:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jest wyrok w procesie w trybie wyborczym. Knapik przegrał z Woźniakiem

Wybory Samorządowe 2018, wyrok procesie trybie wyborczym Knapik przegrał Woźniakiem - zdjęcie, fotografia
Portal nswiecie.pl 19/10/2018 13:12
S P

Wyrok został wydany w piątek, 19 października, po godz. 12. W całości oddalono pretensje Pawła Knapika, który uważał, że Woźniak posądza go o trwanie w układzie

- Pozew został oddalony w całości - mówi Dariusz Woźniak, kandydat na burmistrza ze Stowarzyszenia Razem dla Świecia.

Na wniosek skarbnika powiatu sąd odsłuchał nagranie z poniedziałkowego spotkania przy Małym Blankuszu. Tam padły słowa, które uraziły Pawła Knapika - kandydata na burmistrza z Koalicji Obywatelskiej:

– Chcę być burmistrzem bez układów. Bo układy, o których ostatnio mówił pan Paweł Knapik z Platformy Obywatelskiej do niczego dobrego nie prowadzą. Taki mały układ mamy tutaj w mieście, gdzie rządzi Obywatelskie Porozumienie Samorządowe właśnie z Platformą Obywatelską – mówił Woźniak. – W wyniku tego układu remont Urzędu Stanu Cywilnego za jeden milion złotych. W ramach układu inspektorem nadzoru budowlanego jest działacz Platformy Obywatelskiej. Ja zdecydowanie nie będę chciał takich układów. Odcinam się od tego. Ten jeden milion złotych zdecydowanie bardziej wolę przeznaczyć np. na dofinansowanie nowych linii komunikacji miejskiej. Bo to jest mniej więcej taki koszt, na budowę żłobka, a nie na bezsensowny remont Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie jest dziura w dachu, cieknie dach – kontynuował Woźniak.

Po wysłuchaniu tych słów i 45-minutowej naradzie sąd stwierdził, że oddala pozew Pawła Knapika.

- Sędzia przyznał mi, że nie oskarżałem Pawła Knapika o bycie częścią układu - mówi Woźniak. - Mówiąc o układzie miałem na myśli nieudany remont Urzędu Stanu Cywilnego w Świeciu, który nadzorował działacz PO - dodaje.

- Nie zgadzam się z stanowiskiem sądu. Przed I turą nie zdążymy już nic zdziałać. Będziemy zastanawiać się nad apelacją - mówił na gorąco, po zakończeniu rozprawy, Paweł Knapik.

Reklama

Jest wyrok w procesie w trybie wyborczym. Knapik przegrał z Woźniakiem komentarze opinie

  • Anonimowo - niezalogowany 2018-10-22 00:42:05

    Dla władzy panowie zrobicie wszystko?

  • Roman - niezalogowany 2018-10-20 17:03:03

    Brawo panie Darku, cenne uwagi i komentarze. Życzę powiedzenia.

  • Basia - niezalogowany 2018-10-20 13:35:36

    ????

  • Jan - niezalogowany 2018-10-20 02:17:15

    Chciałam głosować na Knapika, ale tym żenującym pozwem zniechęcił mnie na zawsze

  • Świeciak - niezalogowany 2018-10-19 23:18:37

    Tylko Pan Dariusz Woźniak może odmienić nasze miasto - pieluchy i władzę z tych samych powodów trzeba regularnie zmieniać na czyste

  • Edek - niezalogowany 2018-10-19 21:50:49

    Ile ludzi było?

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-19 20:42:00

    A co Wy teraz, nie wiecie już jak zaatakować, to utożsamiacie Woźniaka z PIS-em , przecież te komentarze są niedorzeczne , czyżbyście już tak byli zrozpaczeni?

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-19 20:39:22

    Taka wypowiedź to już jest desperacja...

  • tytus - niezalogowany 2018-10-19 18:21:02

    przeczytaj sobie co wozniak powiedzial i w jaki sposob, a pozniej hejtuj na knapika, dajcie sobie juz psy spokoj z tym szczekaniem i tak nic juz nie zmienicie

  • tytus - niezalogowany 2018-10-19 18:19:27

    ważne, aby wyszło to na dobre miastu, które zobaczyło do czego zdolny jest wozniak, by wygrac. mysle, ze dzieki temu nie ma na to szans i bardzo dobrze

  • tytus - niezalogowany 2018-10-19 18:17:39

    no nie, paranoja - woźniak klepie na knapika a ty chcesz aby jego przepraszano? bo zacznę wierzyć w tych co mówią o układzie woźniaka z pisowcami, dokładnie ta sama logika

  • Zenon - niezalogowany 2018-10-19 18:16:20

    To co obiecuje i opowiada p. Wozniak jest żenujące. Facet nie ma za grosz kultury i pcha się gdzie tylko można, byle do władzy, a potem i tak nic nie zrobi. Typowy pisowiec,już chce pomnik Kaczora stawiać...

