42-latek, który podłożył bombę pod autem nauczycielki z Warlubia jest w areszcie

0
250
fot. Maciej Ciemny
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Dziś po południu sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie 42-letniego Dariusza R. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej żony

Przypomnijmy. W poniedziałek około godz. 7, 35-letnia nauczycielka fizyki, tuż po zaparkowaniu swojego citroena na parkingu szkolnym usłyszała miarowe pikanie. Schyliła się pod auto i zobaczyła przyklejony pojemnik.

Na miejsce przyjechali policjanci. Do sprawdzenia pojazdu zostali wezwani również policyjni pirotechnicy.

Około południa funkcjonariusze zneutralizowali podejrzany ładunek. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody. Od początku w sprawę zostali zaangażowani policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Kryminalni wytypowali podejrzanego, którym był mąż nauczycielki. Tego samego dnia, po południu, na terenie Bydgoszczy, namierzyli i zatrzymali do sprawy 42-letniego mieszkańca Grudziądza. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Świeciu.

Dzisiaj rano prokuratura na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przesłuchała 42-latka i przedstawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa. Oskarżyciel wnioskował do sądu o tymczasowy areszt.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi od 12 lat do dożywotniego pozbawiania wolności.

Źródło: KPP Świecie

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