:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Koszmar pacjentów oddziału wewnętrznego szpitala w Świeciu

Zdrowie, Koszmar pacjentów oddziału wewnętrznego szpitala Świeciu - zdjęcie, fotografia
Portal nswiecie.pl 22/06/2018 11:53
S P

Jak traktowani są pacjenci Nowego Szpitala w Świeciu? Oto porażające opowieści ludzi, których bliscy trafili na oddział wewnętrzny

Po artykule z 24 maja o traktowaniu pacjentów na oddziale płucnym Nowego Szpitala w Świeciu dostajemy listy od czytelników twierdzących, że opisane problemy nie należą do rzadkości w tej lecznicy i nie dotyczą tylko  jednego zespołu pielęgniarsko-lekarskiego. Dziś publikujemy dwie wypowiedzi zbierające kilka historii, z którymi spotkali się bliscy pacjentów z Nowego Szpitala.

Przez kilka dni nikt nie zajmował się moją mamą, szpital zgubił dowód

Pierwsza opowieść dotyczy pobytu 90-letniej kobiety na oddziale wewnętrznym w lutym tego roku. Córka nie mogła się pogodzić z traktowaniem, które spotkało jej starszą matkę.

- W lutym moja 90-letnia mama wylądowała na oddziale wewnętrznym. Miała migotanie przedsionków. Na SOR-ze nie udało się ustabilizować pracy serca. Lekarze stwierdzili, że musi trafić na oddział, gdzie będzie leżeć na sali intensywnej opieki kardiologicznej – opowiada czytelniczka. - Pytałam czy to konieczne. Mama jest po udarze, kontakt z nią jest utrudniony. W związku z tym bałam się czy personel szpitala będzie w stanie się nią odpowiednio zająć. Zapewniano mnie, że tak.  Okazało się, że mama trafiła na zwykłą salę. Przez kilka dni praktycznie się nią nie zajmowano. Nie przeprowadzano badań, nie dobierano leków. Zdecydowałam się wypisać mamę na własne żądanie. Przy wypisie zginął jej dowód osobisty. Został mi odesłany po tygodniu w zwykłej przesyłce pocztowej. To koszmar.

- Ale to nie jedyny problem. Mama wróciła z oddziału wewnętrznego kompletnie wykończona. Mam nadzieję, że w lutym trafiła tam ostatni raz. Drżę na myśl, gdyby sytuacja miała się powtórzyć. Nikomu nie życzę, żeby znalazł się na oddziale wewnętrznym Nowego Szpitala w Świeciu. Kolejny raz jej tam nie zostawię. Za bardzo kocham swoją matkę, żeby na to pozwolić – podsumowuje świecianka.

Szpital go wycieńczył, był w dobrej kondycji, wyszedł osłabiony

Drugi list również dotyczy oddziału wewnętrznego. - Mój ojciec leżał na wewnętrznym z powodu bólów woreczka żółciowego. Obiecano nam, że będzie operowany, zawieziony do Bydgoszczy, bo tam ktoś z zabiegu nowatorską metodą zrezygnował - rozpoczyna swoją opowieść pani Maria Kowalska. - Ojciec miał 96 lat. Był w dobrej kondycji. Doskwierał mu jedynie ten woreczek żółciowy. Miewał przez to ataki bólu. Był przez to trochę niecierpliwy, przeszkadzał, krzyczał. Taki wiek.

- Dostawał pieluchę i to było wszystko. W szpitalu od razu zrobiły się ogromne odleżyny. Przez to na operację się nie nadawał, był za bardzo osłabiony. Umrzeć nie chciał. Stanowczo powiedziałam wtedy, że zabieram ojca do domu - opowiada kobieta. - Podawałam mu odżywki w płynie zamiast jedzenia. Z odleżynami walczyłam i ładnie się zagoiły. Tata przeżył, ale było ciężko. Leżał w łóżku. W zasadzie ciągle spał. Dożył jeszcze 101 urodzin.

- Kto tego nie doświadczył nie ma w ogóle pojęcia o czym mowa. Dziwię się, że nikt się tym wcześniej nie zainteresował. Ksiądz tam chodzi regularnie.  Zainteresujcie się tym, co dzieje się w naszym szpitalu, jacy potrafią być lekarze – podsumowuje gorzko czytelniczka.

Reklama

Koszmar pacjentów oddziału wewnętrznego szpitala w Świeciu komentarze opinie

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-12-07 00:56:28

    Ortopedia tyle samo warta co wewnętrzny

  • Kora - niezalogowany 2018-12-04 11:19:57

    Wychodzi na to ze tylko ortopedzio jest ok.

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-11-29 21:13:20

    Jest to prawda jestem pielęgniarką ale tak jak traktuje się chorych to jest niewybaczalne winien jest lekarz przykład bierze z niego niższy personel i tak to działa jeżeli im tak źle to niech zmienią zawód po co się męczą nikt ich nie trzyma na siłę telewizja by się przydała aby pokazać ich wredne zachowanie

  • Kamilla - niezalogowany 2018-11-28 22:25:06

    Na ginekologii też beznadzieja, miałam okazję być tam dwa dni i przeniosła się do Bydgoszczy bo potraktowali mnie jak kobyłe a nie jak kobietę dwa dni przed porodem!