  • tytus - niezalogowany 2018-10-19 18:16:04

    jak to po co, dzięki temu już każdy w gminie wie, że woźniak zawsze będzie mógł o każdym chlapnąc co tylko będzie chciał, trzeba tępić chamstwo

  • Miś Jogi - niezalogowany 2018-10-19 18:11:52

    Knapik i słowo "przepraszam" ?????

  • Polak - niezalogowany 2018-10-19 16:54:13

    Pan Woźniak to prawdziwy patriota razem z radnymi PiS uzdrowi Świecie. Głosuję na Woźniaka i radnych z PiS

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-19 16:25:53

    Czym się pan różni od wyznawców PiS? ten sam poziom hejtu i fanatyzmu tylko skierowany w inną stronę.

  • troll?nie - niezalogowany 2018-10-19 16:23:54

    mamy niestety sporo oslow lubiacych obietnice a"la pis w naszym miescie. przykre

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-19 16:21:37

    kolejny hejt i pomówienia Woźniaka. Proszę zrozumieć, że istnieje świat poza wojna PIS i PO.

  • troll?nie - niezalogowany 2018-10-19 16:18:21

    i z czego ten wasz Wozniak spelni te smieszne obietnice?

  • Antypis - niezalogowany 2018-10-19 16:01:49

    Tarach ,żartujesz chyba , czy mieszkańcy chcą żeby miastem rządził PiS-owski sołtys z Kozłowa ????????????

  • Antypis - niezalogowany 2018-10-19 15:56:30

    Nie liczę na to ,jak tylko zostanie burmistrzem otoczy się wyznawcami Kaczyńskiego i Rydzyka. Ten układ będzie wydawał nasze pieniądze na kościoły i pomniki Lecha Kaczyńskiego mieszkańcy będą tylko wykorzystani jako elektorat a potem figa z makiem

  • Antypis - niezalogowany 2018-10-19 15:49:57

    Nigdy bym nie przypuszczałam ze Pan Woźniak będzie sympatyzował z PiSem , pokazał swoje prawdziwe oblicze wzorując się na metodach PiS
    Pan Knapik mial rację .Nie był w żadnym lokalnym układzie ponieważ był radnym Sejmiku Województwa a nie Rady Miasta. Insynuacja stosowania nieuczciwych praktyk przy podejmowaniu decyzji przez radnych jak to nazwał Pan Woźniak układów jest pomówieniem. Sad drugiej instancji mam nadzieję odpowiednio oceni publiczne oczernianie kontrkandydata.
    Na pewno zagłosuję na Pawła Knapika.Jest człowiekiem uczciwym kompetentnym i nie musi w kampanii wyborczej sięgać do tak prymitywnych metod znanych nam wszystkim z praktyk PiS. Czyżby Pan Woźniak popieral i wzorował się na PiS

  • pppp - niezalogowany 2018-10-19 15:37:27

    a Knapikowi to kurde nie zależy? I teraz się dziwić że powstają memy typu ,,Platforma Donosicielska""

  • Wiola - niezalogowany 2018-10-19 14:50:31

    I wszyscy wiedzą jak daleko posunął się Knapik żeby wygrać wybory ale w myśl przysłowia ,,kto mieczem wojuje od miecza ginie " na dobre mu to nie wyszło

  • Obserwator - niezalogowany 2018-10-19 14:47:52

    Knapik przeproś

  • Remek - niezalogowany 2018-10-19 14:21:13

    I wszyscy też się dowiedzą jak były obecnie prowadzone inwestycje w naszym mieście

  • bosak - niezalogowany 2018-10-19 14:18:55

    A według mnie wypowiedź Woźniaka miała bardzo negatywny wydźwięk. I nawet jeśli nie udało się Knapikowi go za to odstrzelić, to ważne, że o sprawie zrobiło się głośno. Teraz wszyscy wiemy na co stać Woźniaka i że posunie się bardzo byle tylko daleko by wygrać wybory.

  • Remek - niezalogowany 2018-10-19 14:10:03

    Dobrze byłoby pójść wieczorem ze świeczką pod sąd póki nie ma jeszcze ciszy wyborczej ?

  • Leon - niezalogowany 2018-10-19 13:31:47

    Jeden wart drugiego pan Kulakowski i Tarach w dogrywce a tych dwoje niech juz zejda ze sceny.

  • Aleks - niezalogowany 2018-10-19 13:27:34

    Knapik dobrze wiedział kto ma rację, zagrał Va Banque i przegrał. Tak bywa. Głosuję na Woźniaka, bo mam nadzieję że tak jak w sądzie walczył o siebie, będzie też walczył o Świecie.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-19 13:23:33

    i po co panu Knapikowi było takie zagranie...

Dodajesz jako: |