Znalazł portfel z kartą i PINem. Wypłacił sobie 1000 zł

0
zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna znalazł na ulicy portfel z dokumentami, po czym korzystając z pozostawionego w nim kodu PIN do karty bankomatowej wypłacił ponad 1000 złotych

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu świeckiego, którego kryminalni za Świecia zatrzymali w związku z dokonaniem kradzieży z włamaniem – mówi Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji.

W połowie marca mieszkanka Świecia poinformowała policjantów o zgubieniu portfela z dokumentami i kartami bankomatowymi. – Okazało się, że jeszcze tego samego dnia nieuczciwy znalazca wypłacił z bankomatów pieniądze w kwocie ponad 1000 złotych – dodaje Tarkowska. – Możliwe to było dlatego, że w portfelu była pozostawiona kartka z zapisanym kodem PIN.

W tym tygodniu świeccy kryminalni, na podstawie własnych ustaleń, dotarli do sprawcy. Funkcjonariusze zatrzymali 45-latka z powiatu świeckiego i osadzili w policyjnym areszcie.

– Mężczyzna usłyszał już cztery zarzuty, m.in. kradzieży z włamaniem oraz ukrycia dokumentów, które zamiast zwrócić, wyrzucił do kosza na śmieci – podaje policjantka. Zgodnie z kodeksem karnym nieuczciwemu znalazcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o