  • Xxxxx - niezalogowany 2018-11-28 21:26:16

    Sor jak nie przyjdziesz z glowa pod reka mozesz czekac 4 h na zwykle szycie jakies rany nacietej np od blachy w pracy bo jest na to czas tam maja na wszystko czas smiechy rozmowy miedzy pravownikami a pacjent w dupie a kazdy za swoja prace ma placone szkoda ze bez szacunku takiej pracy zal normalnie

  • A S - niezalogowany 2018-11-28 16:53:46

    SOR bez zarzutu, ginekologia i położnictwo również. Najgorzej potraktowani zostaliśmy na paliatywnym przez panią ordynator, personel pracował z oddaniem. Tata umierał, a pani lekarz na korytarzu, przy wszystkich, bez pardonu informowała niezbyt mile o stanie zdrowia.

  • cecylia - niezalogowany 2018-11-28 16:22:13

    w przeciągu 10 mieśięcy musiałam skorzystać z pomocy świeckiego soru jestem bardzo zadowolona zpracy pielęgniarek i lekarzy podeszli do sprawy profesjonalnie i życzliwie

  • Marta - niezalogowany 2018-11-28 13:44:05

    To prawda nie kazdy oddzial tego szpitala jest idealny i tez opieka wymaga wiele do czynienia rodzilam w Swieciu dwojkie dzieci jestem bardzo zadowolona z opieki moj Tato lezal na neurologii po kazdym udarze a mnial ich az cztery I za kazdym razem udalo Im sie Go urstowac opiekie mnial super I zyje do dzis. A nie stety Moj Tesciu poszedl tylko na rytunowe badania I Co po kilku dniach dowiedzielismy sie za z plucnego przeniesi go na paliatywny Masakra!!!!!! A poszedl tylko na badania!!!! ? Nie stety po dwoch tyg Tesciu zmarl nie mnial Tam zadnej opieki zupelnie nic. A najgorsze jest to ze do szpitala szedl na wlasnych nogach czul sie super mnielismy z nim kontakt poprostu byl sprawnym czlowiekiem!! ? Jest to naprawde przykre jak Tam sa traktowani ludzie!!!! ?

  • Mateusz - niezalogowany 2018-11-28 13:08:23

    na ortopedi troswka chyba w innym szpitalu pracowales lezalem nie polecam banda idiotow tam robi

  • Jacek - niezalogowany 2018-11-28 12:30:58

    Ten szpital powinien przejść reorganizacji. Najpierw personelu ale to całego personelu administracji. Potem medycznego.

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-11-28 12:11:02

    Miałam termin porodu na 30czerwca zaczeły sie bóle pojechałam do szpitala a oni do mnie ze jestem zatruta i na zakazny mnie wzieli a po 3godzinach spowrotem karetką na porodówke bo zaczełam rodzic tego szpitals nikomu nie polecam

  • Mieszkanka Chełmna - niezalogowany 2018-11-28 11:06:32

    Moja 88 letnia babcia leżała na neurologii i opiekę miała wspaniałą. Trafiła w ciężkim stanie lekarze postawili ją na nogi. Byłam bardzo zdziwiona że tak troskliwie zajmowali się babcią.

  • Pacjent - niezalogowany 2018-11-28 09:52:48

    Co do ortopedii, to się zgadzam. Leżałem na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku. 80% personelu miła, uśmiechnięta i "przyjaźnie" nastawiona do pacjenta.

  • Ona - niezalogowany 2018-11-27 23:00:51

    Do szpitala w CSW się wchodzi ale wychodzi w worku... Nie od dzisiaj wiadomo że to umierania... Co do personelu to faktycznie nie mili... Sor bez komentarza... Co do starszych osób które po wizycie w szpitalu nagle nie kontaktuja to prawda... Nie wiem co tam się dzieje ale to jest jakieś nie porozumienie... Grunt strajkowac i brać kasę... Pytanie za co?

  • kris - niezalogowany 2018-11-27 22:20:01

    wykształcenie nauczyciel, trzeba mieć studia aby być takim idiotą

  • Anna - niezalogowany 2018-11-27 22:06:31

    Jakieś 10 miesięcy temu byłam na oddziale wewnętrznym na dwiedzinach u babci. Na sali leżała około 90letnia staruszka, która bardzo cichym głosem wręcz błagała o wodę. Chciałam jej podać wodę ale nie miała kubka na stoliczku, w tym momencie weszła pielęgniarka którą poprosiłam aby podała wodę kobiecinie i usłyszałam " proszę się nie martwić, ona tak cały czas " aż mnie zatkało! Do tej pory żałuję, że inaczej nie zaragowałam i nie zgłosiłem tego skandalicznego zachowania "siostry " . To one są dla pacjentów, a nie pacjenci dla nich......

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-11-27 20:47:21

    To jest koszmar od tego oni sa zeby sie pacjentem zająć ja mieszkam w Niemczech i jak patrzę jak lekarze sie zajmują sie ludzmi z usmiechem na twarzy to az mi w styd ze tu tak nie ma moze burmistrz nowy zrobi z tym porządek

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-11-27 20:21:50

    Temat dla UWAGI !! ...Okropni ludzie :(

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 19:07:14

    Dokładnie, porodowka masakra, źle zszyte krocze i przez to transfuzja. A potem kolejne szycie żeby poprawić błędy.

