Zakończyła się debata kandydatów na burmistrzów Świecia

Szanowni Państwo, dziękujemy za oglądanie naszej debaty. Mamy nadzieję, że pomoże ona podjąć Państwu właściwą decyzję. Debatę kandydatów na burmistrza Świecia można obejrzeć poniżej:

Opublikowany przez Nowe Świecie Czwartek, 4 października 2018

 

Teraz zapraszamy Państwa do oceny, któ wygrał:

Kto wygrał debatę kandydatów na burmistrza Świecia?
 • Dariusz Woźniak 36%, 405 głosów
  405 głosów 36%
  405 głosów - 36% ze wszystkich głosów
 • Paweł Knapik 33%, 374 głosy
  374 głosy 33%
  374 głosy - 33% ze wszystkich głosów
 • Krzysztof Kułakowski 29%, 333 głosy
  333 głosy 29%
  333 głosy - 29% ze wszystkich głosów
 • Bogdan Tarach 2%, 26 głosów
  26 głosów 2%
  26 głosów - 2% ze wszystkich głosów
Łącznie głosów: 1138
4 października 2018 - 7 października 2018
Głosowanie dobiegło końca

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Maciej
Gość
Maciej

Ciekaw jestem, czym przekonał głosujących na niego w sondzie Pan Kułakowski. Może historią o powrocie na emeryturę do Świecia wielkiego sportowca, przy pytaniu o perspektywy powrotu młodych?

Sław
Gość

To przecież ważne, żeby seniorzy do nas wracali bo mamy bogaty pakiet dla seniora „a robić nie ma komu” – ciekawa koncepcja dla przyszłości Świecia – to jest hit tych wyborów

adi
Gość

Występ p. Kułakowskiego to kompletna katastrofa. Nie bardzo rozumiem dlaczego OPS zdecydował się na wystawienie takiego kandydata na Burmistrza. Bardzo dobrze oceniam występ p. Wójcika. Całkiem nieźle poradził sobie też Paweł Knapik. Niestety p. Tarach odbiegał od tej dwójki, choć i tak zaprezentował się znaczniej lepiej niż p. Kułakowski.

kuźma
Gość
kuźma

Bezapelacyjnie Wożniak bije wszystkich na głowę , może gdyby Knapik nie był tak pewny siebie i arogancki to zrobiłby jakieś wrażenie ale generalnie mnie nie przekonuje a wręcz zniechęca

tomek88
Gość
tomek88

Ten co dużo obiecuje to przegra!

Mieszko
Gość
Mieszko
Widzę, że dyskusję zdominowali zwolennicy i przeciwnicy poszczególnych kandydatów :(. To ja również su(o)biektywnie (wg kolejności alfabetycznej): 1. P.Knapik: (+) fajne pomysły (chyba najlepsze), (-) nieco zarozumiały i arogancki, (-) jego drużyna z przedstawicielami m.in. SLD nie powala, sami starzy wyjadacze. Z tym ma być poziom wyżej ? 2. K.Kułakowski: (+) dobra drużyna, choć większość powiązana samorządem, (-) brak „zwykłych” obywateli, (-) zero własnych pomysłów – tylko odgrzewane kotlety, (-) bez wyrazu i charyzmy. Czerpie z doświadczenia kogo ? i dlaczego nic z tego nie wynika ? 3. B.Tarach (+) szczery, poczciwy (-) bardzo słaba drużyna, (-) tak jak poprzednik… Czytaj więcej »
yousouf
Gość
yousouf

Szanowni Państwo w Waszych komentarzach bryluje zawiść i obrażanie wszystkich kandydatów. Ja nie jestem związany z żadnym z nich, wszystko obserwuję z boku. Według mnie najlepszym kandydatem jest Dariusz Woźniak, ale nie uważam że pozostali zasługują na niemiłe komentarze.

