Anna Ośko zmierzy się z Krzysztofem Michalakiem. Ale startu nie wyklucza znany poseł Eugeniusz Kłopotek

2
Od lewej: Eugeniusz Kłopotek, Anna Ośko i Krzysztof Michalak

Aż siedem nazwisk pojawia się na wyborczej giełdzie gminy Warlubie. Najmocniejszymi rywalami dla obecnego wójta mogą być Anna Ośko i Eugeniusz Kłopotek

Na kogo zagłosujesz w wyborach na wójta Warlubia?

Cztery lata temu o fotel wójta gminy Warlubie ubiegało się czterech kandydatów. Najwięcej głosów zdobył Krzysztof Michalak. Był bezkonkurencyjny. Zagłosowało na niego 1297 osób, co dało mu poparcie w wysokości niemal 52 proc. i zwycięstwo w pierwszej turze.

To nie było jego pierwsze zwycięstwo. W 2002 roku Michalak przegrał już w I turze, zajmując trzecie miejsce. Cztery lata później, gdy miał tylko jednego kandydata (ówczesnego wójta) wygrał o 133 głosy. Sukces powtórzył też w 2010 roku, ale wtedy nie miał przeciwnika.

Może być inaczej

Teraz może być inaczej, bo choć w Warlubiu nie uruchomiła się jeszcze wyborcza karuzela, to na giełdzie już pojawiają się nazwiska ośmiu osób, które mogłyby stanąć do walki. A los obecnego wójta leży na szali.

Wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Michalak wystartuje. Świadczyć mogą o tym, choćby jego słowa podczas ostatnich sesji. Trudno jednak przewidzieć, czy mieszkańcy ponownie obdarzą go zaufaniem. Na Michalaka wylała się bowiem fala krytyki, po tym, jak w maju został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Sąd uznał go winnym, ale zastosował warunkowe umorzenie kary na trzy lata. Dzięki temu Michalak nadal mógł sprawować urząd. Sprawa jednak się nie skończyła, bo prokuratura złożyła odwołanie do Sądu Okręgowego, a rozprawa odbędzie za tydzień – wójt nadal więc może stracić mandat.

Anna Ośko będzie startować

Wątpliwości nie budzi start Anny Ośko, urzędniczki w gminie Dragacz. Odpowiada tam za pozyskiwanie środków europejskich. Działa również w Stowarzyszeniu Niezależnych Mieszkańców dla Gminy Warlubie, które aktywnie angażuje się w życie mieszkańców gminy oraz samorządu. Ma również swoich przedstawicieli w radzie.

Ośko chciała być wójtem już cztery lata temu. Wtedy jednak przegrała, ale zagłosowało na nią 737 osób, co dało jej niemal 30 proc. poparcia. Teraz śmiało deklaruje: – Oczywiście, że zamierzam startować.

Może Eugeniusz Kłopotek?

Sporym zaskoczeniem może wydawać się również potencjalna kandydatura Eugeniusza Kłopotka z PSL. 64-letni poseł jest bardzo związany z Warlubiem. W latach 80-tych był naczelnikiem tej gminy. Mieszkańcy plotkują, że zostawił tu odrobinę swojego serca, a jedna z jego przyjaciółek zaprosiła go do Warlubia, po tym jak wybuchła afera z wójtem Michalakiem. Poseł pojawił się w Warlubiu i zorganizował tam spotkanie poselskie.

Informację o kandydowaniu Kłopotka podsyca październikowy wywiad w radio, w którym poseł poinformował, że obecna kadencja w Sejmie, najprawdopodobniej jest jego ostatnią. – Póki co moje motywacje do dalszego bycia tutaj w parlamencie gasną. (…) czy będę kandydował na szóstą kadencję, dzisiaj to jest mało prawdopodobne – mówił wówczas. Jednak rezygnacja z „dużej” polityki nie musi oznaczać wycofania się z życia publicznego. – Niektórzy mówią nigdy nie mów nigdy w polityce – dodawał w tej samej rozmowie.

Nam udało się skontaktować z posłem. – W świetle kłopotów, jakie obecnie ma wójt Krzysztof Michalak, kilka osób zwróciło się do mnie z pytaniem, czy nie zechciałbym kandydować. Odpowiedziałem, że ze względu na to, iż Krzysztof Michalak jest synem moich współpracowników sprzed 30 lat, to jeśli będzie kandydować, ja nie będę jego konkurentem. Ale jeśli zdecyduje się nie kandydować, ja rozważę start – skomentował Eugeniusz Kłopotek.

Pojawiają się też inne nazwiska

Wśród potencjalnych kandydatów pojawiała się również Kamila Prabucka, obecnie skarbnik gminy Warlubie. – Nie, na pewno nie będę startować – dementowała w rozmowie z nami. Wskazywany jest też: Eugeniusz Ratański (radny gminy Warlubie, jeden z najczęściej wypowiadających się podczas sesji), Jan Stępień (dyrektor GOKPiR w Warlubiu), a także Zygmunt Krzemień myśliwy z Polskiego Związku Łowieckiego.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
Kaziu
Gość
Jak Pan Kłopotek wystartuje – choć mam wrażenie, że to fejk news to masz Pan mój głos bo zaznaczyłem inny kandydat w tej ankiecie – tak z przekory bo to ankieta która nie ma nic wspólnego z wyborami które się odbędą i zapewne wyniknie tej ankiety nie beda nawet poglądowe. W tym towarzystwie Pani w środku wypada blado, obecny wójt jest przebarwiony (byście aktualne zdjęcie zrobili (nowe swiecie) chociaż wojtowi obecnemu a nie katujecie kolejny raz tym samym starym zdjeciem). W tym towarzystwie Kłopotek byłby wybawieniem dla gminy Warlubie i gmina mogła by na tym skorzystać jeśli rzeczywiście by wystartowały.
Karolina
Użytkownik

Zdecydowanie Michalak…
Aktualne zdjęcia byście wstawili :/