  • Gosc - niezalogowany 2018-11-27 17:26:10

    Niemam dobrego zdania o tym szpitalu. Moj tata byl po udarze lezal w szpitalu mylił fakty niewiedział gdzie jest a personel widząc ze nie współpracuje to go wysłali na osobną sale gdzie tylko spał jak moja mama go odwiedzala to piguły od razu lecialy zmienic kroplówke lub pieluche. Po tygodniu zmarł. Pojechalismy odebrac ubrania i po papiery. A na koniec pani ordynator stwierdzila ze tata chcial umrzec. To ze byl po udarze i nie byl kontaktowy nie znaczy ze tego chcial.niewiem czemu pani tak to stwierdzila.

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-11-27 15:03:08

    Porodówka wcale nie ma dobrej opieki z położeniem posladkowym uslyszalam że trzeba sie umawiac na cesarke a nie przyjezdzac jak poród się zaczął

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-11-26 21:26:43

    To samo można powiedzieć o płucnym !!! Moja babcia została tam przyjęta w miarę kontaktowała a z dnia na dzień nie było z nią kontaktu , zrobili z niej pośmiewisko bo gola lezela na łóżku (nie wiem może jakieś badania miała) ale to nie tłumaczy że mogli ją ubrać albo chociaż okryć. Bardzo nie miłe pielęgniarki. Na wypisie zapalenie oskrzeli a ja się pytam czemu ona nie kontaktowała i nawet nie kojarzyła że ktoś ją odwiedzał. Po awanturze w szpitalu że ona ma coś podawane że tak się zachowuje nagle na drugi dzień można było z nią normalnie porozmawiać.

  • anonimowo - niezalogowany 2018-07-01 20:08:36

    to się nazywa odwrócenie rytmu dobowego. Mogą zachowywać się tak dzieci i ludzie strasi

  • kkk - niezalogowany 2018-07-01 19:59:35

    a gdzie moje poprzednie dwa komentarze

  • kkk - niezalogowany 2018-07-01 19:58:48

    rozumiem że pozytywne komentarze są zaraz usuwane

  • kkk - niezalogowany 2018-07-01 19:56:22

    Rozumiem że nie możliwe są tu jakiekolwiek pozytywne opinie, nagonka jest tak duża, że jakakolwiek próba napisania dobrej opinii zaraz jest komentowana jako wpis personelu. Nie wiem dokąd to ma prowadzić.
    Widzę jak te Panie pracują i jestem pełna podziwu dla poświęcenia ale niestety widzę że Świecianie nie doceniają tego co mają. Niech się pielęgniarki zwolnią całkowicie i zamkną szpital. Tylko w nim pracują pielęgniarki z innych szpitali z sąsiednich miast i co tam pracują dobrze. No cóż znajdą pracę w innym szpitalu a pacjenci zostaną bez opieki no będą przebywać we wspaniałych okolicznych szpitalach, gdzie opiekować się będą te same pielęgniarki bo tam przecież pracują. Pozdrawiam. Ps. nie jestem pracownikiem służby zdrowia. A pielęgniarek już nie ma.

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-07-01 19:45:54

    Jakim prawem dziewczyno używasz takich słów. Pyskiem?. Nie jestem pielęgniarką ale nauczycielem i nie wiem jaką szkołę ty mogłaś ewentualnie skończyć z tym słownictwem.

  • Pacjentka - niezalogowany 2018-06-28 19:41:17

    Rodziłam w Swieciu. Miałam cesarkę na cito bardzo dobrze mnie zszyli i opieka po porodzie na 6. I jakoś nie miałam znajomosci.. Panie położne bardzo się interesowały i same brały Córkę żebym ja mogła odpocząć. Bardzo życzliwe.

  • Gosc - niezalogowany 2018-06-27 23:00:45

    To co sie tam dzieje to jest masakra moja zdrowa Mame 42letnia zle leczyli na serce i stan sie pogorszył kpina . zamknijcie ten szpital przez nich tylko ludzie umieraja .

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-06-27 21:10:32

    Byłem w takie samej sytuacji, też lekarz Poz odsyłał mnie do domu,a to był ostry wyrostek.

  • Xxx - niezalogowany 2018-06-27 19:46:56

    Pozdrawiamy panią pielęgniarkę oby lepsza płaca była

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-06-27 17:35:55

    Nie życzę nikomu zeby trafił do tego pseudo szpitala! Mój dziadek tam leżał oni nic nie robili doprowadzili do takiego stanu ze musiał trafić do szpitala w Grudziądzu tam po kilku dniach trochę się poprawiło, trafił znowu do Świecia i tam zmarł ! Nie życzę nikomu, a te pielegniareczki niech się wstydzą za swoje podejście z pyskiem do pacjentów !

