:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Gdzie do lekarza specjalisty?

Zdrowie, Gdzie lekarza specjalisty - zdjęcie, fotografia
Portal nswiecie.pl 08/07/2019 12:46
Ilona Walecka

Sprawdzamy, jakich specjalistów oferuje Nowy Szpital oraz popularne przychodnie Almedic i Dr Gralec. Podajemy również, gdzie z usług skorzystamy najszybciej

Dziś podajemy kilka praktycznych wskazówek dla pacjentów, którzy potrzebują konsultacji lekarskiej. Na pierwszy rzut bierzemy Narodowy Fundusz Zdrowia. W tym przypadku za wizytę lekarską nie zapłacimy. Jednak jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług NFZ, musimy pamiętać, że czas oczekiwania jest znacznie dłuższy niż w prywatnych placówkach. 

Dla przykładu sprawdziliśmy sytuację w Nowym Szpitalu w Świeciu. Dzwoniąc na rejestrację zapytaliśmy o czas oczekiwania na: pediatrę, endokrynologa, laryngologa, dermatologa, urologa i ortopedę. 

Okazało się, że poradni pediatrycznej i urologicznej w Nowym Szpitalu nie ma. Najkrócej czeka się na laryngologa (dzwoniąc we wtorek, 25 czerwca, usłyszeliśmy, że zostaniemy przyjęci już w najbliższy poniedziałek, 1 lipca). Osoby, które chcą udać się do dermatologa lub lub ortopedy muszą poczekać do października 2019 roku. Najdłuższy czas oczekiwania dotyczy endokrynologa, w świeckim szpitalu dostaniemy się do niego dopiero w 2023 roku. Nie każdy jednak może z tego skorzystać. - Zapisujemy tylko pacjentów kontrolnych, takich którzy kontynuują wizyty, ponieważ część lekarzy odeszła. Będziemy mieć nowego lekarza, ale tylko jednego - tłumaczyła nam pielęgniarka. 

Badania laboratoryjne wykonywane są codziennie w godz. 7-11.

PRZYCHODNIA RODZINNA ALMEDIC

W Pruszczu od marca 2014 funkcjonuje Przychodnia Rodzinna Almedic. To miejsce stworzone przez mieszkańców gminy Pruszcz, w której prawie 90 proc. kadry medycznej zatrudnionej na stałe, to również mieszkańcy tej gminy. Jako jedni z nielicznych przyjmują pacjentów również w soboty. - Staramy się tworzyć przychodnię z pasją i oddaniem, mając na względzie najwyższą jakość usług - podkreśla Artur Wądołowski, współwłaściciel. 

To również placówka, która stawia na działania społeczne. - Uczestniczymy w festynach i piknikach jako Punkt Medyczny, organizując wraz z fundacją DKMS Dni Dawcy Szpiku kostnego. Wspieramy również sportowców i najmłodszych - mówi.

Przychodnia od początku stawia na rozwój. - Początkowo mieściliśmy się w małym 70-metrowym budynku przy ulicy Witosa 3, lecz nasze zaangażowanie zostało docenione przez pacjentów na tyle wysoko, że w grudniu 2017 roku mogliśmy przenieść przychodnię do większego, 200-metrowego budynku przy ulicy Łowińskiej 8C - dodaje Wądołowski. 

W przychodni można skorzystać z nieodpłatnej opieki medycznej lekarza rodzinnego i pediatry w ramach umowy z NFZ. Ich skierowania honorowane są na terenie całego kraju, a diagnostyka obrazowa, np. RTG, USG przeprowadzana jest bezpłatnie w ramach umów z innymi placówkami: SPZOZ Koronowo, Nowy Szpital w Świeciu, Centrum nad Brdą w Bydgoszczy.

Przychodnia oferuje również dostęp do wielu specjalistów, często niedostępnych w innych placówkach. Tu pomoc znajdzie każdy, kto musi skorzystać z konsultacji: dermatologa, laryngologa, okulisty, urologa, endokrynologa, psychologa, psychoonkologa, ortopedy i audiologa. Są to konsultacje specjalistyczne odpłatne. 

Czas oczekiwania jest różny i wynosi od zaledwie od 2 tygodni do 2 miesięcy (w przypadku laryngologa), a ceny wizyt wahają się od 60 zł do 150 zł. - Stali pacjenci otrzymują atrakcyjne zniżki - podkreśla Artur Wądołowski.

Badania laboratoryjne we współpracy z laboratoriami Vitalabo i Diagnostyka wykonywane są od poniedziałku do piątku, między godziną 7 a 11.

