:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Pierwszy proces wyborczy w kampanii w Świeciu. Sąd zajmie się słowami Woźniaka, które dotknęły Knapika

Wybory Samorządowe 2018, Pierwszy proces wyborczy kampanii Świeciu zajmie słowami Woźniaka które dotknęły Knapika - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal nswiecie.pl 18/10/2018 21:27
S P

Pierwszy proces wyborczy w kampanii w Świeciu! Paweł Knapik poczuł się urażony słowami Dariusza Woźniaka na temat układu w Świeciu. Rozprawę zaplanowano na piątek rano w Bydgoszczy. Jej wynik powinien być także znany tego samego dnia

Z nieoficjalnych informacji wynika, że poszło o słowa Dariusza Woźniaka, które padły w poniedziałek, 15 października, podczas tzw. podpisywania umowy wyborczej z mieszkańcami. Nad Małym Blankuszem kandydat na burmistrza Świecia ze stowarzyszenia Razem dla Świecia miał sugerować, że Paweł Knapik jest członkiem istniejącego w Świeciu układu.

- Chcę być burmistrzem bez układów. Bo układy, o których ostatnio mówił pan Paweł Knapik z Platformy Obywatelskiej do niczego dobrego nie prowadzą. Taki mały układ mamy tutaj w mieście, gdzie rządzi Obywatelskie Porozumienie Samorządowe właśnie z Platformą Obywatelską – mówił Woźniak. - W wyniku tego układu remont Urzędu Stanu Cywilnego za jeden milion złotych. W ramach układu inspektorem nadzoru budowlanego jest działacz Platformy Obywatelskiej. Ja zdecydowanie nie będę chciał takich układów. Odcinam się od tego. Ten jeden milion złotych zdecydowanie bardziej wolę przeznaczyć np. na dofinansowanie nowych linii komunikacji miejskiej. Bo to jest mniej więcej taki koszt, na budowę żłobka, a nie na bezsensowny remont Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie jest dziura w dachu, cieknie dach – kontynuował Woźniak.

- Nie jestem członkiem żadnego układu - odcina się twardo Knapik.

Wspomnianym przez skarbnika powiatu inspektorem nadzoru budowlanego był Krzysztof Browiński. Jest działaczem Platformy. Nadzorował remont USC. Wykonano go wadliwie. M.in. przeciekają ściany przy wymienionych oknach. Firma wykonująca usługę będzie musiała do Świecia wrócić i naprawić ją w ramach tzw. umowy gwarancyjnej.

Rozprawa ma się rozpocząć w piątek, o godz. 9.30 w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Wybiera się tam Paweł Knapik. Zamelduje się tam też Dariusz Woźniak.

- Godzinę temu wezwanie do domu przywiozła mi policja - mówił w czwartek o godz. 21.45 Dariusz Woźniak. - Szukam większego samochodu, żebym zmieścił się do niego z nogą w gipsie i rano ruszam do Bydgoszczy. Stawiennictwo jest obowiązkowe. Będę przed sądem dowodził prawdziwości swoich słów. To nie jest manipulacja jak twierdzi Paweł Knapik - dodaje Woźniak.

W razie wygranej przez Knapika Woźniak będzie musiał go w ekspresowym tempie publicznie przeprosić. Jeszcze przed rozpoczęciem ciszy wyborczej – w piątek wieczorem. Do sprawy wrócimy.

Reklama

Pierwszy proces wyborczy w kampanii w Świeciu. Sąd zajmie się słowami Woźniaka, które dotknęły Knapika komentarze opinie

  • Oko - niezalogowany 2018-10-20 21:27:44

    Trwa cisza wyborcza a Ty co.... chcesz zapłacić karę? Następny elokwętny a nic nie wie...

  • Lubię Świecie - niezalogowany 2018-10-20 15:00:01

    witajcie nieroztropne jest obrzucanie się błotem ! Jak mniemam każdy z kandydatów chce jak najlepiej dla Świecia. Mamy 3 możliwości wyboru do / sejmiku wybierzmy tego który ma największe możliwości wyszarpania jak najwięcej dla Świecia a, że władza jest w rękach PIS będzie mu najłatwiej.Jako burmistrza weźmy kogoś niezależnego a jako radnych weźmy ludzi z opozycji będą mieli kontrole w ten sposób będzie uczciwie i dobrze dla nas.Nie kłóćmy się bo niezgoda rujnuje a zgoda buduje pozdrawiam :)

  • Basia - niezalogowany 2018-10-19 16:44:20

    No wlasnie widzimy po decyzji sadu

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-19 15:02:47

    Amen

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-19 14:59:02

    No jakoś te wczorajsze obraźliwe komentarze nijak się mają do dzisiejszej decyzji sądu.