  • anna - niezalogowany 2018-06-27 17:18:50

    tak też traktują ludzi na neurologii, wewnętrznym i płucnym

  • Córka - niezalogowany 2018-06-26 18:11:22

    mistrzu,dziwnym by było, gdyby wypowiedziała się mama,która już nie żyje- zresztą starsi ludzie nigdy nie mówili o tym głośno,tylko uciszano wszystko,aby nie narazić się lekarzowi- traktowali ich jak bożyszcze, mieli nadzieję i pewność,że jak jest w szpitalu to tam jest bezpieczny i może liczyć na pomoc, niestety do samego końca się mylili. Odnośnie innych szpitali: w Grudziądzu mamę już raz wcześniej odratowano po świeckim szpitalu - dla mnie szpital bez porównania: personel i lekarze- traktują chorego jak człowieka. Personel też nie za bogaty-ale jako rodzina można pomóc przy chorej mamie i odciążyć ich choćby cały dzień za uratowanie życia i traktowanie rodzica jako człowieka , nie jako rocznik!! Wszyscy już niedługo będziemy w tym wieku. Chorą nie interesują braki personelu- idzie z nadzieją,że wróci podleczony do domu , a nie.... Nie liczy się ilość, lecz jakość- może być jedna lekarka-lecz z powołania- każdy zrozumie. W tym szpitalu co chwilę coś nowego -piszą w prasie, mam takie złudzenie,że więcej jest maszyn niż dobrych lekarzy

  • magda - niezalogowany 2018-06-26 10:47:50

    bo tam nie ma dobrych lekarzy ani do tego personelu

  • PACJENT - niezalogowany 2018-06-26 09:50:30

    Wszystko zależy od człowieka ... a niestety wyoalenie zawodowe dopada wszystkich... pielegniarki szczególnie i to niestety jest "choroba XXI" .a wewnetrzny ..... no cóż to nie oddział gdzie widać życie .... ale nie wszystkich należy wrzucac do jednego wora !

  • Gość - niezalogowany 2018-06-25 20:38:12

    Umieral

  • Arkadiusz - niezalogowany 2018-06-25 09:31:10

    Wyp..... ten caly szpital chyba ze chcecie umierac to zapraszam mi tescia wykonczyli w tydzien artykul o plucnym byl..... naprawde proponuje powiekszyc prosektorium I nienazywac tego badziewia szpitalem gnoj I jak pisza Uwaga lub Interwencja.

  • Gabi - niezalogowany 2018-06-25 09:12:31

    Bo rodzice sa w podeszlym wieku i nie uzywaja internetu albo juz nie zyja... czas i brak personelu to jedno, a uprzejmosc ze strony pielęgniarek i szacunek to drugie.. widze, ze personel zaczyna sie wypowiadac..

  • Zenonek - niezalogowany 2018-06-25 01:44:08

    Dlaczego w szpitalu TV jest płatna skoro transmitowane są kanały z naziemnej TV otwartej dla wszystkich?

  • mistrz - niezalogowany 2018-06-24 23:22:42

    dziwne ze zawsze wypowiada.sie corka , syn a nie sam.pacjent :) ps o bydgoskich czy grudziadzkich szpitalach tez sa negatywy. nie ma miejsc idealnych. w wiekszisci to wina braku personelu jest za malo by moc sie zaopiekowac dokladnie chorym. to wina dyrekcji!

  • Boss - niezalogowany 2018-06-24 20:26:13

    Do TVN z tym Syfem !!!!! #tematdlauwagi

  • Eryk - niezalogowany 2018-06-24 20:20:33

    Wolałbym umrzeć w drodze do Bydgoszczy niż znalezc sie w tym szpitalu a tez jestem ze Świecia. Tam nie leczą ludzi tam ich uśmiercają , juz powiedzialem mojej żonie jezeli bede umierał to wszedzie nawet do lasu byle nie do Świeckiego szpitala !!!

  • Córka - niezalogowany 2018-06-24 14:21:38

    Tak, te wszystkie komentarze nie są wyssane z palca - to szczera prawda. Myślałam,że tylko ja zostałam tak potraktowana z moją mamą. Pani ordynator z wewnętrznego ,nie powinna być dopuszczona do osoby starszej -wrzeszcząc do pacjentki , zastraszając i oskarżając bliskich nie powinna pracować nawet przy zwierzętach. Zawsze zastanawiałam się dlaczego wszystkie starsze osoby przy całodniowym pobycie przy mamie śpią, aż przyszedł dzień, gdy z moją mamą straciliśmy całkowity kontakt- było nas więcej ,nie tylko z rodziny-widzieliśmy w jakim była stanie - p. ordynator zapewniała,że żadnych środków uspakajających nie otrzymała. Dopiero przy wypisie poproszona ,aby przepisać w razie czego jakiś środek na spanie- p, ordynator oświadczyła: państwa mama nic takiego nie dostanie , bo żle znosi takowe leki! Pisać , by można było długo i dużo.... Proszę , miejcie tylko na uwadze swoich starszych bliskich. Zastanawia mnie tylko jedno, jest tyle skarg na ten szpital, tyle żalu bliskich , którzy tam odeszli, dlaczego nie robi się żadnych statystyk o zgonach i wyleczeniach w tej lecznicy . Dlaczego nasi włodarze na to pozwalają, a NFZ dotuje taką placówkę- dać tym szpitalom, które faktycznie leczą. Sama nowa maszyna nic nie wnosi, jeśli najpierw dobrze się nie zrobi badania, które trzeba powtarzać gdzie indziej !

