacz ogłoszenie

Pomocy Kuchennej do

Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny Pałac Poledno*** w Polednie k.Świecia poszukuje Pomocy Kuchennej do Restauracji: Wymagania: - umiejętność pracy..


Zobacz ogłoszenie

Inżyniera Projektanta w branży

Miejsce pracy: Świecie Do głównych zadań Projektanta należeć będzie: Projektowanie instalacji rurociągowych i konstrukcji stalowych w projektach..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIKA DZIAŁU PRODUKCJI

Firma Schumacher Packaging jest jednym z największych europejskich producentów opakowań z tektury falistej i litej. Aktualnie do naszego zakładu w..


Zobacz ogłoszenie

Pychota GARMAŻERKA"

Pychota GARMAŻERKA" Niewieścin 85 poszukuje pracownika na stanowisko: pomoc kuchenna


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji

OGŁOSZENIE O LICYTACJI WIECZYSTEGO UŻYTKOWANIA Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza,..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji lokalu

OGŁOSZENIE O LICYTACJI LOKALU MIESZKALNEGO STANOWIĄCEGO ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak..


Zobacz ogłoszenie

Pracownika tekturnicy zatrudni

Dział Produkcji Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. oczekuje Pani/ Pana wsparcia na stanowisku: Pracownik tekturnicy Dołącz do Mondi i rozwiń swój..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia..


Zobacz ogłoszenie

Pracownika działu handlowego

Fabryka Okien ALUCON INVEST OSTROWITE poszukuje pracownika na stanowisko: Pracownik działu handlowego - wykształcenie min. średnie Miejsce pracy..


Zobacz ogłoszenie

Inżyniera Projektanta

Miejsce pracy: Świecie Do głównych zadań Projektanta Elektryka należeć będzie: Projektowanie instalacji elektrycznych dla inwestycji przemysłowych..


Zobacz ogłoszenie

Kancelaria Prawna

Przyjmujemy do sprzedaży •hale •magazyny •nieruchomości •przemysłowe •lokale użytkowe •działki deweloperskie •Obrót nieruchomościami •Obsługa..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji działki

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik do zbioru truskawek

Pracownik do zbioru truskawek we Wiągu (możliwość dowozu)


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez nswiecie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PQM Krzysztof Grzechowiak z siedzibą w Świecie 86­-100, gen. Józefa Hallera, nr 4, lok. 12

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"