Podejrzany o kradzieże na terenie powiatu świeckiego wpadł w ręce policji

0
archiwum

Pięć zarzutów usłyszał 24-latek podejrzany o kradzieże na terenie kilku miejscowości powiatu świeckiego. Jego łupem padały drewniane palety, części samochodowe oraz komplet kół samochodowych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności

Świeccy kryminalni od maja pracowali nad kradzieżami, do których dochodziło na terenie miejscowości: Świecie, Kozłowo, Miedzno i Laskowice. To wtedy funkcjonariusze odnotowali pierwsze tego typu przestępstwa. Nieznany sprawca w Kozłowie wszedł na teren jednej z firm, a następnie ukradł około 160 sztuk drewnianych palet. Innym razem, na początku lipca, okradł posesję w Miedznie. Jego łupem padły wtedy części samochodowe. Łącznie swoje straty pokrzywdzeni wycenili na kwotę około 9 700 zł.

Żmudna praca kryminalnych przyniosła pożądany efekt. W miniony czwartek (7.07.16) śledczy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Świecia podejrzewanego o te przestępstwa.

Następnego dnia (8.07.16) mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Informacja: KPP Świecie

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o