  • Gabi - niezalogowany 2018-06-23 22:06:42

    Na porodowce jest dobra opieka? Dobry zart.. kobiety bywaja zle zszyte, ze potem tylko korekta plastyczna wchodzi w gre, a o opiece po porodzie i samym przebiegu porodu nie wspomne, chyba, ze sie ma znajomosci..

  • KASIA - niezalogowany 2018-06-23 21:21:02

    Pamiętam jak mój mężczyzna 3 lata temu miał wypadek na paralotni-spadł z 30 m. Zawieziono go właśnie do świecia do szpitala. Leżał kilka godzin na Izbie Przyjęć w kolejce. Trafił na oddziale chirurgii gdzie praktycznie był osobą leżącą oczekującą na rezonans bo zdjęcia z dnia wypadku były niewyraźne, nastepnego dnia mial przyjechac serwis żeby naprawić sprzet i wowczas po raz drugi wykonano badanie. W dniu przyjecia stwierdzono 2 kręgi polamane co ostatecznie po2 dniach okazało się ze miał 5 kręgów połamanych. MASAKRA!!!!! do tego nieuprzejmi na oddziale, przezył tam katorgę!!!! Z DALA OD TEGO CHOLERNEGO SZPITALA JESLI MOZNA TO MIEJSCE TAK NAZWAĆ!!!!

  • Kasia - niezalogowany 2018-06-23 20:38:47

    Zgadzam się z Panią

  • Tomek - niezalogowany 2018-06-23 20:06:49

    Tak, rodzilem razem z żona, pisalismy wspolnie ten komentarz, moj blad, zacytowalem zone..

  • Ona - niezalogowany 2018-06-23 16:44:42

    Mówisz Tomku, że rodziłaś? ;)

  • Ona - niezalogowany 2018-06-23 16:43:32

    Weź Ty się w głowę puknij !!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-06-23 13:58:37

    Moja mama trafiła do świeca z świata z zakrzepicą płócną ledwo żyła. Trafiła do szpitala o godzinie 7.30 tata informował panie zizby przyjęć że jest coraz gorzej mama z chwili na chwilę tracił coraz więcej powietrza o go 11 trafiła do izby przyjęć gdzie zadania z tych pań się nie zainteresowała mimo informowania lekarz który przyszedł stwierdził że nie ma ratunku w tym szpitalu dla mam i poinformował że ma sobie szukać szpitala, taki lekarz powinien być zwolniony i opoblikowany w mediach tam jest chołota a nie lekarze z powołania mama trafiła do Grudziądza. I tam lekarze dołożyli wszelkich starań i jest wszytko dobrze. A siostry teściowa. W świeckim szpitalu niestety z dnia na dzień było gorzej trafiła do Grudziądza. Gdzie tak że lekarze lekarze zrobili bardzo dużo kobieta odzyskała świadomość kontaktowała było ok wróciła do świecie. Za kilka dni zmarła. Gdzie nikt z lekarzy nie powiadomił a ordynator oddziału. Gdzie przebywała zaczol obrażać w obecności Derekcji szwagra. I byka bardzo nie miała ja proponuję to naglosnic w uwadze. Niech cały świat zobaczy jak trakuja. Chorych

  • Jolanta - niezalogowany 2018-06-23 11:32:14

    Ja na sama mysl Swiecie szpital dreszcze. I strach ..tam sie czas zatrzymal.....

  • Lol - niezalogowany 2018-06-23 11:01:37

    Z wszystkimi opiniami o tym oddziale sie zgadzam w 100 % . Leżałam tam w zeszłym roku i już od drugiego dnia myślałam że wyjdę z tego oddziału bardziej chora niż tam trafiłam, i wcale nie mam na myśli opieki medycznej nade mną bo mną sie nie zajmowano przez pierwsze cztery dni tzn. drugiego dnia miałam tylko usg jamy brzusznej i codziennie rano tabletki . Dopiero piątego dnia czyli w poniedziałek przyszła pani ordynator i zleciła holtera i echo serca . No ale nie o mnie chciałam tu pisać tylko o tych biednych starszych pacjentach które są na łasce tych pielęgniarek. Przez to co tam widziałam to stwierdziłam żeby tylko tam nie trafić na starość no chyba że sie zmieni cały personel. Po pierwsze tym pacjentom którzy mają problem z poruszaniem chowie sie dzwonek za łóżko tak żeby nie dosiegnął i nie dzwonił bo za często by pielęgniarki musiały sie fatygowac i podać wody lub przewrócić na drugi bok. Do mnie na salę trafiła popołudniu starsza pani, zacewnikowali ją i podnieśli barierke w łóżku zeby nie wyszła, później dostała kolację ale niestety nikt sie nie zainteresował że sama sie nie naje . Efekt był taki że pani późnym wieczorem zapadła w śpiączkę cukrzycową i wtedy dopiero zaczęła sie latanina i panika przy tej pani.
    Albo jeszcze napiszę o tym jak wpadły jednego ranka na naszą sale dwie młode panie które myją i przebierają pacjentów , rozebraly do naga dwie pacjentki , postawiły na krzesełkach miski z wodą rzuciły hasło " myć się " i wyszły. Jedna z tych pań po udarze druga też z problemami ruchowymi zacewnikowana i miały sie myć same ??? Szok. Rozebrane do naga a okna i drzwi pootwierane na całym oddziale, przeciąg niesamowity że głowę chciało urwać ale co je to obchodzi. Panie salowe które sprzątają i rozdają posiłki też ciągle naburmuszone , opryskliwe i niezadowolone z wszystkiego. Tak sobie myślę że skoro pani ordynator ma wszystko gleboko w d.... i też do najmilszych nie należy to co tu wymagać od jej calego personelu. Oczywiście jest tam kilka pielegniarek ( z dwie, trzy) które można chwalić bez końca z podejściem do pacjenta jak sie należy ale to są wyjątki. Czy dyrekcja szpitala dostrzeże w końcu ten problem ? Wątpię. Dodam tylko że niedawno była na tym oddziale moja szwagierka i z jej relacji wiem że nic sie nie zmieniło. Dopóki nie zmieni podejścia pani ordynator lub nie wymienia jej to tak tam będzie. Cały personel powinien pojechać do Torunia np. na oddzial neurologiczny do pani dr.Derc i zobaczyc jak sie powinno obchodzić z pacjentem lub sie po prostu zwolnić i ustąpić miejsca tym którzy naprawdę czują powołanie.

