Nowy numer „Nowego Świecia” – 32 strony pełne dobrej energii

0
661
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Drodzy Czytelnicy! Dziś,  jak co tydzień w czwartek, zapraszamy do kiosków i sklepów. Czeka tam na Was nowy numer niezależnego tygodnika „Nowe Świecie”. W tym tygodniu mamy dla Was 32 strony pełne informacji z naszego powiatu

W tym wydaniu wracamy do sprawy pożaru stolarni sprzed tygodnia. W pożarze ucierpiało dziewięciu pracowników, z czego pięciu z nich walczy o przeżycie. Sprawdzamy jaki jest ich stan.

Sprawdzamy też, jakie oferty pracy czekają już na nas w związku z nowo powstającą drogą S5. Opisujemy także historię Kubusia z gminy Lniano, który stał się gwiazdą telewizji.

Na aktualnościach piszemy także o:

  • Sytuacji w klubie Wda związanej z opłatami
  • Sprawie przedszkola w Lnianie – co wiemy po sesji rady gminy
  • Telewizorach z oddziału onkologicznego dla dzieci Szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy, które fundacja Nowe Różowe Okulary kupiła dla dzieci z oddziału
  • Kolejkach do lekarzy w Miesjko-Gminnej Przychodni w Świeciu
  • Zbiórkach krwi w powiecie
  • Stowarzyszeniu wakacyjny budzik
  • Zielonym targu w Tleniu
  • Wizycie Janusza Korwina Mikkego w Osiu
  • 25 leciu Nowskiego Teatru Lalek i Cieni

Na stronie opiniowej Aleksanda Gappa ocenia atrakcyjność turystyczną Nowego, a Starosta Świecki Franciszek Koszowski odpowiada rodzinie Gawrońskich, w sprawie dotyczącej błędów powiatowych urzędników, podczas załatwiania formalności związanych z budową ich domu.

Na stronie biznesowej przyglądamy się Spółdzielni Mleczarskiej w Świeciu. Firma wytrzymuje konkurencję gigantów w branży, bo postawiła na tradycyjną żywność, bez konserwantów (a co za tym idzie z krótkimi terminami przydatności do spożycia). Co ciekawe firma zaopatruje także wszystkie bydgoskie szpitale.

Na „Rolnictwie” zaglądamy do gospodarstwa Państwa Mollusów. Ich ekologicznie hodowane kury z powodu ptasiej grypy nie mogą biegać po dworze. Przez to są bardziej agresywne i znoszą mniej jaj.

Na “Stylu Życia” opisujemy relatywnie nowe zjawisko urządzania przyjęć urodzinowych dla dzieci poza domem. Sprawdzamy, jak oryginalnie można świętować w Świeciu.

W tym wydaniu zameszczamy także fotorelacje z Fidleriady w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowem oraz Dnia Kultury i Sztuki w Osiu.

Na sporcie najwięcej piszemy o piłce. W derbach powiatu piłkarze Startu Warlubie zrewanżowali się piłkarzom z Nowego, za porażkę w rundzie jesiennej. Wda nie wygrała już czwartego meczu z rzędu i klub zaczyna znajdować się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej. Ta kolejka nie była też udana dla naszych zespołów w klasie okręgowej. Jedynie Pomorzanin Serock wywalczył 1 punkt.

Nasze siatkarki przegrały rywalizację o finał ligi i teraz powalczą o brąz. W tym tyogdniu sukcesy odnieśli nasi warcabiści, zdobywając mnóstwo medali. Rozpoczął się także sezon ŚALK, relacjonujemy pierwszą kolejkę.

Ostatnie strony to oczywiście rozrywka i kronika towarzyska, a w niej aż trzy pary tygodnia i dwa jubileusze. Można też zobaczyć, kto w tym tygodniu złożył nam szczere wyznania oraz jaka kobieta pokazała klasę. I do tego mnóstwo życzeń.

Przypominamy, tygodnik „Nowe Świecie” z mnóstwem bezpłatnych ogłoszeń drobnych i bogatym programem TV dostępny jest w sklepach i kioskach w każdy czwartek w cenie 1 zł 80 gr (jeśli nie nie ma go jeszcze w Państwa sklepie lub kiosku zapraszamy do kontaktu 502 488 205). Tygodnik jest dostępny przez cały tydzień. Miło, że jesteście z nami!

Redakcja

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