Pędził nową ulicą w Świeciu i stracił prawo jazdy

0

Przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

– Zatrzymane prawo jazdy, mandat i 12 punktów karnych, to skutek brawurowej jazdy z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym i niestosowanie się do znaku STOP – wylicza Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji. Kierujący skodą superb, zatrzymany przez świeckich policjantów, który zlekceważył obowiązujące przepisy i zasady bezpieczeństwa, przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 60 km/h.

W poniedziałek rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zauważyli na ul. Armii Krajowej kierującego skodą superb, który nie zastosował się do znaku STOP. – Ponadto na terenie zabudowanym zignorował ograniczenie prędkości, znacznie je przekraczając – dodaje Tarkowska. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy pomiar wykazał przekroczenie prędkości o blisko 60 km/h.

Kierujący samochodem osobowym został zatrzymany do kontroli. Okazał się nim 27–letni mieszkaniec powiatu świeckiego. – W związku z popełnionymi wykroczeniami i zignorowaniem zasad bezpieczeństwa, w świetle obowiązujących przepisów, policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w celu wydania decyzji przez starostę o zatrzymaniu dokumentu na 3 miesiące – uściśla Tarkowska. 27-latek został też ukarany mandatem, a na jego konto wpłynęło 12 punktów karnych.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Otrzymuj powiadomienia w sprawie tego tematu  
Powiadom o