:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wilki znowu zaatakowały, ofiarą padł pies. Czy te żyjące u nas drapieżniki są też groźne dla ludzi?

Newsy, Wilki znowu zaatakowały ofiarą padł żyjące drapieżniki groźne ludzi - zdjęcie, fotografia
Portal nswiecie.pl 26/01/2018 15:42
S P

Po kilku dniach znów wilk wrócił do gospodarstwa, ale właściciel zdążył schować zwierzęta. Myśliwi ostrzegają, że zwierzęta coraz częściej będę wychodzić z lasu


Płochocinek to wieś w gminie Warlubie. - Po jednej stronie sąsiaduje z lasem, a po drugiej z bagnem - opowiada pan Zygmunt Krzemień, myśliwy i przewodniczący komisji hodowlanej ds. zwierzyny grubej z Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy.


W Płochocinku swoje gospodarstwo prowadzi Andrzej Ciechowski, pracownik Lasów Państwowych. - Pan Andrzej pięknie odnowił dom i do pełnego uporządkowania pozostało sporządzenie ogrodzenia posesji, która zabudowaniami gospodarczymi dochodzi do lasu. Zabudowań pilnują psy zaopatrzone w ciepłe budy. Obok garażu, w pobliżu lasu, miał swoją budę mały czarny, kudłaty piesek, na którego wołano Odi. Był bardzo czujny i bojowy i dlatego pan Andrzej umieścił go w pobliżu lasu, bo stamtąd najczęściej robiły wyprawy lisy skradające się do kurnika - tłumaczy Krzemień.Obudziło go szczekanie psów

W ubiegły poniedziałek (15 stycznia) pana Andrzeja obudziło szczekanie psów na podwórku. Dochodziła godz. 2 w nocy. Gospodarz wyjrzał przez okno. Nie dostrzegł niczego podejrzanego, ale mimo to postanowił sprawdzić, dlaczego psy ujadały. Ubrał się i wyszedł na podwórze. Po chwili dostrzegł makabryczny widok. Przy budzie Odiego znajdował się tylko łańcuszek oraz kawałek psiej skóry. - Dokładne oględziny przeprowadzone rano ujawniły krwawe ślady w przylegającym lesie - opowiada Krzemień.


Po kilku dniach sytuacja się powtórzyła. Wilk ponownie wyszedł z lasu i podszedł do gospodarstwa pana Andrzeja. Tym razem nie znalazł jednak pożywienia, bo gospodarz schował zwierzęta na noc w stajni.Ataków może być więcej

Myśliwi ostrzegają, że takich sytuacji może być coraz więcej. - Jeśli chodzi o ludzi nie znamy przypadku, by wilki atakowały. Jednak w przypadku zwierząt istnieje obawa, że takie wizyty po jedzenie, czyli zagryzanie psów, cielaków, drobiu będą zdarzać się coraz częściej. To dlatego, że w lesie jest coraz mniej zwierzyny. My jako myśliwi, w związku z ASF (afrykański pomór świń - przyp. red.) zwalczamy dziki, jest ich mało w lasach, a do tej pory stanowiły 40 proc. pożywienia wilków - mówi Krzemień.Ataki należy zgłaszać

Myśliwy sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem byłby niewielki odstrzał wilków. - Wtedy zachowany byłby przyrost naturalny, a wilki zaczęłyby bać się ludzi i nie zbliżałyby się do gospodarstw. To byłaby korzyść obopólna i dla wilków i dla ludzi - mówi Krzemień.


W przypadku ataków wilków należy zgłaszać się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, który wypłaca odszkodowania.

Reklama

Wilki znowu zaatakowały, ofiarą padł pies. Czy te żyjące u nas drapieżniki są też groźne dla ludzi? komentarze opinie

 • Anonimowo - niezalogowany 2018-02-20 20:45:45

  a jak za nagawke by Ciebie złapał to było by krzyk że lata luzem

 • CzytelniczkaD - niezalogowany 2018-02-19 03:39:23

  Odnosze wrazenie ze Te wilki maja wielkie oczy a ludzie strachliwe serca. Do lasu chodze z psem co dziennie i wilka nie widzialam.