Przychodnia ma do dyspozycji m.in.: nowy aparat EKG, aparat Holtera, czy nowoczesne komputery z systemem informatycznym, dzięki którym Almedic korzysta z e-kartoteki. To jednak nie wszystko. - W najbliższych miesiącach zamontujemy w każdym gabinecie klimatyzację, aby zapewnić lepsze warunki wizyt w upalne dni - zapewniają właściciele.

Reagujemy też na potrzeby pacjentów, dlatego zachęcamy lekarzy specjalistów do udzielania wizyt w naszej placówce. Oferujemy nowocześnie wyposażone gabinety, obsługę logistyczną na wysokim poziomie i bardzo atrakcyjne warunki współpracy. Aktualnie trwają poszukiwania m.in. ginekologa, kardiologa, neurologa, ale jak wiadomo, trudno o dostępność lekarzy specjalistów.

SPECJALISTYCZNE GABINETY LEKARSKIE DRGRALEC

Niespełna rok temu powstały Specjalistyczne Gabinety Lekarskie DrGralec, które znajdują się w Świeciu przy. Hallera 4, w nowoczesnym biurowcu. - Naszym celem było stworzenie miejsca, w którym pacjenci otrzymają profesjonalną pomoc medyczną w przyjaznej atmosferze - podkreśla dr Anna Zawadzka-Gralec. - W Świeciu, które jest miastem o dużym potencjale, znaleźliśmy lokal, który spełniał nasze oczekiwania.

Zakres usług medycznych oferowanych w gabinetach jest szeroki. Dr Anna Zawadzka- Gralec jest pediatrą i alergologiem. Każda z tych specjalizacji jest obecnie poszukiwana na rynku medycznym. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób zmaga się z alergią, ta druga jest szczególnie potrzebna. W Specjalistycznych Gabinetach Lekarskich drGralec jest możliwość skorzystania z kompleksowej porady specjalistycznej wraz z wykonaniem niezbędnych badań. Wykonamy tu m.in.: testy płatkowe (służą do diagnostyki zmian skórnych, wykonywane są w okresie jesiennym, dzięki nim możemy zdiagnozować uczulenie na: metale, lekarstwa, barwniki, konserwanty),testy skórne punktowe(służą do diagnostyki alergii wziewnej i pokarmowej) oraz  badania z krwi. W przypadku rozpoznania choroby alergicznej możliwe jest podjęcie leczenia, w tym immunoterapii swoistej alergenowej (odczulanie). W Gabinetach Lekarskich DrGralec stosowane jest nowoczesne odczulanie metodą podjęzykową. 

Kolejnym ważnym badaniem, które znajduje się w ofercie Gabinetów jest spirometria. Jest to badanie wykorzystywane w diagnostyce i leczeniu chorób układu oddechowego. Do badania kwalifikuje lekarz,a po uzyskaniu wyniku podejmowane są dalsze decyzje. Już wkrótce w gabinetach będzie możliwość konsultacji z lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych i pulmonologii lek. med. Maciejem Romańskim, który niedługo dołączy do zespołu. 

Oferta badań diagnostycznych Gabinetów obejmuje także USG i badania laboratoryjne. Punkt pobrań działa dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, w godz. 7.30-10.30. -  Współpracujemy z Vitalabo. Jeszcze tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, pacjent, ma dostęp online do swoich wyników, a następnego dnia może odebrać je w wersji papierowej - mówi Zawadzka - Gralec. Cennik badań dostępny jest na stronie Laboratorium Vitalabo. To co ważne dla pacjentów, część badań laboratoryjnych można wykonać w tzw. pakietach. Jest to przydatne m.in. w diagnostyce chorób tarczycy. - Te schorzenia stają się coraz bardziej powszechne, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć nasze usługi o konsultacje endokrynologiczne, które od 1 lipca świadczyć będzie lek.med Joanna Kwaśniewska - mówi dr Zawadzka - Gralec. 

Badania USG wykonuje współpracujący z gabinetami lek. med. Przemysław Andrzejewski. 

Pacjentki mają  możliwość skorzystania z konsultacji oferowanych przez dr  Artura Gralec, który jest specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Od wielu lat pracuje w Oddziale Klinicznym Chorób Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Dzięki temu doświadczeniu oferta gabinetów w zakresie diagnostyki i leczenie chorób piersi jest szeroka  i obejmuje konsultacje specjalistyczne, USG piersi oraz biopsję mammotomiczną. - Jest to procedura przeznaczona dla osób ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w obrębie gruczołu piersiowego. Zabieg przeprowadza lekarz pod kontrolą USG. Zmiana w całości jest wycinana i przekazywana do oceny histopatologicznej, co niejednokrotnie pozwala uniknąć bardziej inwazyjnych  metod leczenia - podkreślają lekarze. 

