Kułakowski czeka ze startem kampanii, ale OPS ujawnia mocne nazwiska. Czy to dobra strategia na pokonanie Woźniaka?

4
Od lewej: Iwona Karolewska, Monika Tom oraz prof. Maria Pająkowska-Kensik

Woźniak już ma mocną ekipę w wyborach. Czy równie mocną wystawi OPS Pogody i Kułakowskiego? Na liście mają mieć m.in. Iwonę Karolewską, Monikę Tom, Marię Pająkowską-Kensik

Dariusz Woźniak prezentując kandydatów stowarzyszenia Razem dla Świecia, którzy mają ubiegać się o mandaty radnych przedstawił silną ekipę złożoną z popularnych nauczycieli, sołtysów, przedsiębiorców. Ale w tym gronie znaleźli się także młodzi mieszkańcy, którzy mają pomysł na życie w Świeciu. Są też tam jakie osoby jak Leszek Piotrowski, prezes Polskiego Związku Bokserskiego, który w radzie już zasiada, ale na początku kadencji reprezentował barwy PO. O mandat z listy Razem dla Świecia powalczy też Tomasz Knepka, świecianin, doktor prawa specjalizujący się w rynkach finansowych. Więcej przeczytasz tutaj:

Woźniak rozpoczął kampanię. Ma za sobą sołtysów, nauczycieli i młodych. Szykują się do ostrej walki [ZDJĘCIA]

– Przy tym stowarzyszeniu kręci się pełno dziadków. Miłych i serdecznych, ale niekoniecznie poważnych. Wydawało się, że to oni będą naturalnymi kandydatami do rady miejskiej. Woźniak to może i mocny gracz, ale takim składem strzeliłby sobie w kolano. Wielu na to liczyło. Tymczasem on przedstawił zupełnie inną ekipę. Sensowną, poukładaną, inteligentną. Nie wszystkich dotychczas nawet z nim kojarzono – mówi jeden z lokalnych polityków. Do Woźniaka mu daleko. – Nawet jak nie zostanie burmistrzem to z takim składem mogą stanowić mocną opozycję w radzie. A uczciwie trzeba przyznać, że ma szanse wygrać – ocenia anonimowo.

Kułakowski czeka ze startem

W szeregach zbliżonych do Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego zapanował popłoch. Działacze ugrupowania Tadeusza Pogody i Jerzego Wójcika mają domagać się zwiększonej aktywności od ich kandydata na burmistrza Krzysztofa Kułakowskiego. Tymczasem ten świadomie swoje wejście w kampanię odwleka. Nie chce „przejeść się” wyborcom. – Tylko, żeby w ten sposób nie przestrzelił. Wystartuje za późno i różnicy już nie nadrobi – komentują kibice OPS.

Wybory burmistrza to jedno, ale równolegle trzeba myśleć o mocnych kandydatach do rady miejskiej, którzy staną się albo zapleczem burmistrza Kułakowskiego albo mocną opozycją Woźniaka.

Sekretarz powiatu, Iwona Karolewska, wchodzi do gry

Do gry w barwach tego ugrupowania wchodzi Iwona Karolewska, sekretarz powiatu świeckiego.

– Start zaproponował mi burmistrz Tadeusz Pogoda jeszcze rok temu – przyznaje Karolewska. – Jako sekretarz powiatu jestem z natury apolityczna i reprezentowanie takiego ugrupowania odpowiada mi najbardziej. Jego działacze nie są związani z polityką.

Karolewska jest marką samą w sobie. Jako sekretarz odpowiada przede wszystkim za promocję powiatu świeckiego. Głównie dzięki jej staraniom okazało się, że powiat świecki to kraina mogąca poszczycić się nie tylko doskonałymi smakami, ale także urokliwymi miejscami mogącymi przyciągnąć turystów.

Wielu uważa, że Karolewska ze swoimi ambicjami i darem do zjednywania sobie ludzi byłaby świetnym burmistrzem. – Na początku chcę zostać radną. Mam doświadczenie na szczeblu samorządu powiatowego, ale nie samorządu gminnego. Zobaczymy, co będzie za pięć lat – odpowiada śmiejąc się zapytana wprost o plany zajęcia fotelu burmistrza Świecia.

Maria Pająkowska-Kensik i Monika Tom

Na Pogodzie i Karolewskiej lista mocnych nazwisk w OPS ma się nie kończyć. Do gry wraca prof. Maria Pająkowska-Kensik, która radną z ugrupowania Pogody była już w latach 90-tych. W tej samej drużynie ma grać także Monika Tom. Instruktorka tańca z OKSiR jest szanowana zarówno przez swoje podopieczne jak i przez rodziców dzieci, którzy cenią nie tylko jej zaangażowanie, ale także doskonałą organizację zarówno zajęć i wyjazdów na konkursy.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
świeciak_72
Gość
świeciak_72

Z tymi mocnymi nazwiskami nie ma co przesadzać. Zobaczycie jak wybory zweryfikują MOC, wg mnie najwyżej jedna z pań przejdzie sito eliminacji

Miś Jogi
Gość
Miś Jogi

Za 5 lat szykuje się niezły wewnętrzny bój w OPSie: Karolewska kontra Kułakowski. Mamy przed sobą 5 lat kampanii

ali baba
Gość
ali baba

ładnie podkupiony jest ten portal przez Pana Woźniaka

Maks
Gość

jedna wielka reklama p.Wozniaka OPS-u mi nie zal szkoda tylko,ze PIS-u z p.Talachem,Szamockim,,Kuflem nikt tu nie traktuje powaznie a mam nadzieje,ze te i inne nowe nazwiska przejma stery w naszym miescie.Wozniak,OPS,to jedno i to samo nic sie nie zmieni dalej beda popierac i oslaniac skorumpowane sady i ludzi typu „bolki”.