:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Odchodzą księża z kilku parafii. Zmiany będą w Jeżewie, Dólsku, Świeciu, Łążku, Nowem

Newsy, Odchodzą księża kilku parafii Zmiany będą Jeżewie Dólsku Świeciu Łążku Nowem - zdjęcie, fotografia
Tygodnik Nowe Świecie 28/06/2019 09:44
Ilona Walecka

Z naszych parafii odchodzą księża: Tadeusz Olszewski, ks. Grzegorz Nenca, ks. Mirosław Kelman, Marek Cieszyński, Karol Myszk, Krzysztof Piątek

Z parafii pw. św. Antoniego w Dólsku (gmina Drzycim) został odwołany ks. Tadeusz Olszewski. Będzie teraz proboszczem w Gowidlinie. Jego miejsce zajmie ks. dr Marian Knut, który dotychczas pracował w Chojnicach. Do Łążka (gm. Osie) z Łupawy przeniesiono ks. Stanisława Olszewskiego. Natomiast do parafii pw. Trójcy Świętej w Jeżewie trafi ks. Jacek Somerski. Ks. Robert Broca będzie wikariuszem w parafii pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem. 

Z kościołów na terenie naszego powiatu odchodzą następujący księża wikariusze: Marek Cieszyński (przeniesiony z Łążka do Tczewa), Mirosław Kelman (przeniesiony z parafii św. Józefa w Świeciu do Swarożyna), Karol Myszk (z parafii Boboli w Świeciu do Kościerzyny), Grzegorz Nenca (z Jeżewa do Starogardu Gdańskiego), Krzysztof Piątek ( z Nowego do Chojnic). Parafie w Świeciu zasilą ks.: Michał Choszcz (parafia św. Józefa), Krzysztof Kamiński (parafia Boboli), Marcin Sikorski (parafia Boboli). W Jeżewie wikariuszem będzie ks. Andrzej Myszak. 

 

Reklama

Odchodzą księża z kilku parafii. Zmiany będą w Jeżewie, Dólsku, Świeciu, Łążku, Nowem komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 10:16:53

    Jak będą dobrych księży z parafii zabierać , tak jak KS. Tadeusza z Dólska to coraz mniej ludzi będzie do kościoła chodzić .

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 12:16:33

    Najważniejsze że nasz kochany Kazimierz ze Starej Fary zostaje

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 12:25:25

    Tak naprawdę to nie odchodzą tylko Ich przenoszą,a to różnica.

  • Michałek - niezalogowany 2019-06-28 15:35:45

    Ksiądz Marian Knut jest wspaniałym, opanowanym i spokojnym człowiekiem więc na pewno ludzie nie przestaną chodzić do kościoła w Dólsku :)

  • Józek - niezalogowany 2019-06-28 17:12:37

    Przenoszą bo taka kolej rzeczy. To naturalne. Szkoda mi będzie naszego wikariusza...

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 17:21:53

    Szkoda że przenoszą KS. Grzegorza Nency bardzo wiele zrobił dla Parafii w Jezewie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 17:51:57

    Myślałem ze Krzysztof Piątek trochę dłużej zostanie w AC Milan :)

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 18:20:54

    Pan dr. z POZ, ktory dzis z wielką łaską przyjął moje dziecko o 6 rano, powinien chyba zmienić zawód. Jeszcze przeprosic go może , ze go obudzilismy? Tragedia! Gbur nad gburami. Za karę idzie taki do pracy i jeszcze o podwyżkę wola. Za co? Pytam sie.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 21:46:14

    Poprawcie tytuł tych wypocin.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-28 23:13:23

    Już jakiś czas temu przestałem chodzić do kościoła,jak dowiedziałem się, że ks.Mirek odchodzi. Z tym proboszczem to już tragedia.Mirek trzymał to w kupie po śmierci Kubiaka,a teraz będzie tylko w dół

  • Fan grzesia nency - niezalogowany 2019-06-29 21:42:47

    Ludzie pomimo filmu Sekielskiego caly czas widzá dobrych księży .....Śmierć pedofilom

  • gość 2019-06-30 01:59:13

    Pendolino z Jeżewa odjedzie....

