Okradł 75-latka. Wpadł od razu

0
273
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Zarzut rozboju usłyszał 29-letni mieszkaniec Świecia, którzy został zatrzymany chwilę po tym, jak napadł na pokrzywdzonego. Sprawca przycisnął do ściany zgłaszającego, a następnie z kieszeni spodni wyciągnął mu portfel i ukradł pieniądze
Do napadu doszło w czwartek, 15 czerwca, po południu w Świeciu. – Do idącego chodnikiem pokrzywdzonego podszedł młody mężczyzna. Zaoferował swoją pomoc, ponieważ 75-letniemu mężczyźnie zrobiło się słabo. Nieznany napastnik za fatygę otrzymał od zgłaszającego niewielką gotówkę. Temu jednak było mało – relacjonuje sierżant sztabowy Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji. – Kiedy mężczyzna postanowił pójść do domu, rabuś zaatakował go na klatce schodowej, przycisnął pięściami do ściany i z kieszeni spodni wyjął portfel, z którego ukradł następnie pieniądze. Dzięki pracy świeckich kryminalnych szybko udało się ustalić i zatrzymać podejrzanego o to przestępstwo 29-letniego mieszkańca Świecia.

W piątek zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymanemu przedstawić zarzut dokonania rozboju. – Teraz może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Objęty został dozorem policji, ma również zakaz opuszczania kraju – dodaje policjantka.

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