W gminie Jeżewo została zlikwidowana profesjonalna plantacja konopi. Zatrzymany to mieszkaniec Świecia [ZDJĘCIA][WIDEO]

0

Policjanci zlikwidowali profesjonalnie zorganizowaną plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości około 190 000 zł oraz sprzęt do ich uprawy. 44-letni mieszkaniec Świecia usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich uprawy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu ustalili, że w jednym z budynków gospodarczych na terenie gminy Jeżewo znajduje się nielegalna plantacja marihuany.

Zatrzymany w środę

W minioną środę (20.07.16) policjanci wkroczyli na teren prywatnej posesji. Podczas przeszukania odnaleźli profesjonalnie zorganizowaną uprawę konopi. Rośliny były odpowiednio naświetlane, nagrzewane, wietrzone i nawożone. Cały system działał w sposób automatyczny. Policjanci zabezpieczyli 8 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu i około 6,4 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości około 190 tys. zł. Ponadto podejrzany zajmował się wytwarzaniem oleju z konopi. Zabezpieczono około 40 ml takiego specyfiku. Wszystkie czynności nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Świeciu.

W piątek był już w prokuraturze

W piątek (22.07.16) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego uprawiania konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Oskarżyciel zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór i 50 000 zł zabezpieczenia majątkowego oraz 50 000 zł poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwa właścicielowi plantacji grozi bezwzględna kara pozbawienia wolności od lat 3.

źródło: policja

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o