  • Basia - niezalogowany 2018-06-23 09:43:52

    Nie popieram Pani opinii o oddziale paliatywnym !!!!!!. Moja pozytywna opinia oparta jest na bardzo świeżym doświadczeniu. Mój mąż, który leżał tam dwa tygodnie był codziennie myty, golony i przebierany łącznie z pościelą. Panie pielęgniarki z wielkim poświęceniem zajmują się pacjentami a praca ich jest bardzo ciężka a jak płatna to możemy się tylko domyślać / bardzo słabo/. Ja mogę tylko im bardzo gorąco podziękować za ich oddanie. Jedynie co mogę napisać to to, że Pani ordynator nie jest miła.

  • Ewka - niezalogowany 2018-06-23 08:47:07

    Odział paliatywny tragedia!!!! Nie oddawajcie tam swoich bliskich zero szacunku do chorego i rodziny:(

  • Tomek - niezalogowany 2018-06-23 07:15:02

    Nigdy juz nikt z mojej rodziny nie trafi do tego szpitala...oddział chirurgii to jakis horror. Porodowka to samo...raz tam rodzilam i nigdy wiecej. Pacjent lezy, warunki sa koszmarne, jest traktowany bez szacunku, personel opryskliwy, ciagle z pretensjami, gdy sie o cos prosi. Pacjent chwilami nie kontaktuje, a personel ma prawo krzyczec, bo przeciez Pan podpisał, to co sie Pan pyta co to jest... lekarze nie licza sie z pacjentem, potrafią powiedziec, ze zawsze sie mozna przeciez wypisac... niektore pielegniarki mile, ale to pojedyncze przyklady i jeden lekarz w oddziału, ktory rozumie chorego, obawy rodziny, potrafi sam na biezaco mowic rodzinie jak przebiega leczenie i sie interesuje jak sie pacjent czuje... kroplowki puste po kilka h, pacjent moze lezec tak, ze spadnie z lozka, gdyby rodzina akurat nie przyszla. Brak informacji jakie leki sa podawane, brak odstawiania lekow przez pielegniarki, gdy lekarz wydaje takie zlecenie... totalna samowolka, pacjent leży, nawet pic nie dadza, ani nie nakarmia, gdy np pacjent mial udar i ma problem z samodzielnym jedzeniem, bo przecież moze sam, tylko wymysla... gdyby nie rodzina to pacjent by lezal bez jedzenia, bez picia, z podartym pampersem praktycznie nago, gdy pacjent nie kontaktuje, to nie podejmuja prob podania tabletek, tylko zostawiaja, ewentualnie wpisza, ze odmowil ich przyjęcia zeby miec z głowy, przecież lepiej rano schowac kieliszek z tabletkami w szuflade szafki i rodzina jak bedzie za pol doby to najwyzej poda... za to jeden z lekarzy to dawno powinien byl zmienic zawod...to jest nie do pomyślenia jak mozna sie odnosic do pacjenta i Jego rodziny, pan K....t to czlowiek bez uczuc, zimny jak lod, bezczelny i hamski, ktory potrafi odpowiedziec, ze cos sie obroci przeciwko pacjentowi, nie jest alfa i omega, gdy rodzina pyta o rokowania, pacjent ma zaniki swiadomosci, wiec nie wspolpracuje, a zeby sie czegokolwiek dowiedziec to trzeba za doktorem chodzic i dopytywac, bo sam nic nie powie od siebie...o reszcie bezczelnych wypowiedzi tego lekarza nie wspomne...uwaza sie chyba za czlowieka, ktoremu wszystko wolno, ma prawo sie obrazac i wygadywac do pacjenta slowa, ktorych lekarzowi poprostu wypowiadac nie wypada, zachowanie tego lekarza nadaje sie do Sprawy dla reportera...

  • Mimi - niezalogowany 2018-06-23 02:23:40

    To prawda co ludzie wypisują !! Na sor-ze pielęgniarki jakby pracowały za karę ,a lekarze jakby łaskę robili i pretensje że ktoś potrzebuje pomocy !!! To samo na oddziale wew. do południa to jeszcze zobaczysz panie co sprzątają i pielęgniarkę , już po południu to rzadkość ,a na nocce nie ma co mówić , dopiero o 6tej rano coś zaczyna się dziać .Szkoda nawet mówić na ten temat ,ten szpital to porażka !!

