Nowe Świecie, wszystko co ważne i ciekawe w naszym powiecie

0
440
Bezpłatne ogłoszenia drobne

Drodzy Czytelnicy! Dziś,  jak co tydzień w czwartek, zapraszamy Was do kiosków i sklepów. Czeka tam nowy numer niezależnego tygodnika „Nowe Świecie”

W tym numerze piszemy o skoku rabusiów w lesie na 64-letnią kobietę. Licząc na duży łup dwóch młodych mężczyzn zaatakowało ją gazem i okradło.

Sprawdzamy jakie dodatkowe inwestycje pojawią się w gminie Świecie. Miasto będzie miało na to dodatkowy milion.

Relacjonujemy spotkanie rodziców młodych piłkarzy z przedstawicielami Wdy. Rodzice nie zgadzają się na proponowaną opłatę w wysokości 90 zł za dziecko, a władze klubu starają się uzasadnić konieczność takiej podwyżki.

Ten numer to trzy nasze interwencje w ważnych dla mieszkańców sprawach: piszemy o zagrzybionym mieszkaniu ZGM w Świeciu. Pani Dorota mieszka tam ze swoją chorą córką. Argumenty i tłumaczenia ZGM w tej sprawie są nie do przyjęcia. Następna interwencja to wyjazd z garaży na ul. Żwirki i Wigury. Miejscy urzędnicy ze Świecia zobowiązali się rozwiązać tę sprawę. W odpowiedzi na telefon naszego czytelnika piszemy też o brakującym znaku na Wodnej. Ta sprawa też zostanie rozwiązana.

Na biznesie piszemy o Ewelinie Kwarcińskiej, która otworzyła pierwszy w Świeciu komis z rzeczami dla dzieci. Od każdego sprzedanego ubrania do portfela prowadzącej komis trafia połowa ceny. Sprawdzamy jak prowadzi się taki biznes.

Na rolnictwie przyglądamy się gospodarstwu Dariusza Niciejewskiego z Gruczna. Rolnik opwiada historię swojego sukcesu, jak od odziedziczonego stada 20 sztuk doszedł do stada ponad 300 świń.

Na stylu życia, sprawdzamy gdzie w Świeciu mężczyźni mogą zadbać o swoją sylwetkę, a rubryce “Jadłem w..” Macej Ciemny recenzuje kulinarnie Przystań nad Wdą.

Na historii piszemy o bohaterskim Janie Sikorskim, mieszkańcu gmin Warlubie i Nowe. Sikorski działał w oddziału partyzanckiego Armii Krajowej. Po wojnie chciał zostać leśnikiem, ale zastrzelił go funkcjonariusz UB.

Sport to finałowa gala Stalex Ligi oraz ostatnie przygotowania do rozpoczęcia piłkarskiej rundy wiosennej. Piszemy też o zwycięstwie naszych Jokerek i sukcesach pięściarzy.

Ostatnie strony to oczywiście rozrywka i kronika towarzyska, a w niej pary tygodnia Marzena i Łukasz Biernaccy, Magdalena i Rafał Janiakowie, a także Dorota Krezymon, Agnieszka Najdowska i Monika Stobińska.

Przypominamy, tygodnik „Nowe Świecie” z bezpłatnymi ogłoszeniami drobnymi i bogatym programem TV dostępny jest w sklepach i kioskach w każdy czwartek w cenie 1 zł 80 gr (jeśli nie nie ma go jeszcze w Państwa sklepie lub kiosku zapraszamy do kontaktu 502 488 205). Tygodnik jest dostępny przez cały tydzień. Miło, że jesteście z nami!

Redakcja

Bezpłatne ogłoszenia drobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