  • Pinio - niezalogowany 2019-06-30 09:12:00

    Co nas to obchodzi gdzie będą tańczyć

  • Wierna - niezalogowany 2019-06-30 15:22:04

    A może wasza redakcja podejmie się przeprowadzenia sondażu na temat poparcia księży w parafiach? Jeżewo planuje złożyć petycję do biskupa o pozostawienie jako proboszcza ks Grzegorza a sonda tylko potwierdzi jego dobroć i kompetencje. Pozostałym również się przyda obiektywny winik waszego sondażu

  • gość 2019-07-01 01:07:19

    Tak na prawdę parafianie jeżewscy - nic nie wiecie o wikarym G. Nency. Stwierdzenie, że dużo zrobił- co takiego zrobił? jakieś prace porządkowe ? Módlcie się o księdza WIELKIEJ WIARY o Księdza PRAWDY, aby odprawiał msze św. z czystym sercem? To ksiądz (jeszcze ksiądz), który nie radzi sobie z samym sobą i ze swymi złymi skłonnościami. A może krucjata modlitewna w Jego intencji???

  • Gość - niezalogowany 2019-07-01 19:44:58

    KS. Grzegorz z Jeżewa powinien zostać proboszczem w Jeżewie. Przez okres jaki był tam wikarym udowodnił,że ma preferencje do tego aby zostać proboszczem. Jest bardzo dobrym kapłanem, a nie tak jak obecny KS. Proboszcz, który potrafił tylko robić długi w parafii i nic więcej.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-02 01:08:52

    I zostanie proboszczem trzeba tylko trochę szczęściu pomóc. Skrzyknijmy się my normalni parafianie nie mohery co tylko wyssane z palca donosy piszą, i pidpiszmy tą petycję do biskupa, zaangażujmy wójta on na pewno pomoże, nie siedzmy bezczynnie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-02 22:04:02

    Szczerze to wątpię że petycja do biskupa coś tu da. Niestety Biskup Kasyna ma totalnie gdzieś wiernych z Jeżewa i pokazał to już dawno

  • Gość - niezalogowany 2019-07-02 22:36:06

    W Jeżewie dużo namieszała elita KS. Franciszka. Ciagłe donosy na KS. Grzegorza, gdzie oczywiście nic nie było prawdą.
    Jak takie osoby mogą siedzieć w kościele w pierwszych ławkach?
    Mam nadzieję że KS.administrator zrobi z tą elitą porządek

  • gość 2019-07-04 21:41:25

    Czy chcielibyście by Ksiądz wyrzucał z Kościoła tych z pierwszych ławek?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-05 15:49:54

    Niech Ci z pierwszych ławkach pójdą do innego kościoła jak nie pasuje im kapłan w Jeżewie
    Powiem tak jak kiedyś ja usłyszałam od KS. Proboszcza gdy mówiłam mu jaki był poprzedni wikary.

  • gość 2019-07-08 12:10:15

    Czy teraz będziemy wyrzucać z kościołów jedni drugich? Czy z zemsty przestaniemy chodzić do kościoła? Czy ostatnie ławki są lepsze od pierwszych? A może ostatnie ławki służą tylko za punkt obserwacyjny!

  • gość 2019-07-11 18:27:53

    Szkoda, że z Nowego odchodzi ksiądz Krzysztof Piątek... Tak bardzo lubię jego kazania i bardzo potrafią trafić do serca, tyle razy mi pomogły w zmaganiu się z przeciwnościami w życiu. Widać, że ksiądz prawdziwie z powołania. Będzie mi ich brakować.

  • Gość 0475 - niezalogowany 2019-08-06 15:46:45

    Szkoda,ze w Wlk.Lubieniu nie zmienią.Tam przydałaby sie swieza krew z wiekszą energią,zapałem do przerowadzenia zmian w parafii. Bo od 27 lat tam nic ks.Jozef nie zrobil.Skandalem dla mnie sa czerwone tablice postawione przy cmentarzu,z napisem,aby smieci z grobow zabierac do domu!!!!Parafia posiada ok.50 h ziemi i sa pieniadze z dzierzawy to nie stac ksiedza na zaplate do wywiezienia smieci???Chore to.

  • Smutna - niezalogowany 2019-08-11 22:29:55

    A nam zabrali najfajniejszego i najprzystojniejszego ksiedza marianka z chojnic :(