Prokurator: Wójt Michalak złapany na gorącym uczynku

5

Prokuratura Rejonowa w Świeciu potwierdza, naszą informację. Wczoraj jako pierwsi podaliśmy, że policjanci zatrzymali we wtorek wójta Warlubia, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu

Przypomnijmy: we wtorek około godz. 11 na ul. Wiejskiej w Warlubiu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę vw passata. Za kierownicą siedział Krzysztof Michalak, wójt Warlubia. Kierował pod wpływem alkoholu. – W wydychanym powietrzu miał 0.9 promila – mówi kom. Tomasz Krysiński z KPP w Świeciu.
Tożsamość zatrzymanego potwierdza świecka prokuratura. – Tak, to Krzysztof Michalak. Został złapany na gorącym uczynku. Jego stan nie wskazywał na spożycie alkoholu w inny sposób niż jest to zwyczajowo przyjęte – potwierdza prok. Monika Blok-Amenda, zastępca Prokuratora Rejonowego w Świeciu. To znaczy, że prokuratura wyklucza by alkohol został przyjęty przypadkowo lub nieświadomie np. w postaci płynu do płukania ust czy cukierków z alkoholem.
Wójt nie tłumaczył się jeszcze przed prokuraturą. – Do nas sprawa jeszcze nie trafiła. Ze względu na rejonizację powinien zajmować się nią Komisariat Policji w Nowem, ale sprawa została przekazana do Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. To standardowa sprawa, powinna zakończyć się około miesiąca – mówi prokurator.
Dziś zostało wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutów Michalakowi, wójt został wezwany w charakterze podejrzanego, jeśli się stawi to w przyszłym tygodniu usłyszy zarzuty.
Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Sąd może orzec również zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz nałożyć grzywnę w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Grożą mu też 2 lata pozbawienia wolności. jeśli zostanie prawomocnie skazany, straci stanowisko i zostaną ogłoszone przedterminowe wybory.
Według naszych informatorów, wójt tego dnia był w pracy i przyjmował petentów. Na komentarz Krzysztofa Michalaka nadal czekamy.
Wkrótce kolejne, nowe informacje w tej sprawie.

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
najnowszy najstarszy najlepszy
Powiadom o
trackback

[…] Prokurator: Wójt Michalak złapany na gorącym uczynku […]

gość
Gość
gość

Bez przesady może. Wójt też człowiek. A Wy nigdy nie pijecie alkoholu?

ddd
Gość

Piję, ale nie jestem wójtem i nie jeżdżę pijany samochodem

Rutek
Gość

Dokładnie. Był pijany to był. A poprzedni wójt to nie chlał ?
Przypomnijcie sobie. Tylko ze nie dał sie złapać. Ludzie ogarnijcie sie bo piszecie o nim gorzej niż by kogoś zabił

hesus
Gość

0,9 promila, hmmm. nawet za 0,8 promila i z adwokatem na rozprawie można rok więzienia w zawieszeniu zainkasować