Świecie wśród najbogatszych

0
Fot. Marcin Sykutera

Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowało kolejny ranking najbogatszych województw, gmin, miast i powiatów w Polsce w 2016 r. Bardzo dobrze wypadło w nim Świecie

W zestawieniu uszeregowano samorządy od najwyższego do najniższego poziomu dochodów w przeliczeniu na mieszkańca.

Wśród miast powiatowych Świecie zajęło 12 miejsce w kraju na 267 ocenianych w rankingu (taki sam wynik miasto miało w 2015 r., a w 2014 r. było na 18 miejscu).  W 2016 r. w przeliczeniu na jednego mieszkańca zamożność Świecia wyniosła 3599,04  zł   (w 2015 r. – 3371,85 zł). Daje to jednocześnie pierwsze miejsce w tej kategorii w województwie kujawsko-pomorskim. Dla porównania, kolejne w rankingu miasto z naszego województwa, Brodnica, jest dopiero na 81 pozycji (2843,61 zł).

– Od kilkunastu lat, odkąd prowadzony jest ranking, nasze miasto zajmuje w nim wysokie miejsca – zwraca uwagę Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia. – To cieszy, bo świadczy to o tym, że gmina dobrze się rozwija, a polityka realizowana przez obecne władze przynosi efekty. Robię też wielki ukłon w stronę przedsiębiorców i mieszkańców, bo bez ich pracowitości i obrotności nie byłoby tak dobrego wyniku – podkreśla wiceburmistrz.
Źródło: swiecie.eu

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o