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-19 14:55:00

    I kto sobie teraz powinien dać spokój ?Taki afront przed ciszą wyborczą

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-19 13:51:13

    dla informacji - sąd oddalił pozew pana Knapika w całości.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-19 13:50:06

    tyle hejtu wylało się na Woźniaka, a sąd dzisiaj oddalił pozew pana Knapika w całości.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-19 13:48:50

    a sąd oddalił pozew pana Knapika...

  • Anna - niezalogowany 2018-10-19 13:35:08

    Wszystkim tak żywo zainteresowanym pozwem przeciwko Panu Woźniakowi polecam informację na profilu stowarzyszenia. Cytuję: "Informujemy, że pozew Pana Pawła Knapika przeciwko Panu Dariuszowi Woźniakowi został oddalony."

  • Basia - niezalogowany 2018-10-19 13:03:57

    Trzęsie portkami i tyle

  • Basia - niezalogowany 2018-10-19 13:01:59

    Boja sie go hahaha bo zrobi porzadek

  • Basia - niezalogowany 2018-10-19 13:00:49

    Dokladnie

  • Basia - niezalogowany 2018-10-19 13:00:27

    Co za bzdury, po prostu Pan Knapik czuje sie zagrożony wiec walczy w inny sposob bardzo to jest płytkie panie Knapik

  • lila - niezalogowany 2018-10-19 09:42:30

    Widać kto pisze te komenty ha ha. Skąd tu czlowieczku wiesz kiedy pozew trafił do sądu? Niegdzie się info o Tym nie pojawilo:) sam się kandydacie pograzasZ :)

  • Miki - niezalogowany 2018-10-19 09:00:18

    A skad wiesz kiedy pozew trafil do sadu?

  • Maciek - niezalogowany 2018-10-19 08:39:57

    Pewnie, Knapik po słowach Woźniaka, które nie mają żadnego poparcia w dowodach, powinien go poklepać po ramieniu, żeby co niektórzy nawiedzeni wyborcy Woźniaka poczuli się komfortowo. ?

  • Maciek - niezalogowany 2018-10-19 08:37:16

    O jakich sondażach mówisz? Widziałem tylko jeden, gdzie było 45% niezdecydowanych, a Woźniak liderem nie był. Chyba, że mowa o sondach internetowych. Ale gdyby brać takie sondy na poważnie, to w skali krajowej Korwin-Mikke powinien rządzić samodzielnie co najmniej od 15 lat.

  • Wiesław - niezalogowany 2018-10-19 08:34:15

    Zgadzam się z tym, tym bardziej, że widać że platforma szukała haków na Woźniaka. Wypowiedź Woźniaka jest z 15 października i dopiero po 3(!) dniach, na finiszu kampanii wyborczej, Knapik się obudził. Żenada.

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-19 08:32:31

    A co za rzeczy wygadywał ? Ja jakoś nic obraźliwego nie słyszałam ,a rzeczywiste fakty np.o nieudanym remoncie można przedstawić na forum ,a wyborcy chętnie dowiedzieliby się o wszystkich tego typu zaniedbaniach czy nieprawidłowościach.

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-19 08:28:17

    No to już brak słów , do czego posuną się ludzie na zagrożonych stołkach , mam wrażenie że pan Knapik i OPS spanikowali, stąd pozew i fala hejtu w komentarzach.Nawet nie potrafią godnie przyjąć przewagi Woźniaka w sondażach, chwytają się sposobów niegodnych ludzi którzy powinni prezentować jakiś poziom ,wstyd mi za nich , teraz to już bez zastanowienia oddam głos na Woźniaka!!!

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-19 08:15:13

    Pierwsza kwestia, mam wrażenie że ktoś ma problem z logicznym zrozumieniem tej wypowiedzi Woźniaka, ale to już zostawmy sądowi.

    Bardziej martwi mnie to, że mamy w mieście nierówną walkę Dawida i Goliata. Mały lokalny komitet, konta Platforma Obywatelska. Dlatego jestem przeciwny partiom politycznym w samorządach, zarówno PIS jak i PO.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-19 08:09:48

    jeżeli mowa o remoncie USC. Nieważne czy było to 10 złotych czy 1 mln. To są nasze pieniądze, zapłaciliśmy je w podatkach i obowiązkiem rządzących jest zadbanie, żeby były wydane należycie i bez fuszerek.

