Bezpłatne ogłoszenia drobne

W pięciu sołectwach w gminie Bukowiec (Korytowo, Polskie Łąki, Przysiersk, Różanna i Tuszynki). pojawiły się tablice z numerami nieruchomości

Montaż nowych tablic z numerami nieruchomości został sfinansowany z funduszu sołeckiego. Urząd gminy tak komentuje inwestycję:

Mają one przede wszystkim ułatwić dojazd do posesji tych mieszkańców gminy, którzy zamieszkują w oddaleniu od najważniejszych dróg publicznych, w szczególności przy drogach gruntowych. To przydatne informacje między innymi dla służb ratowniczych (pogotowie, policja, straż pożarna), a także dla kurierów dostarczających przesyłki pod wskazany adres.

Łączna kwota inwestycji to kilkanaście tysięcy złotych. Urząd gminy informuje, że w przyszłym roku inwestycję rozważają kolejne sołectwa w gminie.

Przypomnijmy, że fundusz sołecki to środki wyodrębnione z budżetu gminy. Na zebraniach wiejskich w drugiej połowie roku to sami mieszkańcy sołectw decydują na co przeznaczyć te pieniądze (np. wyremontować plac zabaw, postawić nowe lampy, czy przeznaczyć pieniądze na festyn sołecki)

źródło: Urząd Gminy Bukowiec, zdjęcie Urząd Gminy Bukowiec

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