Jechał autem, a wcześniej palił marihuanę

0
416
fot. KPP Świecie
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Świeccy policjanci zatrzymali wczoraj 20-latka, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Sprawca stracił prawo jazdy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem

Wczoraj (03.04.2017) po godzinie 21:00 w miejscowości Głogówko Królewskie (pow. świecki) policjanci wydziału prewencji zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Alfa Romeo. Pojazdem kierował 20-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. W trakcie prowadzonej kontroli, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem działania narkotyku. Podczas rozmowy kierowca przyznał się, że palił marihuanę. Wstępne badanie potwierdziło przypuszczenia. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również prawo jady, które może stracić nawet na kilka lat.

20-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za posiadanie narkotyków, które mundurowi znaleźli w miejscu jego zamieszkania.

Źródło: KPP w Świeciu

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