  • Julek - niezalogowany 2018-10-19 07:59:14

    Tak to prawda, osobiście to słyszałem. LUDZIE!!!!!!!!! OPAMIĘTAJCIE SIĘ zło wraca! Nie róbcie krzywdy innym, aby się go pozbyć. Tu chodzi o Nasze piękne miasto ŚWIECIE!!!!!!!

  • Kuźma - niezalogowany 2018-10-19 06:45:37

    Jak się grunt pod nogami pali i obawa o stołki to wysuwa się ciężkie działa i to ma być uczciwe!Niedobrze mi się robi gdy myślę że tacy ludzie są naszymi decydentami . W zasadzie to każdy powyższy komentarz powinien być pozwany! ,,po trupach do celu " no gratulacje , stawiam tym bardziej na Woźniaka !!!!

  • Miki - niezalogowany 2018-10-18 22:50:38

    Brawo Pawle. Trzeba stawiac czola innym gdy tak sie zachowuja i bronic swoich racji. Nie mozna pozwalac na wygadywanie bzdur. Widze, ze nie straciles charakteru od czasow liceum. Jestem za toba.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-18 22:28:40

    bardzo trafnie powiedziane

  • Marysia - niezalogowany 2018-10-18 22:10:32

    Jeszcze jaki pyszny i pewny siebie jest Wozniak po tym co powiedzial. Podobno pracownicy powiatu chca na niego głosowac zeby sia go pozbyc od siebie.

  • sarunia - niezalogowany 2018-10-18 22:06:28

    I znowu mądry następny polaczek co wie co i ile kosztuje. Sami eksperci urodzeni w naszym kraju. Od narzekactwa i weszenia podstepow. A co Knapik ma do tego miliona? Od 8 lat w Toruniu siedział, a Woźniak sam się pogrążył. No tak, ale mamy tu coś na podobe pisowcow: byle obrażać i wyzywać od zlodziei, oszustów. I wcale się nie dziwię ze PK się wkurzyl. Wziął.Woźniak.mikrofon i nadawał takie kłamstwa i brednie

  • woytec - niezalogowany 2018-10-18 21:59:46

    A skąd ty wiesz czy może wygrać czy nie. Alfa i omega co wie jak.wyborcy zadecydują. Okaże się w niedzielę a pan w. obudzi się z ręką w nocniku, bo to że jego kółko adoracji go uwielbia i tozpowiada jego farmazony to nie znaczy że cała społeczność Świecia. I wierzę głęboko ze ludzie mają swój rozum

  • bosak - niezalogowany 2018-10-18 21:58:14

    Daj spokój. Mi tu chodzi o to jakim trzeba być człowiekiem, by na swojego rywala wygadywać takie rzeczy. Przecież oni wszyscy czterej znają się od lat, są ze Świecia a nie z różnych końców Polski; Jaki podstęp ty tu widzisz? Każdy rozsądny powinien się bronić przed takim gadaniem

  • ostry henio - niezalogowany 2018-10-18 21:53:07

    Woźniak to taki nasz lokalny Antek Macierewicz - ten drugi ma tą przewagę, że go na wybory zawsze chowają, a nasz wówczas się uaktywnia. Woźniak jeszcze nie wygrał w ani jednych wyborach, więc można się podśmiewać. Przed głosowaniem zastanówcie się jednak, czy byście chcieli mieć kogoś takiego na stanowisku burmistrza. Ja zdecydowanie nie.

  • Oko - niezalogowany 2018-10-18 21:47:58

    Nie wyrokuj przed orzeczeniem sądu PK nie może wygrać uczciwie to podstępem chce.

  • Filip - niezalogowany 2018-10-18 21:44:29

    Koalicja to uklad.
    Remont niedopilnowany przez dzialacza PO.
    Kilkakrotnie juz usc bylo zalane. Po remoncie
    Sama prawde powiedzial

  • viola - niezalogowany 2018-10-18 21:40:36

    No to teraz Woźniak będzie musiał udowodnić, że ktoś został zatrudniony w wyniku działania układu stworzonego przez Knapika. Ciężko to widzę:-) Wniosek jest jeden: w polityce lekki język nie popłaca, niech sobie Woźniak wreszcie da spokój.

  • Robert - niezalogowany 2018-10-18 21:36:14

    HAHAHAHA 1 MLN ZŁ NA REMONT URZĘDU STANU CYWILNEGO. OSTATNIO NAWET TAM BYŁEM I ŚCIANY NIE WYGLĄDAJĄ JAK PO REMONCIE.

  • bosak - niezalogowany 2018-10-18 21:33:23

    No i maska spadła. Teraz wszyscy widzą do czego jest zdolny Darek Woźniak. Wstyd, aby takie rzeczy wygadywać na swojego rywala.

Dodajesz jako: |