Krzysztof Kułakowski nowym burmistrzem Świecia! Znamy oficjalne wyniki!

6
Krzysztof Kułakowski
Krzysztof Kułakowski

Krzysztof Kułakowski w drugiej turze wyborów wygrał uzyskując 63,95 proc. głosów. Wybrało go 6 180 świecian. Dariusza Woźniaka poparły 3 484 osoby, dokładnie 36,05 proc. głosujących

W niedzielę, 4 listopada, świecianie wzięli udział w drugiej turze wyborów burmistrza. Chwilę po północy policzono głosy w co najmniej 17 obwodowych komisjach. Pełne wyniki zaprezentowano w poniedziałek rano. Z blisko 64-procentowym poparciem na burmistrza wybrano Krzysztofa Kułakowskiego.

W gminie Świecie głosować można było w 20 obwodowych komisjach. Do tego istniały trzy na terenie szpitali i domu pomocy społecznej. Wszędzie zakończono już liczenie głosów.  W każdej z komisji wygrał Krzysztof Kułakowski, uzyskując 63,95 proc ważnych głosów. Dariusz Woźniak uzyskał natomiast 36,05 proc. poparcie.

W pierwszej turze Kułakowski dostał 46,86 proc. wskazań. To dokładnie 5 989 głosów. Dariusz Woźniak zdobył 27,38 proc. To 3 499 głosów. Trzeci był Paweł Knapik z Koalicji Obywatelskiej. Miał 1 696 głosów – 13,27 proc. Bogdan Tarach z PiS był czwarty. Zdobył 1 597 głosów – 12,5 proc.

Obecnemu zastępcy burmistrza do wygrania w pierwszej turze zabrakło dwa tygodnie temu 403 głosów. Wszystko wskazuje, że w niedzielę, 4 listopada, odniósł pewne zwycięstwo. Choć jeszcze nie podano oficjalnych wyników ze wszystkich komisji.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Poz.. nie burmistrz

Wojciech
Gość
Wojciech

WYGRAŁ MÓJ KANDTDAT😃
N

Wiola
Gość
Gratulacje Panie Krzysztofie że takie cuda się zdarzają , skoro kandydat który najsłabiej wypada w kampanii , nie ma programu , odmawia debaty , ukrywa się za plecami Pana Pogody czyli OPS-u wygrywa – to ,,Cud nad Wisłą „. 63,95% z 37,95% głosujących tzn. że 62,05% nie głosowało , tylko wyzywają na swoich podwórkach jak im się władza nie podoba.Ciężka praca przed Panem jeżeli nie chce Pan być postrzegany tak jak teraz, czyli człowiek wystawiany i ustawiany jak się rządzącym podoba , bo póki co nie pokazał się Pan jako konkretny , mający własne zdanie człowiek.I jeszcze jedna rada ,proszę… Czytaj więcej »
Oko
Gość

Gratuluję Panie Krzysztofie, szacun że wytrzymał Pan te hejty i obrażanie nawet od redaktorki z Cz.Ś. Ciekawe co teraz napisze? marny dziennikarz. Pozdrawiam mądrych mieszkańców naszej gminy!

Ktoś
Gość

Mądrych? Twierdzisz że ci, którzy mają inne poglądy są głupi? Powodzenia w życiu z takimi beznajdziejnymi tekstami 🙂

Qra
Gość

No trudno …