Wiola
Gość

No jeżeli tak będzie jak napisał Miś Jogi to ja już w nic nie uwierzę i wyginam z tej Gminy jak najdalej , na obecną chwilę wiem, że Knapik i Kułakowski to stary układ mają poparcie ludzi którzy dobrze się urządzili i prosperują właśnie w tym układzie ale mimo wszystko wierzę że postawimy na ZMIANĘ , MUSI POWSTAĆ DUŻE ZAMIESZANIE ŻEBY COŚ DRGNĘŁO, dlatego stawiam na Woźniaka z jego zaangażowaną ekipą, a Panu Tarachowi gratuluję bo to bardzo porządny gość i niech dalej sołtysuje w Kozłowie gdzie sprawdza się na 1000 procent

Obserwator
Gość
Obserwator

Knapik = Platforma wspierana przez Nowoczesną Europejskich Demokratów, SLD i Centroprawicę Ziemi Świeckiej
Kułakowski = nie wiadomo co to, ale najbliżej do Platformy całej jego ekipie
Tarach = PiS, czy jakies jakgo odłam
Woźniak = mówi że nic partyjnego, ale przecież wywodzi się z PSL, a do tego kręcą się przy nim dziwaki od Korwina

NIE MA LUDZI, KTÓRZY NIE MAJA POWIĄZAŃ, NIE DAJCIE SOBIE TEGO WMÓWIĆ

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

jakieś powiązania zawsze będą. Ale jednak jest różnica czy ktoś startuje jako kandydat partyjny czy nie. Osobiście jestem przeciwny partiom w samorządach.

agaj
Gość
Patrząc na komentarze w trakcie debaty jak i głosy tutaj widze, że wielu głosujących i aktywnie komentujących jest ‚z obozu’ Pana Woźniaka – startujących do rady itd. Jako osoba niezwiązana z żadnym z kandytatów a poszukująca pomysłu na kogo zagłosować – śmiało mogę powiedzieć, że najlepiej wypadł Pan Knapik – który wiedział co chce powiedzieć i ‚nie lał wody’… zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Najgorzej za to odpowiadał Pan Kułakowski, co niestety smuci – bo z nim wiązałam największe nadzieje. Sprawiał jednał wrażenie, że sam sobie nie poradzi… na wiele pytań odpowiadał tak oględnie że bardziej się nie dało… szkoda… Czytaj więcej »
Gość
Gość
Gość

A ja kibicuje Kulakowskiemu,myślę ze po prostu nie czuje się jeszcze zbyt pewnie w wystąpieniach publicznych,czas to naprawi,a przynajmniej nie jest arogancki i nie obiecuje cudów na kiju

miś jogi
Gość
miś jogi

A w ogóle coś obiecuje ? ma jakiś program ?

Ania
Gość

Podpisuje się pod tymi slowami

Wiola
Gość

Moje zdanie po tej debacie się nie zmieniło,Pan Knapik jest zarozumiały i bez przygotowanego programu a Pan agaj pomimo że stwarza otoczkę że jest neutralny to czuć i tak że jest zwolennikiem Knapika

agaj
Gość

Zwolenniczką… tak, po tej debacie myślę, że jestem.
Oglądałam ją po to, by wiedzieć na kogo głosować… czy obejrzała Pani cały film ? Bo ewentualną arogancję można zarzucić chyba tylko Panu Kułakowskiemu… niestety. Pan Woźniak za to gdy nie wiedział co mówić – wbijał szpilki… jak prawdziwy polityk 🙂

Wiola
Gość

Wierzę w Woźniaka , a śledzę działania całego jego Stowarzyszenia od początku kampanii , wraca mi nadzieja, że ludziom zależy na zmianach , wkładają serce i zaangażowanie z wiarą w to co robią , myślę że Wożniak jest najlepiej przygotowany a ludzi których ma wokół siebie to skarb , mam nadzieję że to docenia.

