Nowy numer “Nowego Świecia” – 32 strony pełne dobrej energii

1
364
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Drodzy Czytelnicy! Dziś, jak co tydzień w czwartek, zapraszamy do kiosków i sklepów. Czeka tam na Was nowy numer niezależnego tygodnika „Nowe Świecie”. W tym tygodniu mamy dla Was 32 strony pełne informacji z naszego powiatu

We wtorek późnym wieczorem rodzinie Żurków z Gacków w gminie Drzycim spłonął dom. Strażacy ugasili pożar w środku nocy, a już rano gospodarz wespół z sąsiadami zabrał się za naprawę zniszczeń.

W naszej gazecie znajdziecie też ponad 400 ogłoszeń drobnych, w tym 27 ofert pracy!

A w numerze piszemy także o:

 • Pomysłach na majówkę w naszym powiecie – będą koncerty, wycieczki, spacery, turnieje oraz akcenty patriotyczne
 • Sezonie turystycznym, który rozpoczyna się w Tleniu
 • Poszukiwaniach dentysty w gminie Osie, które trwają już od trzech lat
 • Łukaszu Koteckim, poszkodowanym w pożarze stolarni w Laskowicach, który jest już przytomny
 • Planowanych remontach dróg w gminie Bukowiec
 • Małym Kubusiu z Nowego, który ma raka mózgu, a któremu możemy pomóc na festynie 30 kwietnia
 • Nowoczesnym przedszkolu, które będzie budowane w Grupie

Na stronie opiniowej Waldemar Moczyński, wójt gminy Drzycimia pisze o najważniejszych inwestycjach w gminie. Priorytetem jest oczyszczalnia

Na biznesie piszemy o osobach, które dostały 20 tysięcy złotych z urzędu pracy na otwarcie swojego biznesu. Jedna z nowych biznesmenek, Tatiana Majka opowiada o swoim pomyśle na firmę.

Na rolnictwie piszemy o rodzinie Trochowskich, jednym z najstarszych gospodarstw agroturystycznych w regionie, które końmi stoi.

Na sporcie zaczynamy od Wdy. Nasi piłkarze rozstrzelali gości z Chwaszczyna. Równie dobrze zagrali nasi czwartoligowcy, zdobywając komplet punktów. W okręgówce też dobrze, Wda II/Strażak i Pomorzanin wygrały, a Tor Laskowice zremisował na wyjeździe ze znajdującym się wyżej w tabeli Gryfem Sicienko. Dobrze zagrały też nasze piłarki, te z Pruszcza ograły Vikinga Aleksandrów Kujawski, te ze Świecia zremisowały z Notecią Inowrocław. W tym numerze zapowiadamy też wyścig kolarski, który na początku maja przejedzie przez Świecie.

Ostatnie strony to oczywiście rozrywka i kronika towarzyska, a w niej aż trzy pary tygodnia i jubileusze. Można też zobaczyć, kto w tym złożył nam szczere wyznania oraz jaka kobieta pokazała klasę. I do tego mnóstwo życzeń.

Przypominamy, tygodnik „Nowe Świecie” z bogatym programem TV dostępny jest w sklepach i kioskach w każdy czwartek w cenie 1 zł 80 gr (jeśli nie nie ma go jeszcze w Państwa sklepie lub kiosku zapraszamy do kontaktu 502 488 205). Tygodnik jest dostępny przez cały tydzień. Miło, że jesteście z nami!

Redakcja

Bezpłatne ogłoszenia drobne

1 KOMENTARZ

 1. http://szczepienia.pzh.gov.pl/main.php?p=3&id=27&sz=55&to=
  Po przeczytaniu artykułu “Rodzice w naszym powiecie coraz częściej nie szczepią dzieci” odnoszę wrażenie, że Pani Magdalena Gackowska manipuluje liczbami dot. zachorowalności na odrę w Polsce wybierając te lata, które jej pasują by pokazać wzrostowy trend. W 2015 roku zachorowań było 49
  W 2016 roku 132 przypadki, głównie wśród uchodźców a w przytoczonych latach “zachorowania były w większości przypadków związane z zawleczeniem przypadków odry z zagranicy”.
  2005 -13
  2009 – 114
  2010 – 13
  2011 – 39
  2012 – 70
  2013 – 88
  2014 – 110
  2015 – 49
  2016 r. odnotowano 132 przypadki odry, głównie wśród osób ubiegających się o status uchodźcy.
  Bilans ten rośnie gwałtownie? Takie stwierdzenie Pani Gackowskiej jest nadużyciem. Nie uwzględnia się też faktu tzw. cykliczności zachorowań. Nie ma informacji o latach poprzednich np. od 2000 roku.
  Polecam ten blog o szczepieniach i szczepionkach https://szczepieniaodra.wordpress.com/odra-epidemiologia/
  a także ten artykuł http://szczepienie.blogspot.com/p/odra-szczepienia-smiertelnosc.html
  Myślę, że trzeba konfrontować pewne wypowiedzi z faktami, by ukazać całość a nie tylko wycinek rzeczywistości, bo według mnie artykuł jest tendencyjny i potraktowany wybiórczo. Jeżeli państwo podejmują ten temat to proszę też napisać wyczerpująco dlaczego ludzie nie chcą szczepić dzieci. Jaki jest skład szczepionki MMR (przeciw odrze, różyczce i śwince).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