Poza diagnostyką i leczeniem chorób piersi dr Artur Gralec wykonuje zabiegi z zakresu tzw. małej chirurgii (np. usuwanie zmian skórnych, znamion, skleroterapia żylaków). Ponadto, z uwagi na ukończone dwuletnie szkolenie podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej, proponuje zabiegi również z tej dziedziny.

Ofertę usług  oferowanych przez Specjalistyczne Gabinety Lekarskie drGralec  dopełniają masaże lecznicze, które wykonuje doświadczona specjalistka pani Magdalena Jaskuła-Arendt. 

Czas oczekiwania na wizyty u poszczególnych specjalistów wynosi: 

dr Anna Zawadzka-Gralec — od 1 do 2 miesięcy, dr Artur Gralec od 2 do 4 tygodni, lek. med. Przemysław Andrzejewski (USG) - 2 tygodnie, lek. med. Joanna Kwaśniewska (porady endokrynologiczne) - 1 miesiąc, Magdalena Jaskuła - Arendt (masaż) - 1 tydzień. 

Szczegółowe zakres usług wraz z kosztami podane są na stronie internetowej www.drgralec.pl

 

Na zdjęciu: Dr Artur Gralec oraz dr Anna Zawadzka-Gralec i Agnieszka Pawska

 

Materiał powstał we współpracy z Przychodnią Rodzinną Almedic oraz DrGralec - Specjalistyczne Gabinety Lekarskie 


 

Reklama

Gdzie do lekarza specjalisty? komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kontrolera Finansowego

Twoje zadania: -Sporządzanie raportów wg standardów Grupy -Sporządzanie analiz i raportów bieżących -Tworzenie budżetów i estymacji oraz analiza ich..


Manewrowego/ustawiacza

Poszukujemy kandydatów/ek na stanowisko: Manewrowy/ustawiacz Lokalizacja: Świecie Twoje zadania: -Prowadzenie manewrów z wagonami na terenie..


Usługi koparko–ładowarką JCB

Usługi koparko–ładowarką JCB 3XC


Tapicera tkaniny i skóry

Oferujemy: atrakcyjne wynagrodzenie netto 4.100 zł dla tkaniny i 4.500 zł dla skóry pracę w systemie jednozmianowym stabilne zatrudnienie – umowa o..


Operatora produkcji poszukuje

Poszukujemy kandydatów/ek na stanowisko: OPERATOR PRODUKCJI Lokalizacja: Świecie Twoje zadania: - Prowadzenie procesu produkcyjnego na swoim..


Ogłoszenie o licytacji działki

OGŁOSZENIE O LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia 6..


Zespół muzyczny gra wszystkie

Zespół muzyczny gra wszystkie imprezy okolicznościowe


Ogłoszenie o licytacji działek

OGŁOSZENIE O LICYTACJI WIECZYSTEGO UŻYTKOWANIA Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza,..


Dachy, demontaż eternitu

Dachy, demontaż eternitu, montaż wszelkich pokryć dachowych, więźby, wiaty, domy z drewna, tanie własne materiały, gwarancja 10 lat, kosztorys,..


Dziennikarz/korespondent w

„Nowe Świecie” to dziś największy, nie tylko w powiecie, ale w całym województwie kujawsko-pomorskim tygodnik lokalny, a także dynamicznie..


Asystenta kierownika ds.

Twoje zadania: -Ofertowanie, zamawianie , zakup i przyjmowanie materiałów i części zamiennych niezbędnych do utrzymania ruchu maszyn i urządzeń..


Ogłoszenie o licytacji działki

  OGŁOSZENIE O LICYTACJI Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Małgorzata Rut-Nowak (tel. (52) 331 12 86) ogłasza, że dnia 27 września..


Elektromontera poszukuje firma

Poszukujemy kandydatów/ek na stanowisko: ELEKTROMONTER Lokalizacja: Świecie Twoje zadania: Lokalizacja uszkodzeń urządzeń i maszyn elektrycznych..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez nswiecie.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PQM Krzysztof Grzechowiak z siedzibą w Świecie 86­-100, gen. Józefa Hallera, nr 4, lok. 12

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"