  • Zocha - niezalogowany 2018-06-22 23:38:50

    Ten szpital to istna porażka. Moja mama przez lekarzy i pielęgniarki w tym szpitalu straciła by życie. Dwa lata temu tam trafiła. I gdyby nie szpital wojskowy w Bydgoszczy już by nie żyła. A zaczęło się od tego że trafiła tam po przywiezieniu przez karetkę gdzie później trafiła na SOR. Została rzucona na łóżko dosłownie rzucona a gdy poprosiła kogoś o pomoc to pielęgniarka powiedziała że ma sobie sama radzić. Później gdy już sobie poradziła z ułożeniem na łóżku powiedziała do pielęgniarki że będzie wymiotować a ta ja olała i wql nie zwróciła na to uwagi, gdy już moja mama zwymiotowala to pielęgniarka na nią na krzyczała że przez nią będzie musiała teraz sprzątać i że jak ona tak może. Po paru badaniach stwierdzili że mojej mamie nic nie jest i wysłali ją do domu. A w papierach napisali że pacjentka symuluje chorobę i nic jej nie dolega. A tak naprawdę miala udar móżdżka gdzie zbierał się płyn rdzeniowo-mozgowy i rósł coraz bardziej a gdyby pękł to by umarła. Na szczęście tata pojechał z nią do Szpitala wojskowego w Bydgoszcz i tam ja uratowali. A szpital w Świeciu to totalne dno!!!

  • Roksana - niezalogowany 2018-06-22 22:49:43

    Kilka lat temu mój mąż trafiał tam kilka razy z powodu ostrego bólu brzucha. Za każdym razem dawano mu zastrzyk przeciwbólowy i wmawiano, że to pewnie kolka. Gdy pewnego dnia zaslabl w pracy bo bol był nie do zniesienia znowu tam trafił. Tym razem nie dał się zbyć i zażądał badań. Okazało się, że wylał mu wyrostek i była konieczna natychmiastowa operacja. Gdyby mąż nie zawalczyl wtedy o swoje, być może już by go nie było. ..

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-06-22 22:23:37

    Mój brat był na tym oddziale ale po prostu nie chciałem wierzyć w co opowiada ( sądziłem ze wyolbrzymia ) teraz to się zmieniło. ...

  • Były pacjent - niezalogowany 2018-06-22 21:09:04

    Ludzie! Od lat wiadomo, że w szpitalu w świeciu to nawet koni nikt by nie leczył, a co dopiero ludzi! Jest dosłownie kilka oddziałów porządnych, reszta do bani.

  • Naprawienia. - niezalogowany 2018-06-22 19:05:42

    To prawda SOR to najgorsze miejsce w szpitalu,personel tam pracuje za karę i wyrzywa się na pacjetach ja trafiłam po tym jak zemdlalam w domu z podejrzeniem zatrucia,byłam tylko 3 godz.a trwało to wieczność i diagnozą że 3dni i minie. Jak się okazało był to udar, gdzie przez dobę w innym szpitalu mnie ratowano przeszłam operację głowy i trzy miesiące przeleżalam w szpitalu w Bydgoszczy. Szpital w Świeciu -tragedia dla pacjentów.

  • kasia - niezalogowany 2018-06-22 18:31:22

    Na paliatywnym wcale nie jest lepiej. Tam się dopiero dzieje....

  • Gosc - niezalogowany 2018-06-22 17:14:50

    Tak wlasnie....a po podwyzki sa pierwsi!!! A ludzi traktuja girzej niz zwierzeta... Ale nie tylko w tym szpitalu tak sie dzieje... Uwazam ze jezeli ktos sie bie nadaje na bycie lekarzem i pomocy innym potrzebujacym to niech kuzwa ida zapierdlalac na S5!

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-06-22 17:14:45

    Nie bronię ale nie wszyscy lekarze są źli i nie na wszystkich oddziałach jest tak tragicznie dlaczego nikt nie napisze o personelu i oddziale dobrego słowa

  • Gjkkiramik - niezalogowany 2018-06-22 15:42:00

    Moja sąsiadka której dzieci przyjeżdżały trochę rzadziej była tak zaniedbana, że się płakać chciało.

  • Kasia - niezalogowany 2018-06-22 14:47:35

    Ten szpital to jakieś nieporozumienie. Zdrowie pacjenta to coś najmniej ważnego. Przykro patrzeć jaka znieczulica panuje wśród lekarzy. Nie polecam odzialu neurologii.

  • Normalna - niezalogowany 2018-06-22 14:40:12

    Wcale mnie to nie dziwi jaka mamopinke ten szpital, pracowałam w nim przez 2 lata i miałam.do czynienia z wszystkimi oddziałami .... Więc mogę stanowczo powiedzieć co nie co.... Są oddziały na których jest troska o pacjentów np. ortopedia, porodówka, ginekologia i nic więcej!!!!! Tak nic więcej . SOR to traktowanie ludzi jak sobie sami chorobę wymyślali wewnętrzny leniwe baby itd....Moze tak dyrektor by się naprawdę przypatrzyl i zaczol zmieniac personel albo na dywan zapraszał...Traktowanie ludzi jest na poziomie..... Szokującym.