 • Kasia milosniczka zwierzat - niezalogowany 2018-02-05 09:19:00

  Czytalam duzo o wilkach. Przysmakiem wilka jest pies. Przeskoczenie wysokiego ogrodzenia to dla.niego nie problem. W ciagu ostatnich 30 lat bylo ok 500 przypadkow atakow wilkow na ludzi. Ostatni w Jakucji w Rosji, ofiara byla grupa 7dzieci ludzkich. Wilk to nie przyjazny potulny piesek, a dziki wcale nie sa ich przysmakami, wiec odstrzal dzika niewiele ma wspolnego.

 • ade - niezalogowany 2018-02-04 23:31:00

  To nie rolnik powinien budować płot, ale Państwo odpowiedzialne za wprowadzenie groźnego drapieżnika i niekontrolowanie jego populacji. Jeśli chcą hodować wilki w lasach to należy je ogrodzić 4metrową siatką na wkopanym w ziemię na 2m fundamencie. Jeśli państwo się nie wywiązuje z obowiązku, dodatkowo nie oznacza tablicami ostrzegawczymi terenu gdzie żyją wilki, to należy zabić każdego wilka, który wtargnie na prywatny teren i zagrozi nam, lub chociażby koteczkowi. Jak odpowiedzialne za ten stan rzeczy służby boją się wyjących oszołomów z WWF i nie zarządzają odstrzału to trzeba zacząć bronić się samemu. Widły, brony, wilcze doły, potrzaski, wykażcie inicjatywę i wilka zatłuczcie.

 • Karolina - niezalogowany 2018-01-30 10:44:00

  Może jak by było więcej innej zwierzyny, to wilki nie musiały by podchodzić pod gospodarstwa.... a może po prostu piesek powinien być w kojcu a nie na łańcuchu...

 • janka - niezalogowany 2018-01-30 01:21:00

  Gdzie kara dla zwyrodnialca, który trzymał psa na łańcuchu (w zimie, w nocy!)??? Pies zapewne miał być przynęta dla wilków. Śpisz dziadu nadal błogo po takim czynie? Oby ci sumienie nie dało spokoju do końca twoich dni. Teraz mysliwi strzelając po pijaku do człowieka będą się tłumaczyć, że wyglądał jak wilk. Bo przeczytali, powyższy artykuł. Takie teksty maja wysoką szkodliwość społeczną, ale czego się nie zrobi dla kasy. Autor się nie podpisał, chyba nie jest zbyt dumny z tego, co narobił.

 • Czytelniczka N. - niezalogowany 2018-01-30 00:04:00

  Odpowiedź do komentarza "Zbynio" " Wilk sforsuje każde standardowe ogrodzenie, jedynie fladry mogą go odstraszyć. " Jak to możliwe? Rozumiem, że wilk jest o wiele większy i silniejszy niż nasi psi przyjaciele, ale jak to możliwe, że sforsuje ogrodzenie z siatki z drutu? Nie wspominając o fundamentach z betonu. A odnosząc się do wpisów wyżej, to że p. Andrzej nie miał ogrodzenia to nie jest powód do takiego typu komentarzy. Odnowił dom, nie jestem budowlańcem ale domyślam się, że jest to bardzo droga inwestycja i nie wszyscy od tak sobie mają fundusze na zrobienie dodatkowo od razu ogrodzenia, ludzie skąd w was tyle jadu?! Jest mi strasznie szkoda pieska, który musiał stracić życie w taki sposób, sama żyje teraz w obawie o swoje czworonogi, ale do sedna, również jestem za odstrzałem wilków. Moim zdaniem nasze bezpieczeństwo jak i naszych zwierząt jest ważniejsze niż jakiekolwiek wilk, ojej no tak, nie wolno, bo to zagrożony gatunek.. Skoro aż tak jesteście przeciwni wyeliminowaniu wilków, to zróbcie im specjalne rezerwaty i tam sobie róbcie wycieczki i je oglądajcie, a my chcemy żyć w spokoju, bez strachu przez spacerem w lesie! Pozdrawiam.

 • Zbynio - niezalogowany 2018-01-29 14:06:00

  Wilk sforsuje każde standardowe ogrodzenie, jedynie fladry mogą go odstraszyć.

 • K. - niezalogowany 2018-01-28 12:58:00

  Małe wyjaśnienie - myśliwi roznoszą ASF polując na dziki.