WIEM
Gość
Po przegraniu wszystkiego co mozliwe w poprzednich wyborach i jeszcze wcześniejszych założył D.Woźniak stowarzyszenie i to nie z potrzeby serca czy chéci pracy społecznej lecz tylko dlatego, że jeden z podstawowych zarzutów pod jego kierunkiem dotyczył niepochamowanej rządzy władzy i braku pracy społecznej. Po prostu skarbnik Powiatu chciał rządzić no i teraz sam o tym mówi że ponad 3 lata pracuje nad przygotowaniem się do wyborów ot i prawdziwe intencje… Jedynymi wygranymi w kampanii wyborczej prowadzonej od trzech lat są wszystkie te osoby, ktore rzeczywiście skorzystały na działaniach tego stowarzyszenia. Tzn. gdyby Woźniak nie miał apetytu na przejęcie władzy w… Czytaj więcej »
ciekawy
Gość
ciekawy

hmm.. ale jakim działaniem społecznym mogą się pochwalić inni kandydaci? takimi, które nie wynikają z ich urzędu?

Piotr
Gość

A prosze powiedziec co robi stowarzyszenie Obywatelskie Porozumienie Samorządowe, z ktòrego startuje Pan Kułakowski? Aktywizuje sie tylko przed wyborami i do tego de facto zostalo stworzone. Pozdrawiam.

Członek OPS
Gość
Członek OPS
Dziwne pytanie. OPS to stowarzyszenie, które cały czas działa i to z niego wywodzi się burmistrz i cześć radnych a członków jest więcej. Odbywa swoje spotkania i wiele spraw, które później były wdrażane w życie jest na tych spotkaniach omawiane. Co więcej jest tam cały przekrój społeczny, różne zawody i wykształcenie i co więcej są też osoby o różnych poglądach politycznych i potrafimy się porozumieć…szok co? Logiczne myślenie to skarb a złośliwości to domena ludzi słabych i obawiających się przegranej. Życzę powodzenia w wyborach …. niech wygrają kandydaci wybrani uczciwie przez wyborców a nie przez opluwanie i nieprawdziwe domysły przeciwników… Czytaj więcej »
OLI
Gość

Do Czlonka gdzie te dzialania na fejsie OPS

Tedi
Gość

Oj chyba ktoś tu boi się o stołek po rozbiciu układu. Wystarczy wejść na stronę OPS na fb i można zobaczyć kiedy działa OPS aktywnie – przed wyborami i czasem z rozpędu jeszcze chwilę po a w międzyczasie …

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Krzysztofie z niech Pan przemyśli i podejmie decyzję czy warto teraz walczyć de facto z panem Knapikiem dając na tacy panu Woźniakowi. Czy nie lepiej jeszcze poczekać jedną, dwie kadencje i ruszyć do przodu?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Knapik co on zrobił dla Świecia? podajcie jedną rzecz a zagłosuje !!!

Meliorant
Gość
Meliorant

Odpowiadam: ponad 20 mln zł na przebudowę wału wstecznego Wdy w Świeciu, który był nieremontowany od 96 lat.

Krochmal
Gość
Krochmal

Z własnej kieszeni?

Darek Kolejarz
Gość
Darek Kolejarz

Ja wygram. Ja wiem. Wszystko wiem. Nawet wiem co to jest pociąg. Wiem najlepiej, bo wiem. I obiecuję wam, tylko zagłosujta na mnie, to wam dam. Co chceta dam. Wszystko normalnie. Ja wiem.

Zenon
Gość

P. Kułakowski powinien zrezygnować z kandydowania, bo ludzie mają dylemat, na kogo oddać głos. Najgorszy scenariusz-glosy rozkładają się na Knapika i Kulakowskiego, a wygrywa Woźniak. Nie dopuscmy do tego!!!!!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

widzę, że pan również zauważył, że pan Knapik to kontynuacja rządów p. Pogody. Czyli nadal bez zmian i nic się nie da.

