Zatrzymano mężczyznę w sprawie bomby w Warlubiu

0
877
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Policja w związku ze sprawą zatrzymała 42-letniego mężczyznę. Według ustaleń RMF FM to mąż nauczycielki, która rano pod Zespołem Szkół w Warlubiu znalazła pod swoim autem bombę zegarową

Według doniesień portalu pomorska.pl kobieta jest w trakcie rozwodu. W sądzie walczy o dom i dziecko. Już w zeszłym roku ktoś uszkodził jej hamulce w aucie. Mundurowi nie znaleźli wtedy sprawców i umorzyli postępowanie.

Dziś po wyjściu z citroena berlingo kobieta usłyszała tykanie. Okazało się, że pod autem ma bombę zegarową. Ładunek zdjął robot pirotechników z Bydgoszczy, którzy na sygnale pognali do Warlubia. W międzyczasie ewakuowano blisko 700 osób z pobliskich placówek oświatowych.

Ładunek zdetonowano pod okiem pirotechników w pobliżu szkoły koło południa w poniedziałek. Eksperci w laboratorium ustalą, z jakich substancji złożona była bomba.

Według RMF FM policja zatrzymała męża nauczycielki. – Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone w kierunku usiłowania zabójstwa – podają reporterzy rozgłośni. Na razie nikomu nie postawiono jednak zarzutów.

 

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