 • Obserwator - niezalogowany 2018-01-28 12:54:00

  Artykuł tendencyjny, ma wzbudzać poczucie bliskości, krzywdy i współczucia dla gospodarza na bazie których ma być uknute przyzwolenie na odstrzał wilków. Używanie manipulacyjnych sformułowań typu „pięknie odnowił dom”, „psy zaopatrzone w ciepłe budy”, „kudłaty piesek, na którego wołano Odi”, „łańcuszek” i najlepsze: odstrzał wilków byłby dla nich korzyścią (sic!) - już widzę, jak gremialnie podejmują taką decyzję dla swojej „korzyści”... Co za bzdury myśliwskiego lobby. Czy tak trudno jest zrozumieć, że ludzie zagrabiając dla siebie lasy, zabijając leśną zwierzynę dla swojej sadystycznej przyjemności pod górnolotnie brzmiącymi hasłami „tradycji myśliwskiej”, „racjonalnej gospodarki łowieckiej” niszczą naturalną równowagę w przyrodzie? P.S.: jakim okrutnym człowiekiem trzeba być, aby trzymać tego ”kudłatego pieska, na którego wołano Odi” na ŁAŃCUCHU ???

 • Dora - niezalogowany 2018-01-28 11:15:00

  Myśliwi wytępili dziki, teraz chcą tępić chronione wilki, których jest i tak za mało. Jednak wilki regulujące populację innych zwierząt stanowią konkurencję dla lubiących zabijać dla rozrywki zwyrodnialców, nazywanych myśliwymi. Wilki od dawna boją się i unikają ludzi, nagonka na nie to robota nieuczciwych lub niedouczonych. Właściciel posesji powinien być ukarany za trzymanie psów przykutych do bud. Mógł zacząć od ogrodzenia, a nie przykuwać małego, kudłatego pieska łańcuchem. Artykuł jest napisany tendencyjnie, chyba przez myśliwego, albo zwolennika polowań?

 • Biegnąca z Wilkami - niezalogowany 2018-01-28 01:23:00

  Pies na łańcuchu? Przecież to wbrew prawu! Gospodarz powinien za to odpowiedzieć i odpowiednio zabezpieczyć swoje zwierzęta, a nie oczekiwać strzelania do tych dzikich.

 • nick - niezalogowany 2018-01-27 18:34:41

  łeb sobie odstrzel

 • M - niezalogowany 2018-01-27 17:41:00

  Gdyby Pan Andrzej dobrze zabezpieczył swoją posesję płotem - to i kurnik byłby bezpieczny i biedny Odi, który zapłacił życiem za swojego Pana. Polska mentalność. To nie wilki winne.

 • Michał Mieczysław - niezalogowany 2018-01-27 17:31:53

  Głupi dziad posesje ma nieogrodzoną, trzyma psy na łańcuchu i jęczy. Niech ktoś coś zrobi z tymi bezczelnymi myśliwymi i zastąpi ich wilkami.

 • Kamil - niezalogowany 2018-01-27 15:44:02

  Dokładnie. Myśliwi i leśnicy swoimi działaniami sami powodują podchodzenie wilków do gospodarstw. Sami stwarzają problem.

 • Miszczu - niezalogowany 2018-01-27 15:10:30

  Właściciel zwyrodnialec trzyma psy na łańcuchu przez całą dobę ? A gdzie prawo ?

 • M. - niezalogowany 2018-01-27 14:24:18

  Wybijamy dziki, które są pożywieniem wilków, więc wilki mają mniej pożywienia i szukają go w gospodarstwach. Ojej, ale jak to? No tak zacznijmy strzelać też to wilków, które są naturalnym regulatorem populacji dzika zamiast może przestać strzelać do dzików i dać wilkom robić swoją robotę. Śmiech na sali.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Referenta ds. projektowania

Dział Rozwoju Produktu Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. oczekuje Pani/ Pana wsparcia na stanowisku: Referent ds. projektowania Dołącz do Mondi i..


Zobacz ogłoszenie

Recepcjonisty poszukuje

Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny Pałac Poledno*** w Polednie k.Świecia poszukuje Pomocy Kuchennej do Restauracji:  Recepcjonisty Wymagania : -..


Zobacz ogłoszenie

Elektryka zatrudni firma Mondi

Twoje zadania: - Bieżące naprawy, konserwacje, przeglądy oraz remonty urządzeń i instalacji elektrycznych; - Monitorowanie pracy powierzonych..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji

OGŁOSZENIE O LICYTACJI WIECZYSTEGO UŻYTKOWANIA Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza,..