Leonn
Gość

To Do pana Woźniaka jest pan w radzie nadzorczej Nowy Szpital,świecie do tej prywaty dokłada kasę co się dzieje z nadwyżka z solarów zainstalowanych na dachach budynków w szpitalu jak dotej pory nic pan nie zrobił, z tej inwestycji w solary jest bardzo dużo nadwyżki wyprodukowanej energii CW . Niewypał z tej inwestycji , ktoś wziął kasę za montarz solarów i nic się z tym nie robi.Panie Woźniak proszę wziąć się za ten temat i ruszyć tą sprawę, z góry dziękuję za pozytywne załatwienie tej inwestycji.Zanim oddamy głos na Pana.Powodzenia.

Miś Jogi
Gość
Miś Jogi

Wiola, tak będzie na 100% zobaczysz. Biedny Woźniak znowu przegra. Czy starczy mu jeszcze pary na kolejne 5 lat ?

ISIS
Gość

Niech wygra ten, który na wpuści imigrantów. W dużych miastach już są! PiS oszukał Polaków, bo miał nie wpuszczać…

Leon
Gość

Portal ktory od miesiecy prowadzi kampanie obozu p.Wozniaka jest kompletnie nieobiektywny to tak.jakby u Michnika szukac pozytywow pisowcow.

Olaf
Gość

Po uwaznym obejrzeniu debaty wniosrk jest jeden: tylko Knapik odpowiedzial na wszystkie pytania konkretnie i przejrzyscie. Wozniak probowal, ale za duzo na raz wymienial i ciezko czasem zrozumiec co dla niego jest wazne. Tarach za to zupelnie slabiutko. Kukowsku zas byl tak nieobecny, ze trudno go brac powaznie.

Klaudia
Gość
Klaudia

Knapik siedzi w polityce od lat i ma pojęcie, nie to co Wozniak, pcha się wszędzie bez wiedzy i przygotowania.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Bogdan Tarach – niezależny, szczery, uczciwy, pomocny, otwarty, godny zaufania, odważny w walce z nieuczciwością – taki powinien być kandydat na burmistrza naszego miasta.

Wykształcenie
Gość
Wykształcenie

Kandydat mający wykształcenie zawodowe – proszę samemu sobie odpowiedzieć czy taki kandydat winien być burmistrzem???

Wykształcenie
Gość
Wykształcenie

Kandydat mający wykształcenie zawodowe – proszę samemu sobie odpowiedzieć czy taki kandydat winien być burmistrzem???

Kamil
Gość

Kandydat na burmistrza z wykształceniem zawodowym i już wszystko jasne niech każdy sobie odpowie czy chciałby takiemu kandydatowi zaufać.

kNNlient
Gość
kNNlient

2 zł

Jan
Gość

Z czego wynika chęć zmian w urzędzie o czym ta dyskusja. Co ma urząd do miasta. Jestem pewien, że pisze o tych zmianach niedowartosciowany urzedas. Chcę zmian, ale po co. Zabiegaliscie o podwyżki dla urzędników bo należy o nich dbać o fachowców a teraz zmiany. Myślcie o gminie a nie o kilku urzędnikach. Ludzie co wy piszecie. Pogoda wyprowadził to miasto na 4 miejsce w skali kraju. Dba o to miasto. Jest tyle lat burmistrzem ludzie go szanują. Ludzie nie dajcie nabrać się na puste obietnice.

Ewelina
Gość
Ewelina

Najlepiej wypada I prezentuje sie Pan Dariusz Wozniak ! Ja swoj glos oddam na Pana Dariusza! Kto jest za ?

Wiki
Gość

nikt zdrowy na umyśle

Jedrek
Gość
Jedrek

Kolejna debata i kolejny triumf Pana Knapika. Innym kandydatom sporo jeszcze brakuje. Może kiedyś. Teraz trzeba postawić na Knapika.

Tedi
Gość

Triumf? Przecież potwierdził, że w zasadzie podczas „zasiadania” 7 lat w Sejmiku prawie nic dla naszego miasta nie udało sie wywalczyć. Komentarz nasuwa się sam, czy na innym stanowisku coś da sie zrobic …

Leon
Gość

Skoro przez 7 lat zasiadania czlowiek z PO nic nie byl w stanie zrobic dla Swiecia w sejmiku w ktorym rzadza ludzie z PO to swiadczy tylko jak najgorzej o p.Knapiku.