  • Hanna - niezalogowany 2018-06-22 14:28:59

    To prawda podchodzą do pacjentów z obojętnością.Moj mąż tam leżał w lutym i miał dość.

  • Sandra - niezalogowany 2018-06-22 14:05:30

    Niedawno lekarz tam pracujący popełnił samobójstwo, daje to do myślenia...

  • Sandra - niezalogowany 2018-06-22 14:01:02

    Nie bez powodu nazywają "to" miejsce trupiarnią. Neurolog potrafił, że na ciężko chorego pacjenta szkoda już leków. Wyniki badań odczytują za pomocą internetu bo sobie poradzić nie mogą. Raz usłyszałam, że jestem kobietą więc boli i będzie bolało, bo musi, taki los kobiet. Powinni personel całkowicie wymienić!!!

  • Janusz - niezalogowany 2018-06-22 13:58:33

    Tragedia jest ten szpital. Jak się jedzie do lekarza po 18 jak rodzinny już nie przyjmuje to mają pretensje dlaczego do rodzinnego nie poszedłem no bo pracuje do 18 ale oni tego nie rozumieją. Lekarza daje skierowanie na oddział a Pani na soRze.nie przyjmuje na oddział bo według niej osoba się nie nadaje. A później dostaje niedowladu konczyn straszny jest ten szpital. Niech się ktoś za nich wkoncu weźmie!

  • Csw - niezalogowany 2018-06-22 13:50:35

    To prawda ten oddział to dno kompletne .. nie potrafią nawet diagnozy postawić piękna pani ordynator z wewnętrznego pewnego razu była na SOR-ze gdzie przyjęła moja babcie która miała udar nie umiała już mówić ani chodzić ale ona stwierdziła że to poważne zatrucie ... I babcia trafiła na zakaźne i na następny dzień stwierdzili że to udar no brawo geniusze nie ma to jak się zorientować na drugi dzień pobytu w szpitalu że to udar :) niestety w domu babcia była jak dziecko małe co się uczy mowic.. dziękować ordynatorce za jej świetne kompetencje brawo ona podwyżka się jej należy ..

  • monika - niezalogowany 2018-06-22 12:40:20

    Szpital w Świeciu jest porażką przez Panią neurolog która odmawiała mi kilkukrotnie przycięcia na oddział musiałam zacząć leczenie na własną rękę wykonując badanie prywatnie musiałam się zapożyczyć. To chore człowiek nie może normalnie funkcjonować pracować a oni mają wszystko gdzieś bo za ich obijanie i marudzenie kasę i tak dostają.

  • Waldi - niezalogowany 2018-06-22 12:19:57

    Zwolnić Tych ludzi z tego oddziału i zaostrzeć bardziej sprawdzanie tego szpitala bo to nie szpital tam istnieje piekło i nikomu nie polecam tego szpitala polecam bardziej Bydgoszcz lub Grudziądz

  • gość 2019-06-05 03:10:00

    Pani ordynator widzi samych symulantów na oddziale. Odwleka wypisy bo nie ma czasu ich zrobić . człowiek leczony ketonalem . Masakra. Bóle psychosomatyczne - tak powiedziała ordynator . a że kamień w kielichu nerki (14 mm)to powiedziała że to tylko kamień. 6 miesięcy męczarni w kolce nerkowej . Wypis z lekami na nadciśnienie, które było będąc w szpitalu. Co to za lekarz który nie wie że podczas ataku bólu a był cały czas może być wysokie :(

  • gość 2019-06-05 03:14:11

    dodam że usunięto mi kamień(nie w Świeciu) i jest ok

  • Gość - niezalogowany 2019-08-30 21:05:43

    Oddział wewnętrzny tragedia!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-04 14:44:30

    Oj, co wy ludzie piszecie o tym szpitalu jest jak na Kubie tam na 10 osób 9 donosi ale ten 10 też donosi a tu na 10, 9 kopnie w kalendarz a ten 10 w drodze do domu

  • Mia - niezalogowany 2019-11-08 13:00:06

    Ginekologia w tym roku. Czekasz kilka tygodni na planowany zabieg i się okazuje ,że po kilku godzinach spędzonych na oddziale odsyłają Cię do domu bo banalny poziom hormonu tarczycy jest zbyt wysoki,jestem w stanie to nawet zrozumieć ale po spojrzeniu na wypis doznalam szoku bo były tam wypisane badania ,których nikt mi nie wykonał.

  • Nakielanin - niezalogowany 2019-11-15 18:44:20

    Nowy Szpital w Nakle i Szubinie jest na tym samym poziomie. Nakielski ma nawet swoją nazwę wsród mieszkańców "UMIERALNIA".

  • Gmina nowe - niezalogowany 2019-11-15 19:51:33

    Niestety byłem na sor i totalne dno. Dzwonisz dzwonkiem i nie Wiesz czy tam ktoś jest czy nie. Opieszalosc, słabo to wszystko wygląda. Kobiety jakby z przymusu pracowały. Jeżeli wypaliły się zawodowo to na kasę do marketu pracować. Nauczyciel się wtedy szacunku do klienta. Szpital zamknąć szkoda pieniędzy na takie coś.

Dodajesz jako: |