Kampanię zaczęła Koalicja Obywatelska. Jej burmistrzem ma zostać Paweł Knapik. Co obiecał? [ZDJĘCIA]

11
Paweł Knapik z pasją mówił we wtorek na Dużym Rynku o tym jak powinno rozwijać się Świecie

Knapik chce budować most. I nowy węzeł z S5. Pogoda nie mówi już kogo widzi jako swojego następcę

Paweł Knapik jak zostanie burmistrzem postara się o połączenie ulicy Sienkiewicza z obwodnicą Świecia. Obiecuje też nowy most na Wdzie. A to nie wszystko. Tadeusz Pogoda unika odpowiedzi czy jako swojego następcę widzi dalej Krzysztofa Kułakowskiego czy już Pawła Knapika. We wtorek popołudniu na Dużym Rynku w Świeciu Koalicja Obywatelska rozpoczęła swoją kampanię samorządową w powiecie

Kandydaci do rady miejskiej

Spotkanie poprowadził Michał Biniecki. Przedstawił kandydatów do rady miejskiej. Koalicja Obywatelska oprócz działaczy PO składa się także z członków i sympatyków Nowoczesnej, Centroprawicy Ziemi Świeckiej, Unii Europejskich Demokratów i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W związku z tym do rady miejskiej wybierają się m.in. Waldemar Wysocki (wuefista, był już radnym w poprzednich kadencjach), Sławomir Siemaszko (obecny wiceprzewodniczący rady), Sebastian Glaziński (doradca zawodowy, obecny radny), Zbigniew Rydziel (rolnik, obecny radny), Marcin Sarnecki (pracownik Powiatowego Urzędy Pracy).

Z SLD na liście Koalicji pojawi się m.in. Jerzy Sobotka (dawny sędzia piłkarski, dziś obserwator), Jerzy Adrych (był już radnym, prowadzi sklep z armaturą).

W gronie kobiet radnymi chcą zostać m.in. Elżbieta Kapuścińska (prezes stowarzyszenia Amazonek Ziemi Świeckiej), Iwona Cerajewska (prowadząca firmę cateringową), Agnieszka Mykowska, Monika Karczewska.

Kandydaci do powiatu

W radzie powiatu radnymi Koalicji chcą ponownie zostać m.in. Adam Knapik (obecny wiceprzewodniczący), Brunon Han, Ryszard Pacek, Jerzy Kapuściński (były miejski radny), Angelika Macura, Lucyna Kuźniacka, Bożena Nowakowska.

Obietnice wyborcze

O swoim planie na rozwój Świecia szeroko opowiadał Paweł Knapik, który oprócz kandydowania na burmistrza będzie próbował także zostać miejskim radnym. Obiecał m.in. budowę mostu na Wdzie. – Na wysokości dawnej cukrowni. Przez Głogówko połączy się z mostem na Wiśle. Stworzy bramę Świecia w kierunku południa. Na północy powinien przybyć kolejny węzeł łączący miasto z drogą ekspresową S5. Powinien zostać wybudowany w ciągu ul. Sienkiewicza – roztaczał swoją wizję Knapik.

Obiecywał też bransoletki życia dla seniorów, dzięki którym będą mogli szybko wezwać ratowników w przypadku wylewu bądź zawału. Paweł Knapik chciałby także wprowadzić tzw. opiekę wytchnieniową. – Gminę Świecie stać na to, żeby każdemu kto opiekuje się starszymi osobami czy niepełnosprawnymi pomóc w tym zadaniu. Przynajmniej w pewnym stopniu.

Pogoda wstrzymuje się z poparciem swojego następcy

Na Dużym Rynku pojawił się także Piotr Całbecki, marszałek sejmiku województwa. Zachwycał się Świeciem jako prężnym ośrodkiem gospodarczym. – Cieszę się, że w Świeciu jest zwarta drużyna – dodawał.

Komplementował też burmistrza Tadeusza Pogodę, który powalczy o miejsce w sejmiku z drugiego miejsca listy Koalicji w swoim okręgu, w skład którego wchodzi m.in. powiat świecki. – Tak zacny człowiek dobrowolnie chce być na naszej liście. To dla nas zaszczyt. Pora na trochę pogody w sejmiku – żartował Całbecki. – A Ty, Paweł, przejmij pałeczkę w Świeciu – życzył Knapikowi odchodzącemu z sejmiku.

Marszałek sprowokował w ten sposób do pytań na temat tego, komu w wyborach o fotel burmistrza kibicuje teraz Tadeusz Pogoda. Czy nie popiera już kandydata swojego macierzystego ugrupowania Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego Krzysztofa Kułakowskiego? Czy sympatyzuje teraz z Pawłem Knapikiem?

– Kandyduję do sejmiku. Na tym chcę się skupić. Na temat przyszłego burmistrza się nie wypowiadam – mówił dopytywany po oficjalnym zakończeniu spotkania przez dziennikarzy Tadeusz Pogoda. Zdradził jednak, że pojawi się jeszcze podczas oficjalnego startu kampanii OPS i Kułakowskiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Olaf
Gość

Dobre, mocne rozpoczęcie. Miała być nudna kampania dwóch nudnych panów, a pojawienie się Knapika mocno w niej namiesza i sprawi, że będzie ciekawiej.

Maks
Gość

Nie wierze w ani jedno slowo ludzi z PO.

Gość
Gość
Gość

Widzisz, ja też mogę uogólniać i stwierdzić, że nie wierzę w żadne słowo ludzi związanych z pisem bo ich członkowie to byli urzędnicy komunistyczni (patrz S. Piotrowicz).

Eryk
Gość

Co dobrego zrobili ?? Zawłaszczyli Rynek ,na ktorym nic się nie dzieje !!!! Na cmentarzu wiekszy ruch.
Dlatego wielu jezdzi do Chełmna.

Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

W końcu wchodzą najważniejsze postacie regionu i mają dobry program. Jest pomysł na Świecie – brawo Panie Knapik.

Gruczanin
Gość
Gruczanin

Może jakiś kandydat zainteresowałby się gazyfikacją Gruczna ,teraz jest okazja bo przebudowują gazociąg z związku budową S5 przy Grucznie i można byłoby pociągnąć gaz w Grucznie!

jousouf
Gość
jousouf

Kolejny układ. Pan Pogoda chyba zauważył, ze się nie bardzo może udać przeforsowanie Pana Kułakowskiego i przykleił się do Pana Knapika. Jedyne rozwiązanie układu to zwycięstwo Pana Woźniaka – burmistrza z wizją.

Olo
Gość

Platforma kłamie.Kłamali.kłamią i kłamać będą.

Gość
Gość
Gość

A to ci spostrzeżenie, zupełnie jak ich bratnie ugrupowanie PiS.

Kamil
Gość

Dziękujemy za wszystko, co zrobiliście dla Świecia i dla regionu. Doświadczony, sprawdzony polityk to podstawa. Jesteśmy z Wami.

gość
Gość
gość

Szkoda że nie wiedziałem że będzie p.Całbecki,zadałbym jedno pytanie:dlaczego kujawsko-pomorskie ma najwięcej do zwrotu niewykorzystanych funduszy unijnych a takie np.warmińsko-mazurskie wykorzystało 100%.Przecież to p.marszałek je nadzorował?