Wiola
Gość

Brawo , też tak uważam

Moriks
Gość
Moriks

Akurat Pan Knapik zrobił bardzo dużo. Jako jedyny z lokalnych polityków pomógł mieszkańcom Wiąga i okolicy w związku z budową trasy S5, za co ja osobiście jestem mu niezmiernie wdzięczny. Ostatnio pisano o kolejnym samochodzie strażackim jaki do nas trafi, no i świetnie wyremontowany wał od mostu na zamek.

Remek
Gość

No faktycznie te „osiągnięcia” zwalają z nóg 😁

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mieszkam w Wiągu co za bzdury !!!

Miś Jogi
Gość
Miś Jogi

Ą ja wierzę sondażom. Wygra Kułakowski ! Knapik da mu poparcie w drugiej turze i dostanie w nagrodę stanowisko następcy. Wszystko już jest poukładane drodzy wyborcy, jeśli dalej ktoś myśli że to są prawdziwie demokratyczne wybory to się grubo myli. Dobrej nocy 🙂

koli
Gość

Czyli wszystko poukładane ? OPS od grudnia w rozsypce, nie po myśli Pogody kto następny.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

zgadzam się. Nadal będzie bez zmian w urzędzie. A szkoda bo Świecie potrzebuje zmian.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jeżeli tak będzie to znaczy że coś tu nie gra bo skoro we wszystkich sondażach wygrywa Woźniak , ma duże poparcie społeczne a wybory wygrałby Pan Knapik to chyba należałoby się temu przyjżeć bliżej , ale to już inne organy.

Julia
Gość

Anonimowy
Woźniak wygrywa w mediach internetowych, a wiele społeczeństwa nie siedzi na necie tak jak my, Woźniak nie wygra bo społeczność CSW, które ma inne priorytety niż FB czy fora na niego nie zagłosuje.

Obiecanki
Gość
Obiecanki

Zgadzam się w 100% kandydat na burmistrza Dariusz Woźniak wykorzystuje socjotechnikę może podać rękę premierowi Morawieckiemu, który w kampanii samorządowej obieca wszystko, a budżet nie jest z gumy. Co do apolityczności kandydata, który jak sam w debacie wskazywał nie wchodzi w wielką politykę warto przypomnieć, iż startował z list PSL w poprzednich latach – to taka prawda i ukazanie obłudy !!!

Socjotechnika
Gość
Socjotechnika

Zgadzam się w 100% kandydat na burmistrza Dariusz Woźniak wykorzystuje socjotechnikę może podać rękę premierowi Morawieckiemu, który w kampanii samorządowej obieca wszystko, a budżet nie jest z gumy. Co do apolityczności kandydata, który jak sam w debacie wskazywał nie wchodzi w wielką politykę warto przypomnieć, iż startował z list PSL w poprzednich latach – to taka prawda i ukazanie obłudy !!!

Adam
Gość

Zgadzam się Dariusz Woźniak stosuje socjotechnikę może podać rękę premierowi Morawieckiemu bo obiecuje jak on ile wlezie, aż wykończyłby budżet Gminy, także mówi, że jest apolityczny i nie bawi się w wielką politykę, a startował z list PSL – to cała prawda i pokazanie obłudy !!!

Remek
Gość

I jeszcze podpisać się trzema różnymi nickami to świadczy o ograniczonym poziomie hejtera 😁

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

wklejanie 3 wersji tego samego tekstu, żeby tylko zdewaluować kandydata to trochę żenada 😉

miś jogi
Gość
miś jogi

a w jakich sondażach prowadzi Woźniak ? konkrety proszę

Edek
Gość

Chociażby w tym

Adam
Gość

Prawdziwy sondaż będzie przy urnach wyborczych 21 października, a nie w jakiś sondach internetowych, gdzie ludzie blisko związani (sztab wyborczy) Dariusza Woźniaka klikają przez cały czas i nabijają głosy.