Zobacz ogłoszenie

Pychota GARMAŻERKA"

Pychota GARMAŻERKA" Niewieścin 85 poszukuje pracownika na stanowisko: - kucharz


Zobacz ogłoszenie

Kancelaria Prawna

•Obrót nieruchomościami •Obsługa prawna ul. Hallera 4/23, 86-100 Świecie, Tel. 797 596 674 FB: Kancelaria Prawna Nieruchomości s.c.


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji lokalu

OGŁOSZENIE O LICYTACJI LOKALU MIESZKALNEGO STANOWIĄCEGO ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak..


Zobacz ogłoszenie

Mechanik samochodowy

W związku z rozwojem firmy firma Nat i Pol Mechanika Pojazdowa przyjmie do pracy MECHANIKA z doświadczeniem. Szczegóły oferty pracy pod nr tel...


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIKA DZIAŁU PRODUKCJI

Firma Schumacher Packaging jest jednym z największych europejskich producentów opakowań z tektury falistej i litej. Aktualnie do naszego zakładu w..


Zobacz ogłoszenie

Inżyniera Projektanta w branży

Miejsce pracy: Świecie Do głównych zadań Projektanta należeć będzie: Projektowanie instalacji rurociągowych i konstrukcji stalowych w projektach..


Zobacz ogłoszenie

Pychota GARMAŻERKA"

Pychota GARMAŻERKA" Niewieścin 85 poszukuje pracownika na stanowisko: pomoc kuchenna


Zobacz ogłoszenie

Inżyniera Projektanta

Miejsce pracy: Świecie Do głównych zadań Projektanta Elektryka należeć będzie: Projektowanie instalacji elektrycznych dla inwestycji przemysłowych..


Zobacz ogłoszenie

Pychota GARMAŻERKA"

Pychota GARMAŻERKA" Niewieścin 85 poszukuje pracownika na stanowisko: magazynier


Zobacz ogłoszenie

Kucharza poszukuje Kompleks

Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny Pałac Poledno*** w Polednie k.Świecia poszukuje: Kucharza Wymagania: - doświadczenie w pracy na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

Kontrolera Finansowego

Twoje zadania: - Sporządzanie raportów wg standardów Grupy - Sporządzanie analiz i raportów bieżących - Tworzenie budżetów i estymacji oraz analiza..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji lokalu

OGŁOSZENIE O LICYTACJI LOKALU MIESZKALNEGO STANOWIĄCEGO ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji działki

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia..


Zobacz ogłoszenie

Dachy, demontaż eternitu

Dachy, demontaż eternitu, montaż wszelkich pokryć dachowych, więźby, wiaty, domy z drewna, tanie własne materiały, gwarancja 10 lat, kosztorys,..


Zobacz ogłoszenie

Operatora Wózka zatrudni firma

Firma Schumacher Packaging jest jednym z największych europejskich producentów opakowań z tektury falistej i litej. Aktualnie do naszego zakładu w..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji działki

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia..


Zobacz ogłoszenie

Specjalistę/refernta ds.

Twoje zadania: - Sporządzanie i aktualizacja planu wysyłek - Nadzór nad planem i realizacją wysyłek do klientów, - Przygotowywanie dokumentacji..


Zobacz ogłoszenie

Pracownika magazynowego

Dział Logistyki Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. oczekuje Pani/ Pana wsparcia na stanowisku: Pracownik magazynowy Dołącz do Mondi i rozwiń swój..


Zobacz ogłoszenie

Inżyniera Projektanta

Miejsce pracy: Świecie Do głównych zadań Inżyniera Projektanta Automatyka należeć będzie: Projektowanie instalacji automatyki obiektowej dla..


Zobacz ogłoszenie

Pomocy Kuchennej do

Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny Pałac Poledno*** w Polednie k.Świecia poszukuje Pomocy Kuchennej do Restauracji: Wymagania: - umiejętność pracy..


Zobacz ogłoszenie

Pracownika działu handlowego

Fabryka Okien ALUCON INVEST OSTROWITE poszukuje pracownika na stanowisko: Pracownik działu handlowego - wykształcenie min. średnie Miejsce pracy..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik do zbioru truskawek

Pracownik do zbioru truskawek we Wiągu (możliwość dowozu)


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji działek

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia..


Zobacz ogłoszenie

Ogłoszenie o licytacji działek

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. 052 3311286) ogłasza, że dnia 26..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez nswiecie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PQM Krzysztof Grzechowiak z siedzibą w Świecie 86­-100, gen. Józefa Hallera, nr 4, lok. 12

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"